تحلیل بیت کوین (BitCoin) | ترس مردم و بازگشت چین به بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین برای هشتمین هفته متوالی روند نزولی به خود گرفت و این موضوع همگام با روند نزولی شاخص داوجونز بود.در حالی که شاخص ترس و طمع با رسیدن به ناحیه ترس شدید رکورد دو ساله خود را شکسته است سرمایه گذاران عمده به سمت بازار ارزهای دیجیتال رو آورده اند. چین که در سال گذشته استخراج را در کشور خود ممنوع کرد، اکنون جایگاه دوم استخراج دنیا را در اختیار دارد تا شائبه دستکاری در بازار بین دو کشور چین امریکا کماکان باقی بماند.

خبرهای خوبی از تحلیل بیت کوین به گوش نمی‌رسد. وضعیت این روزهای بازار ارز دیجیتال چیزی فراتر از اسفناک است. بیت کوین برای اولین بار در تاریخ ۷ هفته نزولی را پشت سر گذاشت. اگر همین روند ادامه پیدا کند، قیمت BTC به سطوح چند سال قبل باز خواهد گشت.

پاییز سال گذشته قریب به اتفاق کارشناسان حوزه بلاکچین و رمزارزها منتظر ثبت قیمت ۱۰۰ هزار دلار برای هر واحد بیت کوین بودند. پس از آن که نمودار بیت کوین در پاییز ۱۴۰۰ رکوردهای جدیدی را ثبت کرد، روندی نزولی آغاز شد. روندی که تا امروز ادامه داشته و برخلاف پیش‌بینی‌ها قصد توقف ندارد.

تحلیل تکنیکال نمودار هفتگی بیت کوین؛ فاجعه همچنان ادامه دارد؟

نمودار هفتگی تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین برای اولین بار در تاریخ، 7 کندل هفتگی خود را پشت سرهم منفی بست و و با ریزشی که در طی این هفته‌ها صورت داد در تاریخ خود رکورد شکنی کرد؛ در حال حاضر با توجه به ریزش‌های شدید، بسیاری از فعالین بازار منتظر رسیدن بیت کوین ( BTC ) به محدوده قیمتی 18000 دلار هستند اما داده‌ها و شرایط تکنیکالی نمودار بیت کوین احتمال رفتن این ارز دیجیتال به زیر 20000 دلار را بسیار بعید می‌بینند. به صورتی که در تایم فریم هفتگی و نمای بلند مدت انتظار این است که Bitcoin از محدوده حمایتی 24000 الی 23500 کف اصلی خود را در قالب یک موج B پیچیده شناسایی کرده و به سمت یک ATH احتمالی با هدف 76000 دلار پیش‌رود. بازه زمانی تحولات فوق را می‌توان بین 6 ماه تا یکسال در نظر گرفت و احتمالا ماه ژوئن، ماه خوبی برای بیت کوین باشد.

برای داشتن درک بهتری از تحلیل تکنیکال و درصد خطای کمتر، باید از تحلیل‌های آنچین درکنار تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنیم؛ در دو چارت زیر چند داده خاص را باهم بررسی می‌کنیم.

نمودار NUPL تحلیل تکنیکال بیت کوین

نمودار بالا که به شاخص NUPL معروف است، یکی از بهترین متریک‌ها برای دانستن زمان شروع چرخه گاوی یا خرسی بیت کوین می‌باشد. بر اساس این شاخص هرگاه به محدوده قرمز رسیده‌ایم، محدوده‌ای که اکثر فعالین بازار در ضرر هستند، بیت کوین روند صعودی بلند مدت خود را شروع می‌کند و هر گاه در محدوده سبر یا آبی قرار گرفته‌ایم، روند نزولی خرسی Bitcoin شروع شده و این ارزدیجیتال مجددا خود را به محدوده قرمز رسانده است.

شاید داشتن دید تکنیکالی بر روی چنین شاخصی چندان صحیح نباشد، اما اگر بخواهیم به صورت خیلی ساده به آن نگاه کنیم می‌توانیم انتظار داشته باشیم، با رسیدن این شاخص به محدوده خط روند حمایتی (سبز)، روند صعودی و بلند مدت بیت کوین شروع شده و در نهایت با رفتن این شاخص به سمت محدوده خط روند مقاومتی (قرمز)، شاهد شروع روند نزولی بلند مدت در این ارز دیجیتال باشیم؛ در نهایت با توجه به موضوعات گفته شده، برای شروع روند نزولی بعدی در بیت کوین انتظار رفتن به محدوده آبی را نداریم؛ البته این موضوع نمی‌تواند جلوی ثبت شدن یک ATH در بیت کوین را بگیرد، بلکه صرفا به نوعی بدون توجه به ایجاد سقف یا کف، محدوده‌های ارزنده قیمتی که اکثر فعالین بازار در سود یا ضرر هستند را نشان می‌دهد.

نمودار MVRV هفتگی تحلیل تکنیکال بیت کوین

معیار بالا که به شاخص MVRV Ratio معروف است به نوعی ارزش واقعی قیمت بیت کوین ( BTC ) را نشان می‌دهد. طبق گفته سازنده این معیار، هر زمان این شاخص در محدوده سبز رنگ قرار بگیرد، قیمت بیت کوین ارزندگی بالایی دارد و احتمالا می‌تواند یک رالی صعودی را شروع کند و هر گاه این شاخص در محدوه قرمز قرار داشته باشد، قیمت ارزندگی خود را از دست داده و می‌تواند برای فروش مناسب باشد. گفتنی است در روزهای اخیر مدیرعامل سایت کریپتوکوانت در اظهار نظری جالب، رفتن بیت کوین به اعداد زیر 20000 دلار را تقریبا بعید دانست.

افزایش بدبینی‌ها نسبت به آینده بیت کوین

بسیاری از کاربران دنیای کریپتو دچار ترس و اضطراب شده‌اند. شاخص ترس و طمع بیت کوین به عدد ۱۱ رسیده است. چندی پیش وارن بافت، میلیارد مشهور آمریکایی، اعلام کرد بیت کوین هیچ ارزشی ندارد. او در اظهارنظری عجیب اعلام کرد اگر مالک همه بلاک‌های بیت کوین باشد حاضر است آن را به قیمت ۲۵ دلار بفروشد.
مایک نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلگسی دیجیتال، پیش‌بینی کرده است روند کاهش بیت کوین ادامه خواهد داشت. او که یکی از حامیان این ارز دیجیتال محسوب می‌شود کاهش قیمت‌های بیشتر را محتمل می‌داند. البته نووگراتز معتقد است چند ماه دیگر نمودار بیت کوین می‌تواند به رکورد قبلی حمله کند.

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» معتقد است بحران‌های اقتصادی ایالات متحده تاثیر زیادی در آینده BTC خواهد داشت. طی روزهای گذشته دولت فدرال رزرو نرخ بهره بانکی را افزایش داده است. سهام نزدک و داو جونز شدیدا کاهش یافته و همین موضوع سبب می‌شود سرمایه‌گذاران به سراغ بازارهایی مطمئن‌تر بروند. در این حالت طلا و فلزات طرفداران بیشتری خواهند داشت و دارایی‌هایی مثل بیت کوین دچار افت ارزش می‌شوند.

افزایش فشار فروش بیت کوین

با افزایش نوسان‌ها و ادامه روند کاهش قیمت، شاهد پیش‌بینی‌های بدبینانه‌تری از آینده بیت کوین هستیم. همچنین برخی اخبار حکایت از تمایل سرمایه‌گذاران به فروش BTC دارد. یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته، افزایش فشار فروش است. آمارهای مختلفی از لیکویید شدن معامله‌گران منتشر می‌شود. بیش از ۷۰۰ میلیون دلار قرارداد معاملات آتی ظرف ساعات گذشته لیکویید شده است که یک رکورد برای روزهای قرمز محسوب می‌شود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین در فریم‌های روزانه

بیت کوین در تایم فریم روزانه و نمای میان مدت احتمالا می‌تواند در قالب یک موج 4 به سمت محدوده 35000 الی 39000 دلار پیش‌روی کند و بعد از آن باید منتظر ریزش این ارزدیجیتال تا محدوده حمایتی 24000دلار باشیم؛ محدوده 24000 دلار می‌تواند از هر لحاظ محدوده‌ای مناسب برای چرخش قیمت تلقی گردد. بازه زمانی تحولات فوق را می‌توان بین دو هفته تا یک ماه در نظر گرفت.

هدف از بررسی تایم فریم 4 ساعته ( H4 ) داشتن دید بهتر بر روی معاملات روزانه است. چنین تحلیل‌هایی به علت داشتن ریسک بالاتر، ممکن است بی اعتبار شوند؛ این تحلیل‌ها نباید مبنای خرید و فروش شما باشند و مسئولیت استفاده از داده‌های موجود بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین در فریم‌های ۴ ساعته

تحلیل تکنیکال ۴ ساعته بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین ( BTC ) در تایم فریم 4 ساعته می‌تواند تا محدوده‌های مقاومتی 34000 الی 39000 دلار مطابق با سناریوهای تحلیلی رشد نماید اما در نهایت با برگشت از این سطوح به سمت سطح حمایتی 24000 دلار حرکت خواهد کرد، این محدوده حمایتی مهم احتمالا می‌تواند باعث برگشت و تغییر روند بیت کوین گردد. بازه زمانی تحولات فوق را می‌توان بین 10 الی 15 روز در نظر گرفت.

هدف از بررسی تایم فریم 4 ساعته ( H4 ) داشتن دید بهتر بر روی معاملات روزانه است، چنین تحلیل‌هایی به علت داشتن ریسک بالاتر، ممکن است بی اعتبار شوند؛ این تحلیل‌ها نباید مبنای خرید و فروش شما باشند و مسئولیت استفاده از داده‌های موجود بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
لازم به ذکر است تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

بیت کوین هنوز هم طرفداران زیادی دارد!

جالب است بدانید دولت السالوادور همچنان به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد. در روزهایی که قیمت این ارز دیجیتال روند نزولی شدیدی دارد، نجیب ابوکیله، رییس جمهور کشور السالوادور، برای خرید ۲۳۰۱ واحد بیت کوین اقدام کرده است. هر واحد بیت کوین با قیمت متوسط ۳۰۷۴۴ دلار توسط دولت السالوادور خریداری شده است. ابوکلیه هنوز هم معتقد است ارزش بیت کوین بزودی رشد خواهد کرد و تا پایان سال جاری به رقم رویایی ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. این در حالی است که ارزش BTC حال حاضر ۵۰ درصد کمتر با روزهای اوجش فاصله دارد.

استیو مک کلارگ، یکی از مدیران موسسه والکری، معتقد است بانک مرکزی آمریکا عامل اصلی کاهش قیمت بیت کوین است. او اعلام کرد اگر نرخ بهره همچنان افزایش یابد، شاهد تابستانی قرمز در بازار ارزهای دیجیتال هستیم. با این حال کلارگ امیدوار است در ماه سپتامبر (اواخر تابستان) سیاست‌های دولت آمریکا تغییر کند و با کاهش نرخ بهره، قیمت بیت کوین برای پروازی دیگر آماده شود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

همه چیز درباره بیت کوین

بیش از ۱۰ سال است که بیت کوین پدید آمده و در سال‌های گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. بیت کوین آن قدر اهمیت یافته که سازمان‌های جهانی و دولت‌ها به دنبال راهکارهایی برای مدیریت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین هستند. شاید بتوان بیت کوین را بزرگترین دشمن یا رقیب نظام اقتصادی فعلی جهان دانست.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که به مردم امکان نقل و انتقال دارایی به وسیله کدهای رمزنگاری شده را می‌دهد. اولین بار در سال ۲۰۰۸ ایده طراحی و توسعه بیت کوین مطرح شد. هدف اصلی از این پروژه تمرکززدایی در نظام اقتصادی و سیستم‌های پرداختی است. تمرکززدایی به معنای عدم نظارت سازمان‌ها دولتی و حکومتی، اشخاص و نهادهای قانونی است.

بیت کوین چگونه نظام‌های پرداختی را متحول خواهد کرد؟

تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین همتا به همتا (peer to peer) است. در این تراکنش‌ها دارایی بین دو طرف رد و بدل شده و خبری از سازمان‌ها و اشخاص واسط نیست. به کمک بیت کوین می‌توان هزینه خریدها را به صورت ناشناس پرداخت کرد. همچنین امکان نقل و انتقال دارایی به صورت محرمانه نیز میسر خواهد بود.

در پرداخت‌های اینترنتی اطلاعات مالی و هویتی افراد در اختیار درگاه پرداختی، نهادهای واسط، وب‌سایت پذیرنده و … قرار می‌گیرد. این در حالی است که اطلاعات هویتی و شخصی جایی در دنیای ارزهای دیجیتال و بیت کوین ندارند و تمام داده‌ها به صورت رمزنگاری شده به نمایش درمی‌آيد.

بیت کوین چگونه نظام‌های پرداختی را متحول خواهد کرد؟

بیت کوین چگونه به وجود آمد؟

ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) خالق بیت کوین است. هیچ مشخصات دقیقی از این فرد در دسترس نیست. عده‌ای معتقدند این نام مستعار متعلق به گروهی از توسعه‌دهندگان است. برخی‌ها اعتقاد دارند ایلان ماسک خالق اصلی btc‌ است. پس از گذشت ۱۴ سال هنوز هم هویت واقعی خالق بیت کوین بزرگترین ابهام دنیای کریپتو محسوب می‌شود.

چرا هویت ساتوشی هنوز نامشخص است؟

در حال حاضر ساتوشی یکی از ثروتمندترین، اثرگذارترین و عجیب‌ترین افراد کره زمین است. دلایل زیادی برای مخفی ماندن هویت او مطرح می‌شود. عده‌ای معتقدند مخفی ماندن هویت برای حفظ جان این توسعه‌دهنده است. برخی نیز معتقدند یک سازمان و نهاد سیاسی پشت هویت ساتوشی مخفی شده است.

چرا هویت ساتوشی هنوز نامشخص است؟

آیا امکان تغییر و اصلاح بیت کوین وجود دارد؟

بیت کوین یک فناوری متن‌باز (Open Source) است. در نتیجه هر فردی می‌تواند کدهای بیت کوین را مشاهده کرده و رمزارزی جدید توسعه دهد. برای مثال بیت کوین کش (BCH) یک فورک یا انشعاب از بیت کوین محسوب می‌شود که قصد داشت نواقص این دارایی دیجیتال را برطرف کند. با این حال تا امروز هیج فورکی از بیت کوین نتوانسته محبوبیت این ارز دیجیتال را به دست آورد.

بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

بیت کوین هیچ ماهیت فیزیکی و قابل لمسی نداشته و کاملا در بستر اینترنت تولید شده است. از فناوری بلاک چین برای توسعه این ارز دیجیتال استفاده شده است. شبکه‌های بلاک چنی از تعدادی بلاک تشکیل شده که بصورت زنجیره‌ای به یکدگیر متصل هستند. هر کدام ازبلاک‌ها محل ذخیره‌سازی و پردازش داده‌های رمزرنگاری شده خواهند بود.

استخراج بیت کوین چیست؟

برای ایجاد بلاک‌های شبکه بیت کوین از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می‌شود. در این روش برای اضافه شدن بلاک‌های جدید به شبکه باید تابع هش حل شود. این روند را استخراج بیت کوین یا ماینینگ (Mining) می‌نامند. برای استخراج از قدرت پردازشی سخت‌افزارهایی استفاده می‌شود که به «ماینر» معروف شده‌اند.

استخراج بیت کوین تا کی ادامه خواهد داشت؟

کل حجم بلاک‌های بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است که تا امروز حدود ۱۹ میلیون بلاک استخراج شده است. با این حال ۲ میلیون بلاک دیگر در مدت زمان بسیار بیشتری استخراج خواهد شد. دلیل این موضوع رویداد «هاوینگ» است.

استخراج بیت کوین تا کی ادامه خواهد داشت؟

ماینرها با فراهم کردن توان سخت‌افزاری فرایند استخراج را آغاز می‌کنند. پس از حل تابع هش شبکه پاداشی به ماینرها اعطا خواهد کرد. این پاداش به صورت بلاک‌های بیت کوین است. در حال حاضر پاداش استخراج ۶.۲۵ بلاک است اما این مقدار در آينده کاهش خواهد یافت. هر ۴ سال یکبار رویداد هاوینگ برگزار خواهد شد و پاداش استخراج نصف می‌شود.

سختی شبکه چیست؟

سرعت استخراج بلاک‌های جدید ثابت است. در سال‌های گذشته تعداد ماینرها افزایش پیدا کرده است. با این حال سرعت ایجاد بلاک‌های جدید تغییری نکرده است. دلیل این موضوع مفهومی به نام «سختی شبکه» است. هر چه تعداد ماینرها و قدرت پردازشی بیشتر شود، سختی شبکه نیز افزایش پیدا خواهد کرد تا سرعت ایجاد بلاک جدید مقدار ثابتی بماند.

بیت کوین چطور به محبوبیت رسید؟

اگر به نمودار رشد قیمت بیت کوین توجه کنیم، متوجه می‌شویم افزایش ارزش این دارایی در ده سال گذشته بی‌سابقه بوده است. امروزه بیت کوین به عنوان یکی از ۱۰ دارایی برتر جهان شناخته می‌شود. دلایل مختلفی مثل تمایل مردم به استفاده از تکنولوژی و بسترهای اینترنتی، افزایش سطح حریم خصوصی، دسترسی آسان، دور زدن قوانین سخت‌گیرانه و نظارتی و … باعث محبوبیت بیت کوین شده است.

مزایا و معایب بیت کوین

بیت کوین یک پول اینترنتی است و نیازی به فعالیت‌های فیزیکی ندارد. هیچ کس در راس قدرت بیت کوین حضور ندارد و امکان نقل و انتقال محرمانه دارایی به کمک بیت کوین میسر خواهد بود. بیت کوین عرضه محدودی دارد و به همین دلیل احتمالا در آینده شاهد افزایش قیمت این دارایی باشیم. دولت‌ها و سازمان‌ها کنترلی روی بیت کوین نخواهند داشت و کارمزدهای انتقال دارایی در شبکه بیت کوین نسبت به سرویس‌های پرداختی متمرکز کمتر است.

از معایب btc نیز می‌توان به وابستگی به کدها، فراهم کردن بستر معاملات مجرمانه، پیچیدگی کار با صرافی یا کیف پول رمزارزی اشاره کرد.

آیا رشد بیت کوین ادامه دارد؟

حدود ۱۰ سال پیش هر واحد بیت کوین تنها چند دلار قیمت داشت اما در پاییز ۲۰۲۱ قیمت هر btc به ۶۹ هزار دلار رسید. بسیاری از کارشناسان حوزه اقتصاد و بلاک چین پیش‌بینی می‌کنند این رشد قیمت در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد. گرچه بیت کوین هنوز هم منتقدانی دارد اما روزبه‌روز به تعداد حامیان این ارز دیجیتال افزوده می‌شود.

چالش‌ها و نقاط عطف بیت کوین

در طول یک دهه گذشته بیت کوین پستی‌ها و بلندی‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. برای مثال از زمستان سال ۲۰۱۸ رکود شدیدی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمد که باعث خروج بخش زیادی از سرمایه‌گذاران شد. در تابستان ۲۰۲۱ نیز دولت‌ها شروع به وضع قوانینی سختگیرانه، محدودکننده و منع‌کننده برای استخراج بیت کوین کردند. همین موضوع سبب افت بیش از ۵۰ درصد قیمت btc در کمتر از ۶ ماه شد.

چالش‌ها و نقاط عطف بیت کوین

با این حال نقاط عطف زیادی در روند رو به رشد بیت کوین می‌توان پیدا کرد. ورود سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگی مثل ایلان ماسک و میکرواستراتژی به بازار بیت کوین باعث افزایش اعتبار این رمزارز شد. بسیاری از فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌های خدماتی مثل کمپانی تسلا شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان ارز پرداختی کرده‌اند. دولت السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز ملی به رسمیت شناخت.

ماحصل این اتفاقات و رویدادها شهرت بیشتر بیت کوین و رشد حجم بازار این ارز دیجیتال بود. حالا رمزارزها به رهبری بیت کوین بخش مهمی از اقتصاد جهانی محسوب می‌شوند و دولت‌ها متوجه قدرت اعجاب‌برانگیز این فناوری شده‌اند.

bitcoin

سلطه بیت کوین در کریپتو کارنسی

بیت کوین اولین، مشهورترین، محبوب‌ترین و معتبرترین رمزارز کریپتو کارنسی محسوب می‌شود. تا سال گذشته بیش از ۶۰ درصد حجم کل بازار ارزهای دیجیتال صرف خرید بیت کوین شده بود اما طی یک سال گذشته آلت کوین‌ها طرفداران زیادی پیدا کردند. در نتیجه ضریب سلطه یا دامیننس بیت کوین کاهش پیدا کرد و به ۴۰ درصد رسید.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین بسترهای زیادی توسعه داده شده‌اند. بدین منظور می‌توان از صرافی‌های رمزارزی داخلی و خارجی استفاده کرد. برای ذخیره‌سازی این رمزارز نیز می‌توان از کیف‌پول‌های ارز دیجیتال بهره گرفت. از مشهورترین صرافی‌های بین‌المللی می‌توان به بایننس (Binance)، کوین بیس (CionBase)، کراکن (Kraken)، کوکوین (KuCoin) و اف‌تی‌ایکس (FTX) اشاره کرد. همچنین کیف‌پول‌های تراست ولت (TrustWallet)، اتمیک (Atomic)، اکسودوس (Exodus)، متامسک (MetaMask) و … از بیت کوین پشتیبانی کرده و امکان خرید و فروش آن را میسر کرده‌اند.

جمع‌بندی

بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن بحران‌های مختلف و تجربه رشد‌های شگفت‌انگیز حالا یکی از مهمترین دارایی‌های جهان محسوب می‌شود. هنوز هم قیمت تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال تحت تاثیر نوسان‌های بیت کوین قرار داد. این روزها شرکت‌ها و اشخاص حقوقی نیز بخشی از بودجه ذخایر مالی خود را به خرید بیت کوین اختصاص داده‌اند. قریب به اتفاق کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند ارزش این رمزارز در سال‌های آینده نیز افزایش پیدا خواهد کرد و رکورد رویایی ۱۰۰ هزار دلار را در لیست صرافی‌ها ثبت می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • خداکنه بیت کوین یا اتریوم به نزدیک صفر برسه تا همه بتونن یه خرید جانانه بزنن بعد اهسته اهسته بره بالا دوباره به اوج برگرده .این ارزوی دست نیافتنی رو دارم .بعید میدونم چنین اتفاقی بی افته

 • بیت کوین زیر ده هزار هم می رسد

  وضعیت بین اللملی خوب نیست

  بحران غالب کشورها را فراگرفته گرانی و …

  رشد جزئی برای نوسان گیری و خروج کلان بسیاری از سرمایه گذاران است…

 • سلام
  من خیلی وقته ازسیگنال استفاده میکنم
  ممنونم ازمحبتتون
  بنظرشماریزش از۲۶هزارهم کمترمیشه

 • عالی، فقط در مورد قیمتها اگه تاریخ آخرین به روز رسانی داشته باشه، بیشتر میشه با خیال راحت به درست بودن روزانه قیمتها اعتماد داشت.

 • سلام از راهنماییهای شما ، ک همش یک نوع محبت ب کاربران این بازارهست . من برام ی سوال هست ک شما سیگنال‌یها و گروه مجربتون، ب چ انگیزه ای این کارو انجام میدین، آیا گروه سیگنال صرافی، کیف پول، یا … این مشاوره‌ها چ سودی برای شما تحلیلگران و کارشناسان دارد !!؟ میتونه جواب شما برای تمام کاربران جالب یا .. باشه

  • با سپاس از همراهی شما سیگنالی عزیز، مجموعه سیگنال در بخش ارز دیجیتال در حال حاضر بسته های آموزشی را عرضه می‌کند و کاربران می‌توانند از آن ها استفاده نمایند.

   • با سلام و خسته نباشید به تیم سیگنال. خیلی ممنون از زحماتتون

   • سلام و ممنون از زحماتتون. این بسته آموزشی رو چطور میتونیم دریافت کنیم. داخل وبسایت جایی برای خرید بسته وجود نداشت.

 • سلام و ممنون از زحماتتون.
  لطفا تحلیل میان مدت هم قرار بدین.
  در کل جهت بازار برای یک تا سه ماه آینده صعودی هست یا نزولی؟؟؟

 • منظور از اصلاح موقت یعنی چی؟
  چرا یهو با کاهش بیت کوین همه بازار قرمز شده؟

 • سلام به نظر شما الان وقت خوبی برای خرید بیت کوین هست؟
  من مقداری سرمایه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

  • نه بردار، اگر شناختی خوبی از بازار ارز دیجیتال نداشته باشی؛ هیچ وقت وقت خوبی نیست، بهتر اول تحلیل تکنیکال یاد بگیری و به دنبال ترید و کسب سود از این بازار باشی

  • سلام
   به نظر بنده ،بیت کوین احتمالا ریزش های بیشتری خواهد داشت وتا محدود ۳۰۰۰۰ دلار اصلاح قیمت را خواهد داشت.بهتراست سرمایه خودرا به چهارقسمت تقسیم کنیدو بخشی از آن را به خرید طلا وبخشی را دربازار بورس و یک چهارم از سرمایه خودرا به بیت کویین یا اتریوم اختصاص دهید.پرسود باشید

  • هیچوقت سراغ اینکار نرو
   اینکار یکنوع قمار هست و امکان ضرر بسیار بیشتر از سود است
   هیچ تریدر موفقی بنده ندیدم
   بازم خودانی

   • عزیز اگه اینجوریه پس خرید طلا هم یه نوع قمار هست چون ممکنه قیمتش افت کنه🤗
    دلار هم پامپ و دامپ داره
    ولی نسبت به بازارهای دیگه بازار پر ریسکی هست همین
    باید بدون آموزش وارد بازار های مالی نشید همیشه مدیریت سرمایه داشته باشید و با تحلیل وارد بشید

 • تشکر از تیم تحلیل و بررسی بازار که دلسوزانه زحمت
  میکشن و هوای بجه های بازار رو دارن….
  دمتون گرم باشه