اندیشه صبا

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC | نامطمئن از صعود

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC | نامطمئن از صعود

قیمت بیت کوین پس از اینکه شروع امیدوارکننده‌ای در هفته جاری داشت، دیروز از ناحیه 25,200 دلار برگشت خورد و اکنون به زیر 24,000 دلار رسیده است. در همین حال بازارهای سهام عملکرد بهتری نسبت به BTC داشتند.

بسیاری از سرمایه گذاران مردد هستند و هم‌چنان به داده‌های اقتصادی ، جنگ اوکراین و درگیری لفظی تایوان و چین خوشبین نیستند؛ این دسته از سرمایه‌گذاران اعتقاد دارند فدرال رزرو بازهم نرخ بهره را افزایش خواهد داد و بازارها به رکود عمیق‌تری خواهند رفت.

در ادامه این مقاله، برای روشن‌تر شدن مسیر آینده BTC به آنالیز و تحلیل بیت کوین از دید کارشناسان سیگنال می‌پردازیم.

تحلیل بیت کوین | 26 مرداد 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل قبل انتظار یک رشد کوتاه مدت از بیت کوین تا محدوده 25500 دلار را داشتیم؛ در حال حاضر بیت کوین با مومنتوم پایینی در درون یک کنج در حال حرکت به سمت بالا می‌باشد. در صورتی BTC بتواند با قدرت بالایی از محدوده مقاومتی اول عبور کند، با رسیدن به محدوده مقاومتی بعدی در حوالی قیمت 30000دلار، وارد یک روند نزولی خواهد شد. در بلندمدت با وارد شدن بیت کوین به یک روند نزولی، شاهد شکست کف فعلی در محدوده 17600 دلار خواهیم بود.

تحلیل و اخبار روزانه بیت‌کوین در کانال ارزدیجیتال سیگنال

تحلیل اقتصاد جهانی | گزارش‌هایی از رکود شدید

روز گذشته رییس و مدیر اجرایی بانک بین المللی جی چی مورگان JP Morgan “جیمی دیمون” پیش‌بینی خود را در خصوص اقتصاد جهانی و علی الخصوص ایالات متحده به اشتراک گذاشت.

این مدیر اجرایی اشاره کرد، با اینکه اقتصاد ایالات متحده قوی بوده و ترازنامه مصرف کنندگان و کسب وکار در وضعیت خوبی قرار دارد، اما تاکید کرد که هنگام پیش بینی “شما باید متفاوت فکر کنید.” رئیس جی پی مورگان توضیح داد:

چه چیزی می تواند در آینده بر اقتصاد تاثیر گذار باشد؟ طوفانی بزرگ در راه است. نرخ بهره، QT، نفت، اوکراین، جنگ و چین.

Jamie Dimon – Chairman of the Board – JPMorgan Chase

دیمون در ادامه افزود:

اگر مجبور بودم شانس و احتمالات را در نظر بگیرم: سقوط کم 10درصدی را احتمال می دادم. اما رکود سخت تری در پیش است، 20 الی 30 درصد؛ با این حال این اشتباه بدی است که بگوییم «پیش‌ بینی من قطعا درست است.

Jamie Dimon – Chairman of the Board – JPMorgan Chase

تاثیر اقتصادی رکود بر بیت کوین BTC

با توجه زمزمه‌هایی که از رکود اقتصادی قدرتمند می‌شود و کارآفرینانی نظیر ایلان ماسک صحبت از رکود 18 ماهه در ایالات متحده می‌کنند، یا شخص بزرگی مانند رییس بانک JP Morgan صحبت از بروز یک رکود شدید می‌کند، می‌توان نتیجه گرفت روند بیت کوین در بلند مدت نزولی خواهد بود و نباید فعلا تا بهبود داده‌های اقتصادی از استراتژی هولد HOLD در این ارز دیجیتال استفاده کرد.


همه چیز درباره بیت کوین

بیش از ۱۰ سال است که بیت کوین پدید آمده و در سال‌های گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. بیت کوین آن قدر اهمیت یافته که سازمان‌های جهانی و دولت‌ها به دنبال راهکارهایی برای مدیریت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین هستند. شاید بتوان بیت کوین را بزرگترین دشمن یا رقیب نظام اقتصادی فعلی جهان دانست.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که به مردم امکان نقل و انتقال دارایی به وسیله کدهای رمزنگاری شده را می‌دهد. اولین بار در سال ۲۰۰۸ ایده طراحی و توسعه بیت کوین مطرح شد. هدف اصلی از این پروژه تمرکززدایی در نظام اقتصادی و سیستم‌های پرداختی است. تمرکززدایی به معنای عدم نظارت سازمان‌ها دولتی و حکومتی، اشخاص و نهادهای قانونی است.

بیت کوین چگونه نظام‌های پرداختی را متحول خواهد کرد؟

تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین همتا به همتا (peer to peer) است. در این تراکنش‌ها دارایی بین دو طرف رد و بدل شده و خبری از سازمان‌ها و اشخاص واسط نیست. به کمک بیت کوین می‌توان هزینه خریدها را به صورت ناشناس پرداخت کرد. همچنین امکان نقل و انتقال دارایی به صورت محرمانه نیز میسر خواهد بود.

در پرداخت‌های اینترنتی اطلاعات مالی و هویتی افراد در اختیار درگاه پرداختی، نهادهای واسط، وب‌سایت پذیرنده و … قرار می‌گیرد. این در حالی است که اطلاعات هویتی و شخصی جایی در دنیای ارزهای دیجیتال و بیت کوین ندارند و تمام داده‌ها به صورت رمزنگاری شده به نمایش درمی‌آيد.

بیت کوین چگونه نظام‌های پرداختی را متحول خواهد کرد؟

بیت کوین چگونه به وجود آمد؟

ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) خالق بیت کوین است. هیچ مشخصات دقیقی از این فرد در دسترس نیست. عده‌ای معتقدند این نام مستعار متعلق به گروهی از توسعه‌دهندگان است. برخی‌ها اعتقاد دارند ایلان ماسک خالق اصلی btc‌ است. پس از گذشت ۱۴ سال هنوز هم هویت واقعی خالق بیت کوین بزرگترین ابهام دنیای کریپتو محسوب می‌شود.

چرا هویت ساتوشی هنوز نامشخص است؟

در حال حاضر ساتوشی یکی از ثروتمندترین، اثرگذارترین و عجیب‌ترین افراد کره زمین است. دلایل زیادی برای مخفی ماندن هویت او مطرح می‌شود. عده‌ای معتقدند مخفی ماندن هویت برای حفظ جان این توسعه‌دهنده است. برخی نیز معتقدند یک سازمان و نهاد سیاسی پشت هویت ساتوشی مخفی شده است.

چرا هویت ساتوشی هنوز نامشخص است؟

آیا امکان تغییر و اصلاح بیت کوین وجود دارد؟

بیت کوین یک فناوری متن‌باز (Open Source) است. در نتیجه هر فردی می‌تواند کدهای بیت کوین را مشاهده کرده و رمزارزی جدید توسعه دهد. برای مثال بیت کوین کش (BCH) یک فورک یا انشعاب از بیت کوین محسوب می‌شود که قصد داشت نواقص این دارایی دیجیتال را برطرف کند. با این حال تا امروز هیج فورکی از بیت کوین نتوانسته محبوبیت این ارز دیجیتال را به دست آورد.

بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

بیت کوین هیچ ماهیت فیزیکی و قابل لمسی نداشته و کاملا در بستر اینترنت تولید شده است. از فناوری بلاک چین برای توسعه این ارز دیجیتال استفاده شده است. شبکه‌های بلاک چنی از تعدادی بلاک تشکیل شده که بصورت زنجیره‌ای به یکدگیر متصل هستند. هر کدام ازبلاک‌ها محل ذخیره‌سازی و پردازش داده‌های رمزرنگاری شده خواهند بود.

استخراج بیت کوین چیست؟

برای ایجاد بلاک‌های شبکه بیت کوین از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می‌شود. در این روش برای اضافه شدن بلاک‌های جدید به شبکه باید تابع هش حل شود. این روند را استخراج بیت کوین یا ماینینگ (Mining) می‌نامند. برای استخراج از قدرت پردازشی سخت‌افزارهایی استفاده می‌شود که به «ماینر» معروف شده‌اند.

