بنر اندیشه صبا در مقالات

تحلیل بیت کوین BTC | محدوده مناسب خرید کجاست؟

تحلیل بیت کوین BTC | محدوده مناسب خرید کجاست؟

تحلیل بیت کوین امروز

امروز با بررسی و تحلیل تکنیکال نمودار ارز بیت کوین در خدمت شما همراهان گرامی هستیم. در هفته‌های گذشته، ارز دیجیتال بیت کوین Bitcoin با خبر ورشکستگی بانک‌های آمریکایی پامپ شد و در صرافی بایننس برای لحظاتی به 29000 دلار رسید.در ادامه این مقاله با تحلیل اختصاصی بیت کوین در خدمت شما همراهان گرامی هستیم.

کانال تلگرام سیگنال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (2 ساعته) | آپدیت 5 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل قبل، هم‌چنان انتظار اصلاح در قیمت بیت کوین را داریم؛ همینطور سناریو الیوتی تغییری نداشته و تنها قسمت دوم با جلو رفتن مارکت آپدیت شده است. باید گفت موج اصلاحی فعلی می‌تواند در هر سطحی به پایان برسد و لزومی برای رسیدن به محدوده حمایتی مشخص شده در چارت ندارد، گرچه این محدوده می‌تواند محتمل‌ترین حمایت جهت واکنش و بازگشت قیمت باشد.

تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (یک ساعته) | 27 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که داشتیم بیت کوین به ناحیه حمایتی اردربلاک ماهانه نرسید و با خبر ورشکستگی بانک‌های آمریکایی به عنوان یک دارایی ضد تورمی به سرعت پامپ شد. در ادامه راه انتظار داریم روند رو به رشد این ارز محبوب کمی آرام بگیرد و تا محدوده حمایتی مشخص شد اصلاح کوتاهی را شاهد باشیم.

اگر خوش شانس باشیم شاید بتوان یکبار دیگر بیت کوین را در محدوده کانال 22000 دلار دید و بعد از آن باید منتظر رشد آن باشیم.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | آپدیت 20 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل‌های گذشته، محدوده‌های نقدینگی مد نظر لیکویید شدند و اکنون انتظار می‌رود بیت کوین با پولبک به سطح مشخص شده تا محدوده اردربلاک ماهانه به ریزش خود ادامه دهد. باکس خاکستری می‌تواند محدوده حمایتی مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال باشد.

تحلیل درخواستی ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام سیگنال

الگو سر و شانه در بیت کوین | 13 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

به نظر ارز دیجیتال بیت کوین در حال تشکیل الگو سر و شانه می‌باشد، در صورتی که BTC  نتواند از محدوده سقف قبلی عبور نماید، این الگو تایید خواهد شد. با شکست خط گردن، هدف الگو فعال شده که دقیقا به اندازه فاصله سر الگو تا خط گردن می‌باشد.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 6 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل 30 بهمن ماه و هشداری که صادر شد، قیمت بیت کوین ریزش داشت. در ادامه تنها دو سناریو می‌توان برای این ارز دیجیتال در نظر گرفت و با توجه به واگرایی منفی اوسلاتور RSI و هانت شدن سطح نقدینگی، توصیه می‌کنیم حتی با رقم خوردن سناریو دوم و صعودی شدن کوتاه مدتی روند، کمترین ریسک ممکن را در این ارز دیجیتال داشته باشید.

به یاد داشته باشید که در آخرین ریز موج‌های صعودی، سرمایه گذاران بزرگ در حال خروج هستند، از این منظر بهتر است برای گرفتن آخرین موج‌های بازار، ریسک نکنید و گاهی فقط تماشاچی باشید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه بیت کوین در حال رسیدن به محدوده مقاومتی است که برای آن در نظر گرفته بودیم، در محدوده‌های فعلی ریسک خرید بسیار بالارفته و انتظار داریم قیمت از محدوده باکس قرمزی که مشخص شده اصلاح نماید. برای خرید بهتر است تا محدوده حمایتی سبز رنگ حوالی قیمت 18000 دلار منتظرماند.

در ادامه نکات گفته شده باید به وضعیت RSI بیت کوین نیز دقت نمود. این اوسیلاتور در حالتی قرار گرفته که به احتمال بالا هشدار یک واگرایی منفی (RD-) را می‌دهد. این واگرایی در حالتی رخ می‌دهد که در نمودار قیمت سقف بالاتر ایجاد شده اما در RSI سقف پایین‌تر ایجاد شود و بعد از این واگرایی معمولا، اصلاح قیمتی صورت می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیلی که در 15 بهمن با سبک نقدینگی از ارز دیجیتال بیت کوین داشتیم، احتمال هانت و لیکویید شدن سطح نقدینگی 25200 دلار را پیش‌بینی کرده بودیم. با توجه به اینکه نفوذ ایجاد شده در سطح مقدار ناچیزی بوده، احتمال می‌دهیم دوباره توسط قیمت مورد حمله قرار بگیرد. در ادامه راه نیز برای ارز بیت کوین، روند اصلاحی مطابق با شماتیک کشیده شده در نظر گرفتیم.

 با توجه به اینکه دو محدوده نقدینگی خیلی خوب در سطوح پایین‌تر قرار گرفته، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که قیمت برای حرکت‌ به سمت محدوده 30 و 40 هزار دلار ابتدا به پایین برگشته و محدوده‌های نقدینگی پایین‌تر را لیکویید کند تا استاپ خریداران عجول زده شده ودر نهایت به سمت تارگت‌های بالاتر حرکت نماید.

تحلیل بیت کوین BTC از دید امواج الیوت | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از منظر الیوت هارمونیک، بیت‌کوین BTC در الگو اصلاحی خود موفق به ساخت یک سیکل  ABC شده و بر همین اساس می‌توان انتظار داشت در ادامه شاهد یک X موج باشیم؛ کمی بعید به نظر می‌رسد که حرکت صعودی ایجاد شده به عنوان یک سیکل صعودی جدید شناخته شود و احتمالا بعد از این X موج مجددا باید شاهد کاهش قیمت و تشکیل یک ABC دیگر تحت عنوان زیگزاگ دوگانه باشیم.

با توضیحاتی که داده شد در محدوده سقف قبلی ( 18800 دلار ) با حدضرر پایین‌ترین کف ایجاد شده (15500 دلار ) می‌توان اقدام به خرید بیت‌کوین نمود. حداقل تارگت در محدوده سقف 32000 دلار خواهد بود. کمترین ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 5 می‌باشد؛ به هر علتی در صورت رسیدن قیمت به حدضرر گفته شده، باید بلافاصله از معامله خارج شد.


تحلیل ویدویی بیت کوین | 25 بهمن 1401


تحلیل‌های درخواستی در کانال تلگرام سیگنال

تحلیل ویدویی ارز بیت کوین | 19 بهمن 1401


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 15 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

حرکات بیت کوین تا به اینجا تقریبا طبق تحلیل و پیش‌بینی پیش رفته و از این لحظه انتظار داریم قیمت بعد از لیکویید کردن سطح نقدینگی مشخص شده، اصلاح کرده و طبق سناریو به سمت باکس سبز رنگ حرکت نماید.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 1 بهمن 1401

BTC analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار بیت کوین در حال گذر از محدوده‌های نقدینگی ترسیم شده می‌باشد؛ انتظار داریم پس از گذر از محدوده نقدینگی دوم، مطابق با سناریو به سمت پایین حرکت کرده و وارد محدوده اردربلاک ماهانه شود.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 27 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اگر نیم نگاهی به تحلیل‌های گذشته داشته و در این چند ماه از همراهان همیشگی سیگنال بوده باشید، قطعا متوجه سادگی و کارایی بالایی سبک نقدینگی در بازی خوانی دست بازارساز شده‌اید. با توجه به اینکه طبق همین سبک بازار تغییر ساختار داشته و از سیکل نزولی در میان مدت به سیکل صعودی تغییر جهت داده، در ادامه با تمیز کردن چارت و نگاه به محل‌های نقدینگی بالاتر همراه شما خواهیم بود.

برگشتی که از محدوده 15500 دلار در بیت کوین Bitcoin انجام شد، باعث شکست‌ سقف‌های قبلی و تغییر ساختار قیمت از نزولی به صعودی گردید که با پیش‌بینی‌های درستی که در تحلیل 27 آذر ماه داشتیم می‌توانستید از سود این معامله منتفع شوید.

در ادامه اما در محدوده باکس خاکستری، اردربلاک ماهیانه قدرتمندی تشکیل شده و با اصلاح قیمت و رسیدن آن به محدوده همین باکس می‌توان با حدضرر کف باکس (16200 دلار) اقدام به خرید پله‌ای بیت کوین BTC نمود. همچنین محدوده 50% اردربلاک‌ها معمولا با واکنش بازار همراه بوده و می‌توان عدد 17350 دلار را به عنوان به منطقه بهینه شده برای ورود به معامله در نظر گرفت؛ حداقل ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 15 خواهد بود.

برای گرفتن سود بیشتر در کنار ریسک بسیار بالاتر، می‌توان حدضرر را زیر منطقه اردبلاک 4 ساعته (باکس سبز وسط) قرار داد؛ به این صورت نقطه ورود 17500 و حدضرر در محدوده 17000 دلار قرار می‌گیرد. حداقل ریسک به ریوارد این معامله 1 به 22 خواهد بود.

اما به چه دلیلی محدوده 32000 دلار به عنوان تارگت معاملات قرار گرفته و اصلا چرا این سطح اینقدر مورد اهمیت واقع شده است؟!

1. با نگاه به چارت می‌توانیم متوجه شویم که محدوده 32000 دلار چه به لحاظ عدد روانی و چه به لحاظ چارت تکنیکالی، می‌تواند به عنوان یک مقاومت مهم تلقی شود و در واقع بسیاری از افراد تنها با شکست چنین مقاومت قدرتمندی اقدام به خرید می‌کنند و منتظر شکست سقف می‌مانند.
2. بازار ساز با توجه به همین موضوع، بعد از شکست سطح مقاومتی، سفارش خرید بسیاری زیادی از سمت افراد عادی دریافت می‌کند و تنها در این صورت می‌تواند بدون فشار آوردن به قیمت و ایجاد یک ریزش، سفارشات سنگین فروش خود را پر نماید. درواقع هرگاه سفارشات بسیار سنگینی بخواهد در مارکت جمع‌آوری شود، نیاز به صَرف زمان در کنار شکست سطوح حمایتی و مقاومتی مهم داریم.
3. نکته دومی که برای رد شدن مارکت از این محدوده مقاومتی باید در نظر داشت، اردبلاک تمیز و دست نخورده تایم فریم روزانه‌ای است که دقیقا کمی بالاتر از این محدوده تشکیل شده و می‌تواند باعث ریجکت قدرتمند قیمت شود.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 24 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار تحلیل قبلی، پوزیشنی که داشتیم با موفقیت به هدف نهایی خود رسید. ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 10 بود. یعنی با هر یک واحد ریسک شما 10 واحد شانس برنده شدن داشتید.

انتظار نداشتیم بیت کوین از محدوده باکس بنفش عبور نماید، بنابراین در حال حاضر ورود به هیچ معامله‌ای توصیه نمی‌شود اما افراد عجول و پر ریسک می‌توانند در محدوده باکس حمایتی سبز رنگ، اقدام به بازکردن معامله لانگ (خرید) نمایند؛ حدضرر این معامله می‌تواند 17200 دلار و حد سود آن 23600 باشد. شایان ذکر است ریسک این معامله بالاست و احتمال اینکه استاپ آن فعال شود، بسیار زیاد خواهد بود.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 17 دی 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

موقعیت خریدی که در اواخر آذر ماه در جهت لانگ باز کرده بودیم هم‌چنان به قوت خود باقیست، از دلایل طولانی شدن زمان این پوزیشن می‌توان به تعطیلات کریسمس و ترید خلاف جهت روند اصلی مارکت اشاره کرد.

هم‌چنان توصیه می‌کنیم حدضرر را به آخرین کف قیمتی در محدوده 16350 دلار منتقل کنید، تا در صورت تغییر روند بازار متوجه زیان نشوید.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی (4ساعته) | 29 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل قبل با رسیدن به محدوده 50% اردربلاک، قیمت بیت کوین گارد صعودی به خود گرفت، اکنون می‌توان این پوزیشن را در حال ریسک فری قرار داد، به این معنی که حدضرر به نقطه ورود منتقل خواهد شد و بعد از رسیدن به هدف‌های قیمتی مقداری از حجم بسته خواهد شد.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 27 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هفته گذشته به قدر کافی در خصوص تله گاوی و پامپی که اتفاق افتاد توضیح دادیم و انتظار هم می‌رفت که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی 1 ساعته، ریزش داشته باشد، البته این ریزش با سرعت بالایی رخ داد و هیچ فرصتی برای ورود مجدد وجود نداشت.

 اکنون ساختار قیمتی بیت کوین در کوتاه مدت و تا زمان رسیدن به باکس بنفش صعودی به نظر می‌رسد، به همین علت می‌توان با درصد سرمایه کمتری اقدام به بازکردن پوزیشن لانگ در یک محدوده بهینه کرد. اما برای پیدا کردن این محدوده بهینه گام به گام با قیمت جلو می‌رویم.

در اولین مرحله باید یک اردربلاک تمیز را پیدا کنیم ( باکس خاکستری). باکس رسم شده فضای بزرگی را اشغال می‌کند، بنابراین 50% محدوده اردربلاک (خط سبز) را در نظر می‌گیریم.

در مرحله دوم باید واکنش قیمت به این محدوده را بسنجیم؛ مشاهده می‌کنیم که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی( خط نارنجی) در حال درجا زدن است و این موضوع نشان می‌دهد که به احتمال قوی، محدوده اردربلاک صعودی کار خواهد کرد.

حدضرر این معامله را می‌توان در زیر محدوده اردربلاک قرار داد و هدف قیمتی می‌تواند سطح نقدینگی بالایی باشد. هم‌چنین ریسک به ریوارد این معامله یک به یازده خواهد بود.

