تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT) | 15 تیر 1400

تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT) | 15 تیر 1400

بیت تورنت (Bittorrent) یک پلتفرم است و BTT  ارز دیجیتال این پلتفرم؛ در حال حاضر دومیلیارد نفر در سطح دنیا از این شبکه استفاده می‌کنند. شاید بد نباشد بدانید اکثر موسیقی‌ها، فیلم‌ها و خیلی چیزهای دیگر که توسط افراد مختلف در سطح اینترنت آپلود می‌شوند از پلتفرم تورنت دانلود شده‌اند.

بیت‌تورنت پروتکلی است که به منظور فرستادن پرونده‌ها و پخش حجم بزرگی از اطلاعات بدون کاهش در مصرف منابع پر هزینه سرور و پهنای باند طراحی شده‌است. بیت تورنت در واقع نوعی ارتباط همتا به همتا می‌باشد که کاربران مستقیماً به یکدیگر متصل می‌شوند و به ارسال و دریافت قسمتی از فایل می‌پردازند. گر چه فعالیت‌های تمامی کاربران توسط یک فایل سرور مرکزی به نام ترکر¹ (Tracker) هماهنگ می‌شود، اما این سرور از محتویات فایل‌هایی که منتقل می‌شود بی اطلاع است. در نتیجه تعداد زیادی از کاربران با پهنای باند محدود ترکر مربوطه قابل پشتیبانی هستند. فلسفه کلیدی بیت‌تورنت این است که کاربران باید هم‌زمان با دانلود کردن اطلاعات (inbound)، آپلود (outbound) نمایند. در این صورت پهنای باند شبکه با حداکثر کارایی بکار گرفته می‌شود.

با کریپتوکست در شنوتو و کست‌باکس همراه باشید تا مهمترین اخبار و تحولات ارزهای دیجیتال را از دست ندهید.

هر کسی می‌تواند بر روی پلتفرم تورنت انواع محتوا را چه به صورت رایگان و چه با تعیین قیمت تولید کند. اما سوال اینجاست اگر ما خواستار خرید یک محتوا در تورنت باشیم از چه واحد پولی باید استفاده کنیم؟ اینجاست که توکن بیت تورنت به کمک شما می‌آید. بله محتواهای درون پلتفرم تورنت، با توکن بیت تورنت با نام اختصاری BTT قابل خریداری هستند.

بد نیست بدانید قیمت هر چیز را عرضه و تقاضا برای آن کالا یا هرچیز دیگر، مشخص می‌کند. به عنوان مثال شیشه‌های معمولی را در نظر بگیرید که قیمت متعادلی دارند، حالا فرض کنید که تحقیقاتی انجام می‌شود و چندین روش برای بهره‌برداری بیشتر از این شیشه‌ها معرفی می‌شود.

نتیجه چه می‌شود؟ به احتمال زیاد افراد زیادی از سراسر دنیا خواستار خرید این کالا می‌شوند. چه اتفاقی افتاد؟ شیشه‌های معمولی طرفداران بیشتری خواهند داشت و خیلی‌ها حاضرند مبلغ بالاتری برای داشتن آن بپردازند در نتیجه قیمت آن هم بالا می‌رود. تمام این‌ها را توضیح دادیم تا به شما بگوییم اینکه بخواهیم راجع به قیمت و آینده‌ توکن تورنت نظر بدهیم تا حد زیادی به این بستگی دارد که چند نفر برای خرید محتواهای غیر رایگان پلتفرم تورنت به این توکن نیاز پیدا می‌کنند.

Tracker یا ردیاب در شبکه بیت تورنت چیست؟

سروری است در اینترنت که فعالیت‌های کلاینت‌های BitTorrent را هماهنگ می‌کند. هنگامی که تورنتی را باز می‌کنیم، ماشین ما با Tracker ارتباط برقرار می‌کند و لیستی از Peerها را برای تبادل اطلاعات دریافت می‌کند. این کار به‌طور دوره‌ای و متناوب انجام می‌شود و Tracker میزان دانلود و آپلود، مقدار باقی‌مانده از فایل و وضعیتی که در حال حاضر داریم (شروع، پایان دانلود و توقف) را به ما نشان می‌دهد.

اگر Tracker از کار بیفتد و بخواهیم یک تورنت را باز کنیم، قادر نخواهیم بود. اگر بعد از اتصال در حین ارتباط با Peerها و دانلود کردن فایل تورنت، Tracker از کار بیفتد، قادر به ادامه انتقال با آن Peerها خواهیم بود ولی هیچ Peer جدیدی قادر به برقرار کردن ارتباط با ما نخواهد بود. معمولاً خطاهای Trackerها موقتی هستند؛ بنابراین بهترین کار این است که صبر کنیم و کلاینت را باز نگهداریم تا به تلاش خود ادامه دهد.

در حال حاضر ۲۰۰ میلیون کیف پول اکتیو و فعال، تراکنش‌هایی را بر روی این شبکه انجام می‌دهند. خب به نظر رقم قابل توجهی می‌آید.

و اما فراموش نکنید که ترون مالک بیت تورنت است، جاستین سان بنیان‌گذار ارز دیجیتال ترون، شرکت تورنت را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرد و ایده‌ ترکیب کار این پلتفرم با ارزهای دیجیتال را پیاده‌سازی کرد.

در سال ۲۰۱۹ شبکه‌ی ترون برای ارز دیجیتال بیت تورنت عرضه اولیه (ICO) ارائه داد که توانست ظرف چند دقیقه ۶۰ میلیارد توکن به فروش رساند، که تامین مالی خوبی را برای شرکت در بر داشت.

البته برام کوهن در سال ۲۰۰۱ پروتوکل همتا به همتای بیت ‌تورنت را عرضه کرد.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای انواع بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

تعداد توکن‌های بیت تورنت چقدر است؟

تعداد کل توکن‌های بیت تورنت ۹۹۰ میلیارد است، که سهم‌ها به این صورت تقسیم شده است:

  • بنیاد ترون: ۲۰ درصد
  • کاربران ترون: ۱۰.۱ درصد
  • کاربران تورنت:۱۰  درصد
  • فروش خصوصی: ۲  درصد
  • فروش عمومی: ۶ درصد
  • سرمایه‌گذاری روی ارسال‌کننده‌های فایل: ۹ درصد
  • برنامه‌های همکاری:۴  درصد
  • توسعه‌دهندگان: ۱۹ درصد
  • تشویق برای فعالیت بیشتر: ۱۹.۹ درصد

 در حال حاضر ارز دیجیتال بیت تورنت با نماد اختصاری BTT، با ارزش بازار حدود ۱.۷۶ میلیارد دلار، در رتبه ۵۳ بازار قرار داشته و سهم ۰.۱۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد

حال که با نحوه کار این پلتفرم فوق‌العاده آشنا شدیم به سراغ تحلیل و پیش‌بینی نسبی از آینده قیمت ارز دیجیتال آن یعنی BTT   می‌رویم، لازم به ذکر که این رمز ارز با استاندارد TRC-10 در سال 2018 بر روی بلاکچین ترون (Tron)  راه‌اندازی شد.

مرور تحلیل بیت تورنت (1 تیر 1400)

تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT) | 15 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تحلیل یکم تیرماه ارز دیحیتال بیت تورنت گفته شد این ارز دیجیتال به سطح حمایتی مهمی رسیده  و می‌تواند از همین حمایت تایم فریم ماهانه، به اندازه یک گام حرکتی یا حتی تا سقف تاریخی خود حرکت نماید.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت تورنت (ماهانه)

تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT) | 15 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در نمودار آپدیت شده مشاهده می‌کنیم، ارز ارز دیجیتال دقیقا از همین حمایت گفته شده شروع به بالا رفتن کرده و توانسته کندل ماه ژوئن خود را با یک شدو بلند ببندد، تا هم‌چنان برای مثبت بسته شدن کندل این ماه نیز امیدوارم باشیم.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت تورنت (هفتگی)

تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT) | 15 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تحلیل قبلی در تایم فریم هفتگی، گفته شد سطخ حمایتی ماهانه با خط حمایتی کانال هفتگی هم‌زمانی دارد و ایجاد این هم‌زمانی می‌تواند باعث جلوگیری از ریزش بیشتر در این ارز دیجیتال شود.

همانطور که در آپدیت جدید تحلیل ارز دیجیتال بیت تورنت مشاهده می‌کنیم، این سطوح به خوبی توانستند سکوی پرتاب قیمتی برای این رمز ارز باشند؛ اکنون در این تایم فریم می‌توانیم حمایت دیگری برای ارز دیجیتال بیت تورنت مشخص کنیم.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت تورنت (روزانه)

تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT) | 15 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تحلیل یکم تیرماه ارز دیجیتال بیت تورنت، در تایم فریم روزانه، به وضوح گفته شد:” مادامی که ارز دیجیتال بیت تورنت   (BTT)  در سطح حمایتی آبی رنگ نفوذ نکند، این استعداد را دارد که خود را به سطح مقاومتی نارنجی رنگ در درایو سوم برساند؛ اما در صورتی که سطح حمایتی آبی رنگ در شکل از دست برود میتوانیم انتظار رسیدن قیمت به سطح حمایتی قرمز،در شکل را داشته باشیم.”

نمودار تحلیل تکنیکال بیت تورنت (روزانه)

تحلیل تکنیکال بیت تورنت (BTT) | 15 تیر 1400
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

درآپدیت جدید تحلیل ارز دیجیتال بیت تورنت، در تایم فریم روزانه همانطور که مشاهده می‌کنیم، قیمت پس از برخورد به سطحی از تایم فریم ماهانه نتوانسته در این سطح و سطح آبی رنگ نفوذ کند و از همین ناحیه به سمت بالا پرتاب شده است. در حال حاضر ارز دیجیتال بیت تورنت می‌تواند خود را به سقف تاریخی در محدوده مقاومت باکس نارنجی رنگ برساند از طرفی باید بین راه به مقاومت های دیگر نیز دقت نمود و به طور مدارم سیو سود کرد. همچنین تا زمانی که در باکس حمایتی آبی رنگ نفوذی صورت نپذیرفته می‌توان هم‌چنان به صعودی بودن روند این ارز دیجیتال امیدوار بود.

در هر صورت نباید استعداد های این پلتفرم و این ارز دیجیتال را دست کم بگیرم و می‌توان آینده روشنی برای آن متصور بود.

شما تا حالا از پلتفرم تورنت و نرم افزار یوتورنتuTorrent  استفاده کرده‌اید؟ تجربه خود را زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • من فایل های زیادی از سال های خیلی پیش تا الان از شبکه بیت تارنت دانلود کردم . واقعا واقعا خیلی عالیه این شبکه . قابل توصیف نیست عالی بودن این شبکه . من برا دانلود از خود نرام افزار بیت تارنت استفاده میکنم.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
9 مرداد 1400