تحلیل تکنیکال تاپیکو به همراه نمودار (30 تیر ماه 1399)

تحلیل تکنیکال تاپیکو به همراه نمودار (30 تیر ماه 1399)

گروه تاپیکو شامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و شرکت های فرعی آن است. این شرکت در دی ماه سال 1381 با نام شرکت پالایش روغن آبادان تاسیس شد. در سال 1382 نام شرکت به شرکت سرمایه گذاری شیمیایی و سلولزی تامین تغییر یافت. در فروردین ماه سال 1383 نام شرکت از شرکت سرمایه گذاری شیمیایی و سلولزی تامین به سرمایه گذاری صنایع پتروشیمیایی و شیمیایی تامین تغییر پیدا کرد و درنهایت در 17/11/1390 نام شرکت به شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (سهامی عام) تغییر یافت.

در 17 اردیبهشت سال 1392 نام شرکت به عنوان چهارصد و هفتاد و پنجمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با نماد “تاپیکو” در گروه “محصولات شیمیایی” درج گردید. شایان ذکر است شرکت اصلی و نهایی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد “شستا” است.

موضوع فعالیت شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه گذاری در سهام شرکت ها و فعالیت شرکت های فرعی آن عمدتا در زمینه صنایع پتروشیمیایی، شیمیایی و فرآورده های آنها می باشد. هلدینگ تاپیکو با در اختیار داشتن 30 شرکت مدیریتی و وابسته اصلی در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع تایر و سلولزی در حال فعالیت است.

با توجه به گستردگی این شرکت، پرداختن به کلیه مسائل و شرکت های زیرمجموعه آن از حوصله مخاطبین خارج است و ما به بررسی نمودار و تابلو این نماد می پردازیم.

در معاملات امروز بیش از 144 میلیون برگ سهم تاپیکو با قیمت پایانی 22320 ریال (3.33%+) داد وستد شد و آخرین معامله این سهم در قیمت 21530 ریال (0.32%-) صورت گرفت.

از دید تکنیکالی سهم درون روند صعودی بلند مدت در حال نوسان است. در روزهای اخیر سهم در عبور از کانال سطح سوم خود ناموفق بود و با اصلاح روبرو شد و از قیمت حوالی 2420 تومان تا محدوده 2000 تومان افت قیمت داشت و با رسیدن به محدوده 1855-2057 تومان با افزایش تقاضا روبرو شد و این سطح مانع نزول بیشتر قیمت سهم شد. از دید موجی، سهم در دامنه موج 4 از 3 خود قرار دارد و می تواند با اتمام اصلاح و عبور از مقاومت 2420 تومان و سطح سوم کانال خود، با اهداف 3000 تومان، 3600 تومان و 4600 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش عرضه روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان 2057 تومان، 1855 تومان و 1700 تومان در نظر گرفت.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت رصد بازار در ساعات معاملات و بروز رسانی تحلیل ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
EX-dara سامانه ثنا قوه قضاییه