تنها نکته مهمی که باید در این معامله در نظر بگیریم، مقدار ریسک انجام شده است. به علت اینکه در تایم فریم‌های بالاتر جهت حرکت قیمت نزولیست باید ریسک کمتری در این پوزیشن داشت؛ هم‌چنین می‌توان برای داشتن ریسک کمتر، بعد از ورود قیمت به محدوده اردربلاک مشخص شده، در تایم فریم‌های پایین‌تر اقدام به گرفتن تاییدیه کرد.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با پامپ بیت کوین، منطقه نقدینگی بعدی هم از دست رفت، اما تغییر روندی در قیمت صورت نگرفت، بر همین اساس می‌توان سناریو قرمز رنگ را حذف کرد و انتظار ریزش را از محدوده باکس بنفش داشت.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 19 آذر 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در یک روند قیمتی رنج و خسته کننده قرار گرفته، فنر قیمتی که در حال جمع شدن است، می‌تواند در آینده‌ای نزدیک قیمت را با سرعت بالایی به سمت پایین پرتاپ نماید. همانطور که در تحلیل 12 آذر گفتیم، فعلا تاییدیه پوزیشن فروش داده نشده و هم‌چنان باید منتظر رسیدن قیمت به مناطق مدنظر باشیم.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 12 آذر 1401

انالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که در تحلیل 5 آذر داشتیم، بیت‌کوین به سمت بالا حرکت کرد و توانست با یک کندل قدرتمند بالای محدوده 17000 دلار کلوز کند. با توجه به اینکه هم‌چنان تاییدیه‌ای مبنی بر فروش داده نشده باید صبر کرد و منظر هانت شدن سطح نقدینگی یک ساعته یا روزانه ماند؛ هم‌چنان ایده‌آل‌‍‌ترین سناریو برای فروش، رسیدن BTC به محدوده باکس بنفش است.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 5 آذر 1401

آنالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رفت یک حرکت صعودی کوتاه برای جمع آوری استاپ‌های فروشندگان صورت بگیرد که در حال حاضر هم همین اتفاق در حال جریان است؛ حالت ایده‌آل برای گرفتن موقعیت فروش این است که مطابق با سناریو آبی، قیمت بعد از هانت نقدینگی به باکس بنفش برسد، در این صورت می‌توانیم انتظار تشکیل روند نزولی و ریزش بیت‌کوین را داشته باشیم.

همچنین ممکن است، قیمت با هانت منظقه نقدینگی در تایم فریم یک ساعته(خطوط نارنجی)، حرکت نزولی خود را برای رسیدن به سطوح پایین‌تر شروع نماید.

درهر صورت نمی‌توان همیشه در مارکت برنده بود و از تمام نوسانات آن سود برد. در حالت فوق می‌توانیم با هانت منطقه نقدینگی یک ساعته، در صورت ایجاد ستاپ فروش با یک استاپ بسیار کوچک و ریسک پایین، اقدام به فروش بیت‌کوین نماییم.

در صورتی که حدضرر این پوزیشن فعال شود، منتظر رسیدن قیمت به باکس بنفش می‌مانیم و تنها با تشکیل ستاپ فروش، در باکس بنفش، موقعیت فروش اتخاذ می‌نماییم.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 18 آبان 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل قبلی انتظار داشتیم بیت کوین از باکس بنفش بالایی حرکت نزولی خود را آغاز کند و همین اتفاق هم افتاد. اکنون ترید در هر جهتی در این ارز دیجیتال ریسک بالایی خواهد داشت.

برای داشتن معامله‌ای مطمئن لازم است تا قیمت تعیین جهت کند و این یعنی باید چند روزی بازار رنج باشد و نوسانات زیادی در مارکت داشته باشیم. در مرحله بعد در صورت ادامه نزول و تارگت های پایین‌تر، باکس بنفش بعدی در محدوده نقدینگی مشخص شده می‌تواند باعث چرخش قیمت شود؛ هم‌چنین با صعودی شدن روند مطابق سناریو دوم، بیت‌کوین به سمت سطح نقدینگی بالاتر حرکت خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 15 آبان 1401

تحلیل نقدینگی بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ فروشندگان در مارکت زده شده، قیمت به باکس مقاومتی بنفش رسید؛ فقط در صورتی که تاییدیه لازم برای فروش داده شود، می‌توان در این نقطه اقدام به گرفتن پوزیشن فروش (Short) بر روی بیت کوین کرد.

برای تاییدیه باید منتظر تشکیل یک اردربلاک نزولی در همین تایم فریم یا تایم های ساعتی باشیم؛ برای تشکیل اردربلاک هم لازم است تا یک کندل نزولی به صورت کامل کندل صعودی ما قبل خود را بپوشاند و به اصطلاح الگو پوشا نزولی یا اینگلفینگ را شکل دهد؛ هم‌چنین از اوسیلاتور RSI در جهت دیدن واگرایی ها نیز می‌توان استفاده کرد و ورودی مطمئن تر به معامله را تجربه نمود.

انتظار می‌رود تا زمان بازگشایی بازارهای جهانی حرکت خاصی در بیت‌کوین اتفاق نیفتد و قیمت در همین محدوده رنج باقی بماند، از طرفی نکاتی که در خصوص تاییدیه ذکر شد تنها در حالتی معتبر است که مارکت‌های جهانی باز باشند.

در نهایت با گرفتن تاییدیه‌های لازم، می‌توان حدضرر معامله را پشت اردربلاک تازه تشکیل شده یا برای ریسک کمتر، بالای قله 22800 دلار گذاشت و هم‌چنین اولین تارگت را می‌توان منطقه نقدینگی پایین در نظرگرفت. 

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، قیمت خود را به سطح نقدینگی که به مانند یک آهنربا عمل می‌کرد رساند و استاپ‌های این سطح زده شد. اکنون باید منتظر رخ دادن حرکات مارکت در باکس بنفش باشیم.

علت تناقص در دو تحلیل مشخص شده را می‌توان در دلایل و دیدگاه آن‌ها نسبت به مارکت جستجو کرد؛ در سبک نقدینگی بعد از هانت شدن استاپ‌ها، انتظار حرکت خلاف جهت را در مارکت و به دام انداختن معامله‌گران خرده‌پا را داریم.

درصورتی درون باکس مشخص شده، تاییدیه مبنی بر ریزش صادر گردید، می‌توان با اطمینان بیشتری در جهت نزول وارد شد؛ هم‌چنین در صورتی که بیت کوین باکس بنفش رنگ را به سمت بالا بشکند، باید منتظر رسیدن قیمت به منطقه نقدینگی که در بالادست مشخص شده بمانیم.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 23 مهر 1401

تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، هم‌چنان در تایم فریم روزانه حتی با انتشار داده‌های CPI اتفاق خاصی در بیت کوین رخ نداده و باید منتظر جمع‌آوری نقدینگی بالای محدوده قیمتی 20500دلار باشیم.

با ادامه روند رنج و خنثی، خریدران بیشتری در محدوده 18000دلار اقدام به خرید و سفارش‌گذاری می‌کنند و با طولانی‌تر شدن این موضوع، ممکن است دیگر محدوده باکس بنفش کارایی لازم را در جهت برگشت قیمت ایفا نکند و این ارزدیجیتال به سمت محدوده نقدینگی بالاتر حرکت نماید.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 9 مهر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظار منطقه نقدینگی که در پایین دست قرار داشت شکار شد و اکنون باید منتظر نفود در منطقه نقدینگی 20550 دلار باشیم.  بعد از شکار این منطقه مارکت برای نقدینگی موجود در پایین دست حرکت خواهد کرد. در نتیجه می‌توان گفت تحلیل تکنیکال صورت گرفته از بیت کوین بر اساس دیدگاه نهنگ‌ها بوده و می‌تواند بر اساس منطق توضیح داده شده در مارکت، اتفاق بیفتد.

تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 27 شهریور 1401

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که در چارت مشخص است، قیمت بعد از شکار منطقه نقدینگی که در وسط قرار داشت، به سرعت کولپس کرد و بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه نمود.در حال حاضر نیز دو منطقه مهم برای شکار نقدینگی می‌توان در نظر گرفت که در نمودار مشخص شده است.

آموزشی | تحلیل بر اساس جریان نقدینگی

چرا روند بیت کوین صعودی شد و این حرکت به صورت شارپ اتفاق افتاد؟!

از دیدگاه فاندامنتال و بلند مدت، داده‌های اقتصادی منتشر شده در هفته‌های اخیر اجازه افزایش نرخ بهره را به فدرال رزرو میداده‌ است، از همین رو جهت روند بلند مدت تمام ارزهای مقابل دلار از جمله بیت کوین نزولی پیش بینی شده بود.

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در این بین با توجه به دیدگاه بلند مدت نزولی، شکست خط روند صعودی و ساخت کف و سقف‌های پایین‌تر در نمودار، بسیاری از افراد پوزیشن‌ های Short (فروش) در بیت کوین اتخاذ کردند.

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اکثر افرادی که معامله فروش باز می‌کنند، استاپ‌لاس خود را بالای دو قله مشخص شده قرار می‌دهند و با توجه به انتظاری که از روند بلند مدت و عوامل فاندامنتال دارند، منتظر شکست کف 17900 دلار می‌مانند.

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

درست بعد از اینکه اطمینان کافی در فروشنده‌ها برای ادامه روند نزولی به‌وجود آمد و اقدام به فروش گسترده در بیت کوین کردند، نهنگ‌ها برای شکار این فروشنده‌ها وارد عمل می‌شوند؛ در واقع نمودار بالا دیدگاه نهنگ‌ها را در مارکت نشان می‌دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام کارشناسان گرامی لطفا در مورد ارز جسمی کوین تحلیل بزارید ممنون

  • سلام و عرض ادب، ممنون از پیشنهاد شما
   شما می‌توانید تصویر را به صورت افقی در موبایل خود ببینید کافیست چرخش افقی را فعال کنید

 • با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دست اندرکاران سیگنال، این لطف شما را در ارائه اطلاعات سنجیده و کاربردی و زحمات بی شائبه جنابان فراموش نخواهیم کرد.
  تقاضای دارم در مورد ارز solana تحلیل بفرمایید
  و توضیح بفرمایید که Avax ارجحیت بیشتری دارد یا solana، خیلی ممنون

  • سلام و عرض ادب و احترام
   ممنون از کامنت زیبا شما
   هم ارز سولانا هم آوالانچ جز بنیادی های بازار کریپتو هستند و به یک دلیل و هدف خاصی به وجود امده و کاربرد خاصی دارند
   نمی‌توان بین این دو از لحاظ کاربردی یکی را انتخاب کرد زیرا حوزه فعالیت از آنها فرق میکنید
   اما از لحاظ تکنیکال شما می‌توانید دو نمودار را مقایسه کرده و بهترین را انتخاب کنید
   هر چند در نهایت توصیه می‌کنیم در بازار پر ریسکی مانند کریپتو حتما پرتفوی داشته باشید و تک ارز نباشید

 • با احترام و تشکر از تحلیل خوبتون ، یک سوالی داشتم ، این تحلیل به سبک نقدینگی که در مطلب فرمودید ، دقیقا چه سبکی هست؟ ممنون میشم یک سر نخی برای یادگیری ارائه بفرمایید. متشکرم

  • سلام و عرض ادب
   سعی شده توضیحات کامل و با اموزش باشه اگر مطلب رو از ابتدا بخونید کاملا متوجه این موضوع خواهد شد
   اما عموما از سبک ICT استفاده شده به همراه تجربه تحلیلگر
   هم‌چنین سبک های دیگه ای هم در این زمنیه هستند اما ICT از همه مطرح تر و روان تر بوده تا به اینجای کار

   • با درود بر شما ، ممنونم از توضیحات شما ، برقرار و سلامت باشید

 • سلام خدمت مجموعه سیگنال
  از خوندن این تحلیل لذت بردم
  وقتی به گذشته نگاه کردم حسرت کشیدم که چرا زودتر تحلیل ها رو ندیدم
  اما یه چیزی عجیب بود برام اینکه تحلیل و ترید کردن اکثرا ادمای حرفه ای انجام میدن اما اینکه توضیحات رو بخونی و ببینی چقدر علم کارشناسای سیگنال بالاست که خیلی قشنگ توضیح میدن چرا اصلا قیمت این اتفاق براش میفته و دلیل برهان میارن جالب بود

 • سلام و عرض ادب
  ممنون از تحلیل های خوبتون
  تحلیل هاتون خیلی عالی و کاربردیه🙏🏻🌷

 • سلام خدمت مجموعه سیگنال
  از خوندن این تحلیل لذت بردم
  وقتی به گذشته نگاه کردم حسرت کشیدم که چرا زودتر تحلیل ها رو ندیدم
  اما یه چیزی عجیب بود برام اینکه تحلیل و ترید کردن اکثرا ادمای حرفه ای انجام میدن اما اینکه توضیحات رو بخونی و ببینی چقدر علم کارشناسای سیگنال بالاست که خیلی قشنگ توضیح میدن چرا اصلا قیمت این اتفاق براش میفته و دلیل برهان میارن جالب بود

 • میشه تحلیلی جدید از دوج کوین بزارین آخرین تحلیل مال چند هفته پیشه تشکر از برنامه خوبتون

  • سلام و عرض ادب
   قبل از بحث خرید توییتر، تحلیلی از دوج کوین ارائه شد و به هدف دوم در تحلیل رسید؛ فعلا برای خرید و سرمایه گذاری اصلا مناسب نیست.
   در هفته آینده تحلیل این میم کوین به سبک کلاسیک و سبک نقدینگی منتشر خواهد شد.

   • دست شما درد نکنه. تحلیلاتون خیلی عالیه. خدا خیرتون بده. باعث شدید من از یه ضرر بزرگ دور بشم. خواهش میکنم زود به زود تحلیل بذارید. لطفاً در مورد دوج و اتم هم تحلیل بذارید.

   • ممنون بابت تحلیل هاتون واقعا نزدیک بود ضرر سنگین کنم

 • روزی به هدف نزدیکترمیشی بیت کوین مرز ۲۰۰۰دلارراخواهددید بالاترازطلا نخواهدبود وانروز نیزتوشک خریدخواهی بود برو تریدبزن حتی بگو صدهزارباشه فرقی نخواهدکرد

 • بخدا همه اینها کلک هست گول این چیزها را نخورید چرا ارز واقعی میخرید فردا اگر سایت بسته شد یقه کی میخواهید بگیرید این اتفاق برای من افتاد رفتم دبی دفتر گلدکویست هیچ کس جواب درستی نداد نابود شدم اون موقع گلدکویس توی زبانها بود دلم میخواهد بهترین استادها یا تحلیلگران بیایند اگر جواب درستی دادند یک پاداش خوب از من بگیرند

