تحلیل تکنیکال سولانا (Solana)

تحلیل تکنیکال سولانا (Solana)

آینده از آن پروژه‌ای است که بتواند در مسیر رفع مشکلات بنیادین ارزهای دیجیتال اولیه راه‌حلی کاربردی ارائه دهد. مقیاس‌پذیری یا سرعت انجام تراکنش، مشکلی اساسی است که چندین پروژه موفق شده‌اند در زمینه ارائه راه‌حل موفق عمل کنند. سولانا (Solana) توانسته با استفاده از تکنولوژی و مشارکت‌های سازنده‌اش در این مسیر گامی مهم بردارد.

سولانا (SOL) ارز دیجیتالی با کارایی بالا است که بر بستر بلاکچین ساخته شده و همزمان از امنیت بالا و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApps) بهره‌مند است. سولانا بر مبنای گواه اثبات زمان (Proof of History) یا به اختصار PoH طراحی شده است. طبق این الگوریتم، سولانا می‌تواند به سادگی گذر زمان را در یک دفتر کل (Ledger) به صورت کد درآورد که این ویژگی خود باعث افزایش سرعت بلاکچین می‌شود. آینده ارز دیجیتال سولانا ممکن است تحت تأثیر الگوریتم اثبات زمان قرار گیرد.

این مشخصات به سولانا اجازه می‌دهد که 50 تا 65 هزار تراکنش را در ثانیه پردازش کند. حداکثر ظرفیت نظری آن 70 هزار تراکنش در ثانیه است که در مقایسه با 7 تراکنش در ثانیه بیت کوین و 15 تراکنش در ثانیه اتریوم خیره‌کننده است. بر خلاف پروژه‌های مشابهی مثل پولکادات و اتریوم 2.0 (وقتی که افتتاح شود)، سولانا یک بلاکچین تک (لایه 1) است و فعالیت‌ها را به چِین‌های الحاقی دیگر (لایه 2) واگذار نمی‌کند.

برای مشاهده اخبار و تحلیل‌های بیشتر می توانید به کانال سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

تیم قدرتمند و با تجربه

تیم ارز دیجیتال سولانا بلاک چین خود را با داشتن یک رؤیای بلندمدت در ذهن طراحی کردند. این از تجربه شخصی آناتولی یاکوفنکو نشئت گرفته که در زمان فعالیت در کوال‌کام شاهد بود که ظرفیت تکنولوژی‌های مخابراتی از نظر کارآیی تقریباً هر سال دو برابر می‌شود. سولانا توسط شرکتی به همین نام که در سن دیگو کالیفرنیا قرار گرفته، توسعه یافته است. تیم سولانا شامل کارمندان سابق شرکت‌های کوال‌کام، گوگل، اپل، مایکروسافت، و دراپ‌باکس است. علاوه بر اینکه در آن از تکنولوژی‌های پایگاه داده مشابه گوگل و مایکروسافت استفاده شده است، معماری آن نیز منبع الهام فایل کوین (Filecoin)، یک پروژه ارز دیجیتال ذخیره داده، شده است.

مثال کارکرد ارز دیجیتال سولانا

یک شرکت کوچک با 180 (تعداد نود/معتبرسازندگان فعلی سولانا) کارمند را در نظر بگیرید. با اینکه دپارتمان‌های مختلفی در این شرکت وجود دارند (برای مثال حسابداری، باربری و تحویل کالا، خدمات مشتریان و غیره)، هر کارمندی می‌داند چطور کار دپارتمان‌های دیگر را انجام دهد. علاوه بر این، هر کارمند به صورت نیمه‌اتفاقی ممکن است برای رئیس شدن (رهبر) برای 1.6 ساعت پشت سر هم انتخاب شود و در این مدت باید مدارکی را که از سوی دپارتمان‌های مختلف صادر می‌شوند امضا کند.

اگرچه اینکه چه کسی رئیس باشد تا حدی اتفاقی است، هر کارمندی یک پنجره کوچک روی صفحه کامپیوتر خود دارد که 10 فرد بعدی را نشان می‌دهد که به صورت موقت نقش رئیس را پر می‌کنند. این به آنها اجازه می‌دهد کارهای کاغذبازی خود را قبل از اینکه رئیس شوند به این کارمندها واگذار کنند تا بتوانند سریع‌تر کار خود را انجام بدهند (گلف استریم).

هر وقت که رئیس مدرکی را امضا می‌کند، این مدرک مهر زمانی می‌خورد و به دپارتمان مرتبط (خوشه‌های نود سولانا) ارجاع داده می‌شود تا دوباره بررسی شود و اگر تأیید شد وارد پایگاه داده شرکت شود. هر دپارتمان می‌تواند مدارک و اسناد خودش را همزمان با دپارتمان‌های دیگر ایجاد کند؛ چراکه آنها با هم همپوشانی ندارند (سی‌لول). هر کارمندی نقشی در ذخیره این مدارک، در بررسی اعتبار آنها و اطمینان یافتن از اینکه رئیس به درستی کارش را انجام می‌دهد، دارد. به صورت کلی این نحوه کار سولانا است.

جایگاه ارز سولانا در مارکت

در حال حاضر سولانا با نماد اختصاری SOL، با ارزش بازار حدود ۹.۵۸ میلیارد دلار، در رتبه ۱۳ بازار قرار دارد.

با توجه به پتانسیل‌های بالا ارز دیجیتال سولانا، در این مقاله از دیدگاه تکنیکالی این ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد.

نمودار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سولانا

تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا (روزانه)

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه و نمای دور ارز دیجیتال سولانا با نماد SOL ، در حال حاضر همگام با بازار در یک روند صعودی کوتاه مدت قرار گرفته اما ناحیه قدرتمند 170 دلاری می‌تواند باعث برگشت قیمت شده و 2 سناریو تحلیلی مطابق با شکل را رقم بزند؛

در سناریو اول با رسیدن قیمت به حمایت روانی 100 دلار می‌توانیم شاهد رشد این ارز دیجیتال و  ثبت سقف تاریخی جدید برای آن باشیم. اما در سناریو تحلیلی دوم، سولانا تا محدوده حمایتی 75 دلار ریزش خواهد کرد و بعد از آن به سمت ایجاد یک سقف تاریخی جدید خواهد رفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *