تحلیل تکنیکال دی | یکم دیماه 1399

تحلیل تکنیکال دی | یکم دیماه 1399

بانک دی دربازار دوم فرابورس و گروه “بانک ها و موسسات اعتباری” با نماد “دی” مورد معامله قرار می گیرد.

در جریان معاملات امروز، حدود 58 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 43862 ریال (3.72%-) به ارزش 2535 میلیارد ریال داد وستد شد.

نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشنده عدد 0.53 را نشان می دهد و بیش از 12.8 میلیارد تومان خروج پول حقیقی از سهم داشتیم.

اخبار و حواشی زیادی حول ای بانک شنیده می شود ( از قبلی افزایش سرمایه، میزان دارایی ها و درصد افزایش سرمایه و …) که ما در این مقاله صرفا به بررسی سهم از لحاظ تکنیکالی خواهیم پرداخت.

این سهم از دی ماه سال گذشته وارد قوی ترین بخش روند خود شد و از قیمت حوالی 300 تومان با ثبت رشد 2200 درصدی به 8300 تومان رسید و پس از آن وارد اصلاح شد.

این سهم گام اول اصلاح خود را در محدوده 4000 تومان به اتمام رساند و به نظر می رسد در حال حاضر سهم درون ریز موج c ازY اصلاحی خود است و می تواند از هر یک از سطوح حمایتی 4000 تومان، 3800 تومان و 3400 تومان، در قالب موج d به سمت بالا حرکت کند.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید.

مهمترین مقاومت سر راه روند صعودی سهم، مقاومت خط روند نزولی و محدوده 5900-6000 تومان خواهد بود.

تا زمانی که سهم از این سطح عبور نکند، شروع روند صعودی جدید (موج 5) کمی دور از انتظار است.

عبور و تثبیت روی این منطقه، هدف 8300 تومان را برای سهم فعال خواهد کرد.

بررسی سهم از نظر تکنیکال کلاسیک نشان می دهد که سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی در حال صعود است که با برخورد به سطح 3، با اصلاح روبرو شد.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید.

تا زمانی که نوسان سهم درون مستطیل ادامه دار باشد، خرید از کف و فروش در سقف با حد ضرر شکست کف مستطیل، می تواند استراتژی برتر باشد. عبور از سقف مستطیل را می توان سیگنالی بر شروع روند صعودی جدید دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • بسیار تحلیل خوبی بود

  • ابراری

    سلام /سپاس/ تحلیل خوبی بود / ولی بانک دی همه ما را به خاک سياه نشاند / در سه ماهه سوم دقیقا 30 میلیون تومان ضرر کردبم /خداوند مسببين را لعنت ابدی کند/ حرکت اینها هیچ فرقی با کسی که نان را از دست یک نفر گرسنه بگیرد ندارد / تصور کنید که چقدر غیر انسانيست / کاش مدیران بانک این پیام ما را ببینند

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
26 فروردین 1400