بررسی دامیننس بیت کوین؛ آلت کوین ها در معرض خطر

بررسی دامیننس بیت کوین؛ آلت کوین ها در معرض خطر

این روزها بازار کریپتوکارنسی جانی تازه گرفته، حتی با وجود سایه جنگ غرب و شرق، بیت کوین هم‌چنان تمایل به بالا رفتن دارد و در این بین بسیاری دوست دارند بدانند در کدام ارز دیجیتال  باید سرمایه‌گذاری کنند؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال باید ابتدا به بررسی دامیننس بیت‌کوین ( BTC.D ) بپردازیم.

دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) چیست؟!

به زبان ساده دامیننس بیت کوین درواقع سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد و از تقسیم مارکت کپ بیت کوین نسبت به مارکت کپ بازار بدست می‌آید. در واقع جهت دامیننس به ما نشان می‌دهد که نهنگ‌ها در حال انباشت بیت کوین هستند یا اینکه به سراغ سرمایه‌گذاری روی آلت کوین ها رفته‌اند.

در واقع برای دامیننس بیت‌کوین 4حالت‌ مختلف می‌توان تعریف کرد:

بیت سیزن

مواقعی که قیمت بیت کوین ( BTC ) کاهشی است اما دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) در حال افزایش می‌باشد؛ آلت‌کوین‌ها با ریزش شدیدی مواجه خواهند شد.

در مواقعی که قیمت بیت کوین ( BTC ) رو به افزایش است و همزمان دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) نیز در حال افزایش می‌باشد؛ بهتر است بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری خود را روی بیت کوین انجام دهیم.

آلت سیزن

مواقعی که قیمت بیت کوین ( BTC ) رو به افزایش است اما دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) در حال کاهش می‌باشد؛ آلت‌کوین‌ها با افزایش قیمت شدید مواجه خواهند شد.

اما زمان هایی که قیمت بیت کوین ( BTC ) حالت رنج و خنثی به خود گرفته و همزمان دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) نیز در حال کاهش می‌باشد؛ در این مواقع نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین‌های خود و خرید آلت‌کوین هستند.

اما بررسی تکنیکالی دامیننس بیت کوین چه اطلاعاتی به ما می‌دهد؟!

نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دامیننس بیت کوین (BTC.D)

نمودار
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی دامیننس بیت کوین ( BTC.D ) درون یک گوه یا wedge قرار گرفته، که در صورت شکست خط روند نزولی این الگو، می‌توانیم شاهد اوج گرفتن دامیننس بیت کوین باشیم و این موضوع برای آلت کوین ها چندان خوشایند نخواهد بود. تایم فریم تحلیل هفتگی می‌باشد، پس برای تحقق یافتن چنین سناریویی باید حداقل چند ماهی صبر کنیم.

پرسش و پاسخ

نظر شما چیست؟!

الآن وقت خرید بیت کوین است یا آلت کوین‌ها؟!

منتظر نظرات زیبای شما زیر همین پست هستیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • باسلام و وقت بخیر

  ” من برای اوین بار بود که از تحلیل و خوندن سینگال چیزی فهمیدم ویادگرفتم
  درود فراوان براون استادی که به زبون مامبتدی هاو تازه کاره
  بسیار صریح و شیوا و خلاصه ومفید اصل مطلب رو رسوندن!!!
  اما …
  باچیزی که الان از شماسروران آموختم ، الان باید سرمایه رو بیتکوین خرید ./