  • بازار ارزهای دیجیتال میتونه ریزش رو تجربه کنه، عرضه و تقاضا میتونه اون رو تغییر بده و افرادی رو ثروتمند یا فقیر کنه. کلاهبرداری سایتها و صرافی‌ها هم امکان پذیره، هک و سرقت هم همینطور
   اینها ریسکهای بازار هستند که هر کسی که در موردشون اطلاعی نداشته باشه، محکوم به فناست. و لازمه ورود به هر بازار مالی، کسب دانشه
   اما مقایسه این بازارها با گلدکوئست و شرکتهای هرمی کلاهبرداری، قیاس مع الفارغه. وقتی از ارزهای دیجیتال صحبت میکنیم، ارزش اینها رو تکنولوژی پشتشون داره تعیین میکنه، تکنولوژی ای که کشورها رو مجبور کرده به سمت تولید ارز دیجیتال ملی برن. اگرچه این باعث نمیشه که بیت کوین تا ابد توی چرخه اقتصادی دنیا بمونه و نابود نشه، اما این تکنولوژی در سالهای آینده خواهد بود و کاربردهای زیادی رو ازش خواهید شنید.

  • وقتی ایران و روسیه اشتراکی ارز دیجیتال خلیج فارس ملی میزنن یعنی سکه دیجیتال ضرب میکنند یعنی دانشمندان هردو کشور به این نتیجه رسیدن یعنی ژاپن یعنی چین یعنی عقب نمانی نگی نگفتیم یعنی مهارت

 • دوستان الان تابستان و وقت استخراج بیت کوین هست .برای همین قیمت خیلی پایینه . زمستان بیت کوین رو ۷۰ دلار هست

 • اقا کارتون خیلی درسته .👏

  لطفا فقط یکم تو بخش اموزش و تحلیل زردارز ها بیشتر فعالیت کنید 🙏

   • از۲۰۱۳ تا الان نمودار بیت کویین ۴ بار در اندیکاتور اراس ای به کف حمایتی خورده و به روند صعود برگشته والان هم ار اس ای به همون نقطه طلایی برای پنجمین بارسیده است وراه برای برگشت بیت کویین به روند صعودی محیا شده و علایم برگشت هم در دو روز اخیر نشانده برگشت بیت کویین میباشد امیدوارم تموم هولدرها تو روزهای آتی طعم روزهای خوب رو بچشند.تحلیل شخصی

 • خداکنه بیت کوین یا اتریوم به نزدیک صفر برسه تا همه بتونن یه خرید جانانه بزنن بعد اهسته اهسته بره بالا دوباره به اوج برگرده .این ارزوی دست نیافتنی رو دارم .بعید میدونم چنین اتفاقی بی افته

   • اون از بورس اینم از ارز دیجیتال دیگه چیزی برای از دست دادن ندارم قبل از خرید رمز ارز همه تحلیلها رو نگاه کردم میگفتن ریزشها سطحیه و رشد خواهیم داشت اگه برا بورس رشد حاصل شد برا اینم هست ولی چشمم اب نمیخوره اوضاع خیلی وخیمه

  • خوب شیبا بخر،دوج کوین بخر بازدهیشون از بیت کوین واتریوم بیشتره

  • روزی به هدف نزدیکترمیشی بیت کوین مرز ۲۰۰۰دلارراخواهددید بالاترازطلا نخواهدبود وانروز نیزتوشک خریدخواهی بود برو تریدبزن حتی بگو صدهزارباشه فرقی نخواهدکرد

 • بیت کوین زیر ده هزار هم می رسد

  وضعیت بین اللملی خوب نیست

  بحران غالب کشورها را فراگرفته گرانی و …

  رشد جزئی برای نوسان گیری و خروج کلان بسیاری از سرمایه گذاران است…

 • سلام
  من خیلی وقته ازسیگنال استفاده میکنم
  ممنونم ازمحبتتون
  بنظرشماریزش از۲۶هزارهم کمترمیشه

 • عالی، فقط در مورد قیمتها اگه تاریخ آخرین به روز رسانی داشته باشه، بیشتر میشه با خیال راحت به درست بودن روزانه قیمتها اعتماد داشت.

 • سلام از راهنماییهای شما ، ک همش یک نوع محبت ب کاربران این بازارهست . من برام ی سوال هست ک شما سیگنال‌یها و گروه مجربتون، ب چ انگیزه ای این کارو انجام میدین، آیا گروه سیگنال صرافی، کیف پول، یا … این مشاوره‌ها چ سودی برای شما تحلیلگران و کارشناسان دارد !!؟ میتونه جواب شما برای تمام کاربران جالب یا .. باشه

  • با سپاس از همراهی شما سیگنالی عزیز، مجموعه سیگنال در بخش ارز دیجیتال در حال حاضر بسته های آموزشی را عرضه می‌کند و کاربران می‌توانند از آن ها استفاده نمایند.

