تحلیل تکنیکال وتجارت به همراه نمودار (6 خرداد ماه 1399)

تحلیل تکنیکال وتجارت به همراه نمودار (6 خرداد ماه 1399)

بانک جدید شرق اولین بانک به شیوه امروزی بود که در سال 1266 در شمال شرقی میدان امام خمینی (ره)، توپ خانه سابق، فعالیت خود را آغاز کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شورای انقلاب در خرداد ماه 1358، با ملی اعلام نمودن کلیه بانک های کشور و ادغام کردن برخی بانک ها با یکدیگر رویکرد تازه ای را در بانکداری بوجود آورد.

بانک تجارت با ادغام 11 بانک خصوصی داخلی و مشترک ایرانی-خارجی با سرمایه ای بالغ بر 39 میلیارد ریال به ثبت رسید و سپس در سال 1360 با الحاق بانک ایران و روس به آن، سرمایه بانک به 41 میلیارد ریال افزایش یافت.

سرمایه بانک در بدو تاسیس مبلغ 39،120 میلیون ریال بود که طی چند مرحله افزایش سرمایه به حدود 223،926 میلیارد ریال افزایش یافته است. آخرین افزایش سرمایه شرکت در اواخر سال 1397 از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و سرمایه گذاری ها به میزان 178،226،127 میلیون ریال (390 درصد) صورت گرفت.

سهامدار عمده این بانک، دولت جمهوری اسلامی ایران با مالکیت 16.68 درصد است و پس از آن شرکت سرمایه گذاری صبا تامین و صندوق سرمایه گذاری بازرگردانی تجارت بیشترین درصد مالکیت را در این بانک دارند.

معاملات سهام بانک تجارت در بازار اصلی بورس با نماد “وتجارت”، در گروه “بانک ها و موسسات اعتباری” انجام می پذیرد. بررسی تابلو سهم نشان می دهد که در معاملات امروز بیش از 450 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 1738 ریال (4.98%-) داد و ستد شد و سهم از شروع تا پایان معاملات با صف خرید مواجه بود.

بررسی تکنیکالی این نماد نشان می دهد که سهم از اواخر فروردین ماه سال جاری، در حدود 146 درصد بازدهی را به ثبت رسانده است و با نزدیک شدن به مقاومت بازه 220-260 تومان با افزایش عرضه ها، روند نزولی به خود گرفت و تاکنون تا قیمت 1738 ریال افت قیمتی را تجربه کرده است. به نظر می رسد در محدوده 155-170تومان کمی از فشار عرضه بر سهم کاسته شود و معاملات این سهم رو به بهبود برود. در صورت از دست دادن این سطح، حمایت بعدی آن 140 تومان خواهد بود.

تحلیل تکنیکال وتجارت به همراه نمودار (6 خرداد ماه 1399)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با اتمام اصلاح از محدوده فوق، روند صعودی به خود بگیرد، می توان اهداف 220-260 تومان، 315 تومان و 420 تومان را برای سهم متصور بود. لازم به توضیح است، نقطه پایانی اصلاح سهم در تعیین اهداف سهم تاثیر گذار خواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil ( تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • هدف وتجارت ۱۰۰۰ تومان در پایان سال است … نگاه به این ریزش،های موقتی نکنین … اینا همش بازیه بازیگردان و دولته برای کسب حداکثر سود

  • سلام
    اگه امکانش هست سهام فولاد و وخارزم رو تحلیل کنین ، ممنون

    • سلام دوست عزیز… درخواست شما به تیم تحلیلی سیگنال منتقل شد.