استخراج بیت کوین تا کی ادامه خواهد داشت؟

کل حجم بلاک‌های بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است که تا امروز حدود ۱۹ میلیون بلاک استخراج شده است. با این حال ۲ میلیون بلاک دیگر در مدت زمان بسیار بیشتری استخراج خواهد شد. دلیل این موضوع رویداد «هاوینگ» است.

استخراج بیت کوین تا کی ادامه خواهد داشت؟

ماینرها با فراهم کردن توان سخت‌افزاری فرایند استخراج را آغاز می‌کنند. پس از حل تابع هش شبکه پاداشی به ماینرها اعطا خواهد کرد. این پاداش به صورت بلاک‌های بیت کوین است. در حال حاضر پاداش استخراج ۶.۲۵ بلاک است اما این مقدار در آينده کاهش خواهد یافت. هر ۴ سال یکبار رویداد هاوینگ برگزار خواهد شد و پاداش استخراج نصف می‌شود.

سختی شبکه چیست؟

سرعت استخراج بلاک‌های جدید ثابت است. در سال‌های گذشته تعداد ماینرها افزایش پیدا کرده است. با این حال سرعت ایجاد بلاک‌های جدید تغییری نکرده است. دلیل این موضوع مفهومی به نام «سختی شبکه» است. هر چه تعداد ماینرها و قدرت پردازشی بیشتر شود، سختی شبکه نیز افزایش پیدا خواهد کرد تا سرعت ایجاد بلاک جدید مقدار ثابتی بماند.

بیت کوین چطور به محبوبیت رسید؟

اگر به نمودار رشد قیمت بیت کوین توجه کنیم، متوجه می‌شویم افزایش ارزش این دارایی در ده سال گذشته بی‌سابقه بوده است. امروزه بیت کوین به عنوان یکی از ۱۰ دارایی برتر جهان شناخته می‌شود. دلایل مختلفی مثل تمایل مردم به استفاده از تکنولوژی و بسترهای اینترنتی، افزایش سطح حریم خصوصی، دسترسی آسان، دور زدن قوانین سخت‌گیرانه و نظارتی و … باعث محبوبیت بیت کوین شده است.

مزایا و معایب بیت کوین

بیت کوین یک پول اینترنتی است و نیازی به فعالیت‌های فیزیکی ندارد. هیچ کس در راس قدرت بیت کوین حضور ندارد و امکان نقل و انتقال محرمانه دارایی به کمک بیت کوین میسر خواهد بود. بیت کوین عرضه محدودی دارد و به همین دلیل احتمالا در آینده شاهد افزایش قیمت این دارایی باشیم. دولت‌ها و سازمان‌ها کنترلی روی بیت کوین نخواهند داشت و کارمزدهای انتقال دارایی در شبکه بیت کوین نسبت به سرویس‌های پرداختی متمرکز کمتر است.

از معایب btc نیز می‌توان به وابستگی به کدها، فراهم کردن بستر معاملات مجرمانه، پیچیدگی کار با صرافی یا کیف پول رمزارزی اشاره کرد.

آیا رشد بیت کوین ادامه دارد؟

حدود ۱۰ سال پیش هر واحد بیت کوین تنها چند دلار قیمت داشت اما در پاییز ۲۰۲۱ قیمت هر btc به ۶۹ هزار دلار رسید. بسیاری از کارشناسان حوزه اقتصاد و بلاک چین پیش‌بینی می‌کنند این رشد قیمت در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد. گرچه بیت کوین هنوز هم منتقدانی دارد اما روزبه‌روز به تعداد حامیان این ارز دیجیتال افزوده می‌شود.

چالش‌ها و نقاط عطف بیت کوین

در طول یک دهه گذشته بیت کوین پستی‌ها و بلندی‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. برای مثال از زمستان سال ۲۰۱۸ رکود شدیدی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمد که باعث خروج بخش زیادی از سرمایه‌گذاران شد. در تابستان ۲۰۲۱ نیز دولت‌ها شروع به وضع قوانینی سختگیرانه، محدودکننده و منع‌کننده برای استخراج بیت کوین کردند. همین موضوع سبب افت بیش از ۵۰ درصد قیمت btc در کمتر از ۶ ماه شد.

چالش‌ها و نقاط عطف بیت کوین

با این حال نقاط عطف زیادی در روند رو به رشد بیت کوین می‌توان پیدا کرد. ورود سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگی مثل ایلان ماسک و میکرواستراتژی به بازار بیت کوین باعث افزایش اعتبار این رمزارز شد. بسیاری از فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌های خدماتی مثل کمپانی تسلا شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان ارز پرداختی کرده‌اند. دولت السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز ملی به رسمیت شناخت.

ماحصل این اتفاقات و رویدادها شهرت بیشتر بیت کوین و رشد حجم بازار این ارز دیجیتال بود. حالا رمزارزها به رهبری بیت کوین بخش مهمی از اقتصاد جهانی محسوب می‌شوند و دولت‌ها متوجه قدرت اعجاب‌برانگیز این فناوری شده‌اند.

بیت کوین های گری اسکیل و مایکرواستراتژی
تعداد بیت کوین موسسات سرمایه گذاری

سلطه بیت کوین در کریپتو کارنسی

Cryptocurrency market map
نقشه بازار ارزهای دیجیتال امروز

بیت کوین اولین، مشهورترین، محبوب‌ترین و معتبرترین رمزارز کریپتو کارنسی محسوب می‌شود. تا سال گذشته بیش از ۶۰ درصد حجم کل بازار ارزهای دیجیتال صرف خرید بیت کوین شده بود اما طی یک سال گذشته آلت کوین‌ها طرفداران زیادی پیدا کردند. در نتیجه ضریب سلطه یا دامیننس بیت کوین کاهش پیدا کرد و به ۴۰ درصد رسید.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین بسترهای زیادی توسعه داده شده‌اند. بدین منظور می‌توان از صرافی‌های رمزارزی داخلی و خارجی استفاده کرد. برای ذخیره‌سازی این رمزارز نیز می‌توان از کیف‌پول‌های ارز دیجیتال بهره گرفت. از مشهورترین صرافی‌های بین‌المللی می‌توان به بایننس (Binance)، کوین بیس (CionBase)، کراکن (Kraken)، کوکوین (KuCoin) و اف‌تی‌ایکس (FTX) اشاره کرد. همچنین کیف‌پول‌های تراست ولت (TrustWallet)، اتمیک (Atomic)، اکسودوس (Exodus)، متامسک (MetaMask) و … از بیت کوین پشتیبانی کرده و امکان خرید و فروش آن را میسر کرده‌اند.

بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن بحران‌های مختلف و تجربه رشد‌های شگفت‌انگیز حالا یکی از مهمترین دارایی‌های جهان محسوب می‌شود. هنوز هم قیمت تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال تحت تاثیر نوسان‌های بیت کوین قرار داد. این روزها شرکت‌ها و اشخاص حقوقی نیز بخشی از بودجه ذخایر مالی خود را به خرید بیت کوین اختصاص داده‌اند. قریب به اتفاق کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند ارزش این رمزارز در سال‌های آینده نیز افزایش پیدا خواهد کرد و رکورد رویایی ۱۰۰ هزار دلار را در لیست صرافی‌ها ثبت می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه نمایید.

toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • بخدا همه اینها کلک هست گول این چیزها را نخورید چرا ارز واقعی میخرید فردا اگر سایت بسته شد یقه کی میخواهید بگیرید این اتفاق برای من افتاد رفتم دبی دفتر گلدکویست هیچ کس جواب درستی نداد نابود شدم اون موقع گلدکویس توی زبانها بود دلم میخواهد بهترین استادها یا تحلیلگران بیایند اگر جواب درستی دادند یک پاداش خوب از من بگیرند

  • بازار ارزهای دیجیتال میتونه ریزش رو تجربه کنه، عرضه و تقاضا میتونه اون رو تغییر بده و افرادی رو ثروتمند یا فقیر کنه. کلاهبرداری سایتها و صرافی‌ها هم امکان پذیره، هک و سرقت هم همینطور
   اینها ریسکهای بازار هستند که هر کسی که در موردشون اطلاعی نداشته باشه، محکوم به فناست. و لازمه ورود به هر بازار مالی، کسب دانشه
   اما مقایسه این بازارها با گلدکوئست و شرکتهای هرمی کلاهبرداری، قیاس مع الفارغه. وقتی از ارزهای دیجیتال صحبت میکنیم، ارزش اینها رو تکنولوژی پشتشون داره تعیین میکنه، تکنولوژی ای که کشورها رو مجبور کرده به سمت تولید ارز دیجیتال ملی برن. اگرچه این باعث نمیشه که بیت کوین تا ابد توی چرخه اقتصادی دنیا بمونه و نابود نشه، اما این تکنولوژی در سالهای آینده خواهد بود و کاربردهای زیادی رو ازش خواهید شنید.

 • دوستان الان تابستان و وقت استخراج بیت کوین هست .برای همین قیمت خیلی پایینه . زمستان بیت کوین رو ۷۰ دلار هست

  • اتفاقا زمستون وقت استخراج هست دوست عزیز بعد هم استخراج تاثیر به چندانی نداره شاید اون اوایل

 • اقا کارتون خیلی درسته .👏

  لطفا فقط یکم تو بخش اموزش و تحلیل زردارز ها بیشتر فعالیت کنید 🙏

   • از۲۰۱۳ تا الان نمودار بیت کویین ۴ بار در اندیکاتور اراس ای به کف حمایتی خورده و به روند صعود برگشته والان هم ار اس ای به همون نقطه طلایی برای پنجمین بارسیده است وراه برای برگشت بیت کویین به روند صعودی محیا شده و علایم برگشت هم در دو روز اخیر نشانده برگشت بیت کویین میباشد امیدوارم تموم هولدرها تو روزهای آتی طعم روزهای خوب رو بچشند.تحلیل شخصی

 • خداکنه بیت کوین یا اتریوم به نزدیک صفر برسه تا همه بتونن یه خرید جانانه بزنن بعد اهسته اهسته بره بالا دوباره به اوج برگرده .این ارزوی دست نیافتنی رو دارم .بعید میدونم چنین اتفاقی بی افته

   • اون از بورس اینم از ارز دیجیتال دیگه چیزی برای از دست دادن ندارم قبل از خرید رمز ارز همه تحلیلها رو نگاه کردم میگفتن ریزشها سطحیه و رشد خواهیم داشت اگه برا بورس رشد حاصل شد برا اینم هست ولی چشمم اب نمیخوره اوضاع خیلی وخیمه

 • بیت کوین زیر ده هزار هم می رسد

  وضعیت بین اللملی خوب نیست

  بحران غالب کشورها را فراگرفته گرانی و …

  رشد جزئی برای نوسان گیری و خروج کلان بسیاری از سرمایه گذاران است…

 • سلام
  من خیلی وقته ازسیگنال استفاده میکنم
  ممنونم ازمحبتتون
  بنظرشماریزش از۲۶هزارهم کمترمیشه

 • عالی، فقط در مورد قیمتها اگه تاریخ آخرین به روز رسانی داشته باشه، بیشتر میشه با خیال راحت به درست بودن روزانه قیمتها اعتماد داشت.

 • سلام از راهنماییهای شما ، ک همش یک نوع محبت ب کاربران این بازارهست . من برام ی سوال هست ک شما سیگنال‌یها و گروه مجربتون، ب چ انگیزه ای این کارو انجام میدین، آیا گروه سیگنال صرافی، کیف پول، یا … این مشاوره‌ها چ سودی برای شما تحلیلگران و کارشناسان دارد !!؟ میتونه جواب شما برای تمام کاربران جالب یا .. باشه

  • با سپاس از همراهی شما سیگنالی عزیز، مجموعه سیگنال در بخش ارز دیجیتال در حال حاضر بسته های آموزشی را عرضه می‌کند و کاربران می‌توانند از آن ها استفاده نمایند.

   • با سلام و خسته نباشید به تیم سیگنال. خیلی ممنون از زحماتتون

   • سلام و ممنون از زحماتتون. این بسته آموزشی رو چطور میتونیم دریافت کنیم. داخل وبسایت جایی برای خرید بسته وجود نداشت.

  • ماهاس ک بازار هر روز ریزش میکنه وکارشناسان آرزوهای خودشون رو روی نمودارها می‌کشند و امید ب رشد میدن
   اما تابحال جز ضرر سنگین چیزی نداشته
   ب شما قول میدم امروزم مثل دیروز و پریروز و تمام روزهای گذشته بازار نزولی و خبری از رشد شارپی نیست، گول نخورید

   بهمن ماه پیش بینی کردم ک بیت کوین ب 18هزار میرسه
   ولی امروز میخوام بگم حتی 18 هم کف قیمتی نیست و زمان مناسبی برای میانگین کم کردن محسوب نمیشه

   “منتظر اعداد 4رقمی باشید”

 • سلام و ممنون از زحماتتون.
  لطفا تحلیل میان مدت هم قرار بدین.
  در کل جهت بازار برای یک تا سه ماه آینده صعودی هست یا نزولی؟؟؟

 • منظور از اصلاح موقت یعنی چی؟
  چرا یهو با کاهش بیت کوین همه بازار قرمز شده؟

 • سلام به نظر شما الان وقت خوبی برای خرید بیت کوین هست؟
  من مقداری سرمایه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

  • نه بردار، اگر شناختی خوبی از بازار ارز دیجیتال نداشته باشی؛ هیچ وقت وقت خوبی نیست، بهتر اول تحلیل تکنیکال یاد بگیری و به دنبال ترید و کسب سود از این بازار باشی

  • سلام
   به نظر بنده ،بیت کوین احتمالا ریزش های بیشتری خواهد داشت وتا محدود ۳۰۰۰۰ دلار اصلاح قیمت را خواهد داشت.بهتراست سرمایه خودرا به چهارقسمت تقسیم کنیدو بخشی از آن را به خرید طلا وبخشی را دربازار بورس و یک چهارم از سرمایه خودرا به بیت کویین یا اتریوم اختصاص دهید.پرسود باشید

  • هیچوقت سراغ اینکار نرو
   اینکار یکنوع قمار هست و امکان ضرر بسیار بیشتر از سود است
   هیچ تریدر موفقی بنده ندیدم
   بازم خودانی

   • عزیز اگه اینجوریه پس خرید طلا هم یه نوع قمار هست چون ممکنه قیمتش افت کنه🤗
    دلار هم پامپ و دامپ داره
    ولی نسبت به بازارهای دیگه بازار پر ریسکی هست همین
    باید بدون آموزش وارد بازار های مالی نشید همیشه مدیریت سرمایه داشته باشید و با تحلیل وارد بشید

 • تشکر از تیم تحلیل و بررسی بازار که دلسوزانه زحمت
  میکشن و هوای بجه های بازار رو دارن….
  دمتون گرم باشه

  • سلام به نظر شما الان وقت خوبی برای خرید بیت کوین هست؟
   من مقداری سرمایه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

   • به احتمال زیاد ریزش زیادی خواهد داشت

    وضعیت بازار فراملی به هم ریخته و تورمی است…

   • ببینید دوستان عزیز چیزی که روی هوا هست چطور رجعت میکنید بخرید تمام ارزهای دیجیتال من درآوردی هست اگر سایت بسته شد یقه کی را میخواهی بگیری چرا ارز واقعی را نمی خری دلار پوند یورو و غیر یا طلا که حداقل توی دست هست ارزان هم شد میدونی داری که جنس واقعی حتی اب معدنی هم داشته باش توی ایران هیچ وقت ارزان نمیشود پس اینها که یک شب یکی میلیاردر میشود دیگری گدا همه من درآوردی هست

  • عرض سلام و احترام خدمت تیم زحمت کش و کارشناسان محترمتان
   میشه خواهش کنم وضعیت جدید لونا را به زبان ساده بیان کنید که ببینیم چقدر امیدوار باشیم و تا چه تایم میشه روش حساب کرد
   انتقال کلاسیک آیا بصورت اتوماتیک صورت میگیره
   به ازای هر لونا کلاسیک یک لونا جدید داده میشه و…
   اگر امکان داره بصورت کلی به این مبحث به صورت یک ویدیو بپردازید ممنون میشم

سیگنال ارز دیجیتال کارگزاری گنجینه سپهر