بنر اندیشه صبا در مقالات

تحلیل دامیننس بیت کوین | آلت سیزن در راه است؟

تحلیل دامیننس بیت کوین | آلت سیزن در راه است؟

تحلیل تکنیکال دامیننس بیت کوین (BTC.D) | 5 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظار و تحلیل قبل، دامیننس بیت کوین افزایش یافت و در این بین قیمت بیت کوین نیز رشد بیشتری را نسبت به اتریوم و اکثر آلت کوین ها به ثبت رساند؛ حالا اما کم کم نوبت آلت کوین ها فرا می‌رسد و به زودی باید به آلت سیزن سلام کنیم. بسیاری از آلت‌کوین ها پامپ خواهند شد اما احتمالا این اتفاق تا پایان ماه مارس روی نخواهد داد و باید منتظر فرا رسیدن آپریل باشیم.

تحلیل تکنیکال (BTC.D) | 25 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظارتحلیل 11 آبان، دامیننس بیت کوین رشد کرد و در ادامه انتظار داریم تا محدوده مشخص شده قرمز به رشد خود ادامه دهد؛ در این بیین با توجه به نکاتی که در انتهای همین مقاله گفتیم توصیه می‌کنیم در روند صعودی فعلی اکثر سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص داده و حجم کمتری را در اختیار آلت کوین ها قرار دهید.

تحلیل تکنیکال (BTC.D) | 11 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در بازه کوتاه مدت، دامیننس بیت کوین در محدوده حمایتی خوبی قرار گرفته و احتمالا بتوانیم در هفته‌های آینده شاهد صعود شارپ در آن باشیم.

باید دقت داشت که خطوط مشخص شده در اوسیلاتور RSI هم مهر تاییدی بر چنین صعودی می‌زنند. هدف احتمالی بعدی دامیننس بیت کوین می‌تواند در محدوده 50% باشد؛ تنها در این محدوده می‌توانیم به سرمایه‌گذاری بلند مدت در آلت‌کوین‌ها فکر کنیم.

دامیننس بیت کوین چیست؟!

به زبان ساده دامیننس بیت کوین درواقع سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد و از تقسیم مارکت کپ بیت کوین نسبت به مارکت کپ بازار بدست می‌آید. در واقع جهت دامیننس به ما نشان می‌دهد که نهنگ‌ها در حال انباشت بیت کوین هستند یا اینکه به سراغ سرمایه‌گذاری روی آلت کوین ها رفته‌اند.

برای دامیننس بیت‌کوین 4 حالت‌ مختلف می‌توان تعریف کرد:

بیت سیزن

1. مواقعی که قیمت بیت کوین کاهشی است اما دامیننس بیت کوین در حال افزایش می‌باشد؛ آلت‌کوین‌ها با ریزش شدیدی مواجه خواهند شد.

2. در مواقعی که قیمت بیت کوین رو به افزایش است و همزمان دامیننس بیت کوین نیز در حال افزایش می‌باشد؛ بهتر است بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری خود را روی بیت کوین انجام دهیم.

آلت سیزن

3. مواقعی که قیمت بیت کوین رو به افزایش است اما دامیننس بیت کوین در حال کاهش می‌باشد؛ آلت‌کوین‌ها با افزایش قیمت شدید مواجه خواهند شد.

4. اما زمان هایی که قیمت بیت کوین حالت رنج و خنثی به خود گرفته و همزمان دامیننس بیت کوین نیز در حال کاهش می‌باشد؛ در این مواقع نهنگ‌ها در حال فروش بیت کوین‌های خود و خرید آلت‌کوین هستند.

ببیشتر بخوانید؛ تحلیل تکنیکال بیت کوین | روند حرکتی بیت کوین در روزهای آینده به کدام سمت خواهد بود؟!
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • توضیحات خوب بودند، اما اگر آموزشهارو به ویدئو تبدیل کنید خیلی مفیدتر و بازدید بهتری خواهند داشت.
  ممنون♡♥︎

 • باسلام اینکه فرمودید امکان سرمایه گزاری بلند مدت روی التکوین ها فراهم میشه !!!یعنی تو دامیننس ۵۰ بیت الت ها خیلی میریزن ؟؟ لطفا بیشتر توضیح بدید ..باتشکر

  • سلام و عرض ادب
   به صورتی کلی دامیننس بیت کوین به سرمایه‌گذارها زمان درست سرمایه‌گذاری روی بیت کوین یا آلت‌کوین‌ها رو نمایش می‌دهد.
   این یعنی هر زمان روند دامیننس صعودی باشد، آلت‌کوین‌ها ریزش بیشتر یا رشد کمتری نسبت به کوین خواهند داشت و هر زمان این دامیننس نزولی باشد یعنی آلت‌کوین‌ها رشد بهتر یا ریزش کمتری نسبت به بیتکوین دارند.
   در نتیجه به توجه به تحلیل در حال حاضر روی محدوده حمایتی این دامیننس هستیم، پس سرمایه‌گذاری روی آلت کوین ها اشتباه خواهد بود اما در محدوده مشخص شده در مقاومت 50% دامیننس، روند این شاخص نزولی خواهد شد و این نقطه مقاومتی برای دامیننس، یک زمان مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت در آلت کوین ها خواهد بود.

 • باسلام و وقت بخیر

  ” من برای اوین بار بود که از تحلیل و خوندن سینگال چیزی فهمیدم ویادگرفتم
  درود فراوان براون استادی که به زبون مامبتدی هاو تازه کاره
  بسیار صریح و شیوا و خلاصه ومفید اصل مطلب رو رسوندن!!!
  اما …
  باچیزی که الان از شماسروران آموختم ، الان باید سرمایه رو بیتکوین خرید ./