   • با سلام و خسته نباشید به تیم سیگنال. خیلی ممنون از زحماتتون

   • سلام و ممنون از زحماتتون. این بسته آموزشی رو چطور میتونیم دریافت کنیم. داخل وبسایت جایی برای خرید بسته وجود نداشت.

  • ماهاس ک بازار هر روز ریزش میکنه وکارشناسان آرزوهای خودشون رو روی نمودارها می‌کشند و امید ب رشد میدن
   اما تابحال جز ضرر سنگین چیزی نداشته
   ب شما قول میدم امروزم مثل دیروز و پریروز و تمام روزهای گذشته بازار نزولی و خبری از رشد شارپی نیست، گول نخورید

   بهمن ماه پیش بینی کردم ک بیت کوین ب 18هزار میرسه
   ولی امروز میخوام بگم حتی 18 هم کف قیمتی نیست و زمان مناسبی برای میانگین کم کردن محسوب نمیشه

   “منتظر اعداد 4رقمی باشید”

  • بیت کوین رو من در محدوده ی ۸۰۰۰ دلار میبینم این بماند اینجا ب یادگار

 • سلام و ممنون از زحماتتون.
  لطفا تحلیل میان مدت هم قرار بدین.
  در کل جهت بازار برای یک تا سه ماه آینده صعودی هست یا نزولی؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   به کارشناسان سیگنال منتقل شد

 • منظور از اصلاح موقت یعنی چی؟
  چرا یهو با کاهش بیت کوین همه بازار قرمز شده؟

 • سلام به نظر شما الان وقت خوبی برای خرید بیت کوین هست؟
  من مقداری سرمایه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

  • نه بردار، اگر شناختی خوبی از بازار ارز دیجیتال نداشته باشی؛ هیچ وقت وقت خوبی نیست، بهتر اول تحلیل تکنیکال یاد بگیری و به دنبال ترید و کسب سود از این بازار باشی

  • سلام
   به نظر بنده ،بیت کوین احتمالا ریزش های بیشتری خواهد داشت وتا محدود ۳۰۰۰۰ دلار اصلاح قیمت را خواهد داشت.بهتراست سرمایه خودرا به چهارقسمت تقسیم کنیدو بخشی از آن را به خرید طلا وبخشی را دربازار بورس و یک چهارم از سرمایه خودرا به بیت کویین یا اتریوم اختصاص دهید.پرسود باشید

  • هیچوقت سراغ اینکار نرو
   اینکار یکنوع قمار هست و امکان ضرر بسیار بیشتر از سود است
   هیچ تریدر موفقی بنده ندیدم
   بازم خودانی

   • عزیز اگه اینجوریه پس خرید طلا هم یه نوع قمار هست چون ممکنه قیمتش افت کنه🤗
    دلار هم پامپ و دامپ داره
    ولی نسبت به بازارهای دیگه بازار پر ریسکی هست همین
    باید بدون آموزش وارد بازار های مالی نشید همیشه مدیریت سرمایه داشته باشید و با تحلیل وارد بشید

 • تشکر از تیم تحلیل و بررسی بازار که دلسوزانه زحمت
  میکشن و هوای بجه های بازار رو دارن….
  دمتون گرم باشه

  • سلام به نظر شما الان وقت خوبی برای خرید بیت کوین هست؟
   من مقداری سرمایه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

   • به احتمال زیاد ریزش زیادی خواهد داشت

    وضعیت بازار فراملی به هم ریخته و تورمی است…

   • ببینید دوستان عزیز چیزی که روی هوا هست چطور رجعت میکنید بخرید تمام ارزهای دیجیتال من درآوردی هست اگر سایت بسته شد یقه کی را میخواهی بگیری چرا ارز واقعی را نمی خری دلار پوند یورو و غیر یا طلا که حداقل توی دست هست ارزان هم شد میدونی داری که جنس واقعی حتی اب معدنی هم داشته باش توی ایران هیچ وقت ارزان نمیشود پس اینها که یک شب یکی میلیاردر میشود دیگری گدا همه من درآوردی هست

   • یعنی با این تحلیل میشه گف صعودی میشه؟پس سیگنال خریده؟؟

  • عرض سلام و احترام خدمت تیم زحمت کش و کارشناسان محترمتان
   میشه خواهش کنم وضعیت جدید لونا را به زبان ساده بیان کنید که ببینیم چقدر امیدوار باشیم و تا چه تایم میشه روش حساب کرد
   انتقال کلاسیک آیا بصورت اتوماتیک صورت میگیره
   به ازای هر لونا کلاسیک یک لونا جدید داده میشه و…
   اگر امکان داره بصورت کلی به این مبحث به صورت یک ویدیو بپردازید ممنون میشم

   • سلام و عرض ادب با توجه به تحلیل صورت گرفته منطقه حمایتی 17 تا 20 هزار دلار مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌باشد