بلاتکلیفی بیت کوین در چهار ماه متوالی

بلاتکلیفی بیت کوین در چهار ماه متوالی

پس از راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین در بورس امریکا، نوبت به اتریوم رسیده است. اگرچه سرمایه‌گذاران انتظار استقبال بیشتری از این ETFها را داشتند اما بازار رمزارزها چندان رغبتی نسبت به این محصول جدیدی بورسی نشان نداده است. از سوی دیگر بازپرداخت مال باختگان صرافی M.t Gox و فروش بیتکوین توسط دولت آلمان به ترس در بازار رمزارزها دامن زده است. در حال حاضر بازار وارد پنجمین ماه متوالی شده است که در کانال 58 تا 73 هزار دلار قرار گرفته بود. اما تا کی شاهد قرارگیری قیمت در این کانال خواهیم بود؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 11 تیر ماه 1403 (تایم فریم روزانه)

علیرغم ریزش قیمت بیت کوین (BTC) در روزهای اخیر، خریداران در محدوده استاتیک 58 هزار دلار، تقاضای خرید خود را افزایش دادند اما به نظر می‌رسد تا زمانی که قیمت بالای خط روند نزولی کوتاه مدت خود و از آن مهم‌تر، بالای ناحیه 64 هزار دلار تثبیت ندهد، ترس در بازار ادامه خواهد داشت. شکست هر دو محدوده 58 و 64 هزار دلار، ادامه روند در کوتاه مدت را تعیین خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار رمزارزها را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید:

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 12 اردیبهشت ماه 1403 (تایم فریم روزانه)

بیتکوین (BTC) نتوانست حمایت 65 هزار دلار خود را حفظ کند و پس از آن تا محدوده حمایتی مهم 57 هزار دلار ریزش داشت. محدوده حمایتی فعلی اهمیت بالایی دارد و در صورت تثبیت بازارهای جهانی با صحبت‌های آتی مقامات فدرال رزرو، انتظار نوسان قیمت در محدوده فعلی در طول چند روز آینده را داریم. اما در صورت از دست رفتن حمایت فعلی، ترس در بازار افزایش می‌یابد و ریزش قیمت تا 51 هزار دلار ناگزیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTCUSDT)

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 21 فروردین ماه 1403 (تایم فریم روزانه)

روز گذشته شاهد ریزش قیمت بیت کوین تا محدوده 65 هزار دلار بودیم. اما با رسیدن قیمت به کف محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت، تقاضای خرید در بازار افزایش یافت. حفظ حمایت فعلی کماکان می‌تواند رشد قیمت تا 79 هزار دلار و 89 هزار دلار را به دنبال داشته باشد. کف الگوی مثلث متقارن را نیز می‌توانید به عنوان حد ضرر در نظر بگیرید. از دست رفتن این ناحیه حمایتی و تثبیت زیر آن، ریزش‌های سنگین‌تری را در بازار به دنبال خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 21 فروردین ماه 1403 (تایم فریم هفتگی)

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین (BTC) را مشاهده می‌کنید. تا به حال پس از هر هاوینگ شاهد رشد قیمت بیتکوین بوده‌ایم. به نظر می‌رسد بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها امیدوارند که سیکل 4 ساله قیمت بیتکوین تکرار شود و بار دیگر شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال باشیم. اگرچه همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، از سال 2012، پس از هر هاوینگ، میزان جهش قیمت نسبت به دوره قبل کمتر بوده است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 15 فروردین ماه 1403 (تایم فریم روزانه)

در طول یک ماه گذشته خریداران در تلاش بوده‌اند تا قیمت بیت کوین را در کانال 70 هزار دلار تثبیت دهند اما در این کار ناموفق بوده‌اند. از سوی دیگر فروشنده‌ها نیز چندان در ایجاد فشار فروش در بازار موفق نبوده‌اند و قیمت در این مدت در مثلثی متقارن در نوسان بوده است. در صورتی که هر کدام از سطوح پیش رو با قدرت! شکسته شود، می‌توانیم انتظار ادامه روند در آن جهت را داشته باشیم. تثبیت بالای 69 هزار دلار، اهداف 79 هزار و 89 هزار دلار را فعال می‌سازد. از سوی دیگر شکست الگوی مثلث به سمت پایین نیز ریزش قیمت تا 58 هزار دلار را در پیش خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 16 اسفند ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

همانطور که در تحلیل قبل گفته شد، با توجه به سرمایه‌گذاری نهنگ‌ها در بازار، شاهد رشد قیمت و عبور از سد مقاومت 58 هزار دلار و رسیدن به اهداف 64 هزار و 69 هزار دلار بودیم. با رسیدن قیمت به ناحیه 69 هزار دلار، اردرهای سنگین فروش در بازار فعال شد و شاهد ریزش قیمت تا 59 هزار دلار بودیم. اما به نظر می‌رسد، خریداران به این راحتی کنار نمی‌کشند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیتکوین

در حال حاضر محدوده مقاومتی 69 هزار دلار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عبور از سد این مقاومت اهداف 74 هزار، 79 هزار و 89 هزار دلار را فعال می‌سازد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 12 بهمن ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

قیمت بیت کوین چند روز در محدوده 52 هزار دلاری نوسان داشت و در ادامه با افزایش سرمایه‌گذاری موسسات و ایجاد فضای مثبت در بازار شاهد رشد قیمت تا محدوده مقاومتی 57-58 هزار دلار بودیم. داده‌های آنچین نشان می‌دهند که تعداد آدرس‌هایی که بیش از 1000 بیتکوین در اختیار دارند در طول یک ماه گذشته روندی صعودی داشته‌اند. با توجه به اینکه عبور از این ناحیه قیمت را به مرز سقف تاریخی 2021 نزدیک می‌کند، توصیه می‌شود که برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت از قراردادن حد ضرر در بازار فراموش نکنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیتکوین

عبور از سد مقاومت فعلی، اهداف 64 هزار و 69 هزار دلار را فعال می‌سازد. در ادامه انتظار می‌رود فشار فروش در نواحی بالای 70 هزار دلار افزایش چشمگیری داشته باشد.

محدوده 52 هزار دلار که تراکم قیمت را در آن شاهد بودیم، در حال حاضر مهمترین حمایت پیش روی پادشاه ارزهای دیجیتال است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 12 بهمن ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

بیتکوین توانست از سد مقاومت 48 هزار دلار عبور کند و به کانال 50 هزار دلار ورود کند. حفظ حمایت 48 هزار دلاری، افزایش تقاضا در بازار جهت تست تارگت 58 هزار دلار را به دنبال خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه
می‌توانید اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار رمزارزها را از کانال سیگنال دنبال کنید:

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 3 بهمن ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

پس از تایید ETFهای بیتکوین تا کنون شاهد افت 20 درصدی قیمت بیتکوین بوده‌ایم. در حال حاضر محدوده 37000-35500 دلار مهمترین حمایت پیش روی قیمت محسوب می‌شود. انتظار می‌رود در صورت ادامه ریزش، شاهد افزایش تقاضای خرید در این ناحیه حمایتی باشیم. از سوی دیگر، از دست رفتن این ناحیه حمایتی ( در صورت تثبیت شکست) ترس در بازار رمزارزها را افزایش خواهد داد.

نمودار روزانه قیمت بیتکوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 26 دی ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

قیمت بیتکوین توانست از سد ناحیه متراکم گفته شده در تحلیل قبل عبور کند و شاهد افزایش قیمت تا سقف کانال صعود و ناحیه مقاومتی مهم 48 هزار دلار بودیم. اما در ادامه با تایید ETFهای بیتکوین و افزایش عرضه در بازار ریزش قیمت تا 42 هزار دلار را شاهد بودیم. در حال حاضر محدوده حمایتی 40 هزار دلار از اهمیت بالایی برخوردار است و حفظ این ناحیه حمایتی می‌تواند به رشد قیمت تا 48 هزار دلار منجر شود. عبور از این ناحیه مقاومتی مهم اهداف 52 هزار دلار و 58 هزار دلار را فعال می‌سازد.

تحلیل بیتکوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیتکوین | دی ماه 1402 (تایم فریم 4 ساعته)

تراکم قیمت بیتکوین در طول یک ماه گذشته را مشاهده می‌کنید. این تراکم بلاتکلیفی بازار در شرایط پیش رو را نشان می‌دهد. با توجه به عدم توانایی قیمت در عبور از 44 هزار دلار، انتظار می‌رود بیتکوین بار دیگر ناحیه 40 هزار دلار را تست کند. در صورت حفظ این ناحیه، انتظار افزایش قیمت تا 44 هزار دلار در گام اول و 48 هزار دلار در گام بعدی را داریم.

تحلیل بیت کوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم 4 ساعته

تحلیل تکنیکال بیتکوین | دی ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

قیمت بیتکوین محدوده حمایتی 40 هزار دلاری خود را حفظ کرده است. در ادامه انتظار می‌رود بار دیگر برای شکست مقاومت 44 هزار دلار اقدام کند. در صورت شکست این ناحیه مقاومتی انتظار افزایش قیمت تا 48 هزار دلار را داریم؛ محدوده‌ای که شکست آن، موج جدیدی از سرمایه را وارد بازار آلتکوین‌ها! خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال بیتکوین
نمودار روزانه قیمت بیتکوین
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای ارزهای دیجیتال را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید

تحلیل تکنیکال بیتکوین (تایم فریم روزانه)

بیت کوین توانست پس از شکست خط روند نزولی خود و تثبیت بالای ناحیه 31 هزار دلار، افزایش قیمت تا 37 هزار دلار و 42 هزار دلار را تجربه کند. در حال حاضر نیز، در صورتی که بتواند در چند روز آینده حمایت 40 هزار دلار را حفظ کند، می‌توانیم انتظار رسیدن به هدف 48 هزار دلار را داشته باشیم.

تحلیل بیتکوین


تحلیل تکنیکال بیتکوین

بیتکوین اکنون وارد کانال جدیدی شده که در صورت حفظ نواحی موجود، می‌توان امید به افزایش قیمت تا 37 هزار دلار در گام اول و 42 هزار دلار در گام بعدی را داشت. در نظر داشته باشید که حفظ حمایت فعلی می‌تواند جذب سرمایه در بازار آلتکوین‌ها را در پی داشته باشد.

نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیتکوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

همانطور که در نمودار قیمت بیت کوین مشاهده می‌کنید، این ارز دیجیتال با مقاومت مهم 31 هزار دلار روبروست. این محدوده قیمتی در طول یک سال و نیم گذشته حفظ شده است. عبور از سد این مقاومت می‌تواند به رشد قیمت بیتکوین تا 40 هزار دلار و افزایش سرمایه در بازار آلتکوین‌ها منجر شود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (4ساعته) | 23 مرداد 1402   

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین با رسیدن به محدوده حمایتی FVG در حوالی قیمت 29100 حمایت شد و در لحظه نگارش این تحلیل قیمت این ارز دیجیتال در محدوده 29450 قرار دارد.

در ادامه انتظار داریم قیمت به سمت هدف اول در حوالی قیمت 30700 دلار حرکت نماید.

حدضرر این پوزیشن در محدوده 28700 دلار قرار داشت که برای ریسک کمتر، حدضرر را به محدوده نقطه ورود انتقال داده و به اصطلاح پوزیشن را ریسک فری می‌نماییم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (6ساعته) | 18 مرداد 1402   

تحلیل قیمت بیت کوین

استاپ لاس تحلیل دیروز زده شد. تاکید کرده بودیم که این تحلیل از بیت کوین ریسک بالایی دارد و نباید بیشتر از 0.5%سرمایه خود را ریسک کنید.

در ادامه به نظر شاهد یک حرکت صعودی در بیت کوین تا محدوده های 30700 و 31800 و 33000 دلار باشیم.

هم‌چنان محدوده جذاب حمایتی برای خرید به‌وجود نیامده اما در صورتی که قیمت به محدوده 29300 الی 29000 دلار برسد با حدضرر کف 28700 دلار می‌توان برای خرید این ارزدیجیتال اقدام کرد.


تحلیل تکنیکال بیتکوین (30دقیقه) | 17 مرداد 1402   

BITCOIN ANALYSIS

از محدوده معرفی شده قبلی ریزش خوبی داشتیم، در ادامه اما ریسک ورود به پوزیشن بالاست و نهایتا می‌توان روی 0.5% سرمایه برای این موقعیت ریسک کرد.

محدوده 29500 الی 29600 دلار، اردربلاکی وجود دارد که می‌تواند مجددا قیمت را به محدوده‌های پایین‌تری هدایت کند. حدضرر پرریسک این معامله را می‌توان کمی بالاتر از محدوده اردربلاک قرار داد اما قرار دادن حدضرر در بالاترین قله ایجاد شده حوالی قیمت 30050دلار ریسک کمتری به همراه دارد.

مجددا توصیه می‌کنیم در این محدوده ریسک کمی را متحمل شوید و در نظر داشته باشید داده‌های روز پنجشنبه برای مارکت اهمیت بالایی دارد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (30دقیقه) | 11 مرداد 1402   

قیمت بیت کوین

طبق تحلیل قبل قیمت بیت کوین به محدوده مدنظر رسید و واکنش دقیقی به آن داشت. در ادامه انتظار داریم از همین محدوده اصلاح ادامه دار باشد.

توصیه می‌کنیم حدضرر این پوزیشن را به نقطه ورود منتقل کنید تا در صورت بازگشت قیمت و بی‌اعتبار شدن تحلیل، ضرری را متحمل نشوید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (30دقیقه) | 7 مرداد 1402   

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از حرکت اصلاحی بیت کوین تحلیل این ارز در کانال تلگرام گذاشته شد و محدوده اردربلاک روزانه (باکس خاکستری) به عنوان محدوده مقاومتی معرفی شد.

در ادامه با نگاه به تایم فریم 30 دقیقه این باکس بزرگ مقاومتی را می‌توان به محدوده آبی رنگ بهینه کرد و انتظار داشت با رسیدن به این محدوده شاهد اصلاح مجدد بیت کوین باشیم.

محدوده اردربلاک روزانه (باکس خاکستری) حوالی 29900 الی 30350 دلار واقع شده و باکس آبی رنگ از محدوده قیمتی 30000 الی 30100 دلار را شامل می‌شود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (روزانه) | 2 مرداد 1402   

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتفاق هفته گذشته مجددا در نمودار بیت کوین تکرار شد و تا زمانی که در یک روند رنج باشیم این حالت بارها و بارها در نمودار رخ خواهد داد.

مجددا قیمت تا بالاترین نقطه برای جمع‌آوری نقدینگی پیش رفت اما نتوانست سقف ساختار را بشکند و مجددا شاهد اصلاح قیمت و گرفتن محدوده‌های نقدینگی پایین‌تر بودیم.

همین حالت نیز ممکن است بازهم تکرار شود.به این صورت که قیمت مجددا تا محدوده‌های نقدینگی بالادستی (هایلایت زرد) بالا آمده و مجددا با هانت نقدینگی ها شاهد اصلاح قیمت باشیم؛البته که هر بار نسبت به دفعه قبل ریسک استاپ خوردن بیشتر خواهد شد.


تحلیل بیت کوین (روزانه) | 31 تیر 1402   

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل بیت کوین که در هفته گذشته انجام شد قیمت با نزدیک شدن به محدوده نقدینگی شروع به ریزش کرد و در ادامه از هانت محدوده‌ای که در نظر داشتیم ناتوان بود.

در نمودار بالا سه محدوده سقف علامت‌گذاری شده است. با توجه به‌اینکه در محدوده هایلایت سبزرنگ، قیمت سقف محدوده قبل (هایلایت نارنجی) را هانت کرده و بعد از آن شاهد ریزش و شکست ساختار و تثبیت زیر کف قبلی (بسته شدن کندل) بودیم، دیگر امکان شکست و هانت مجدد این محدوده نارنجی رنگ وجود ندارد.

به این معنی که در صورت بالارفتن قیمت از محدوده مشخص شده، قیمت خود را به محدوده مقاومتی بعدی خواهد رساند و این محدوده بی‌اعتبار خواهد شد.

هم‌چنان که مشاهده می‌کنید قیمت تا نزدیکی سطح رفته و تمام نقدینگی جامانده را جمع‌آوری نموده اما شاهد شکست این محدوده نبودیم.

در چنین ساختارهایی، می‌توان استاپ لاس را در بالاترین قیمت ساختار (هایلایت سبز) قرار داد و با گرفتن موقعیت فروش در سقف ایجاد شده از یک ریسک به ریوارد فوق‌العاده بهره برد.


تحلیل Bitcoin (روزانه) | 27تیر 1402   

بیتکوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

استاپ تحلیل قبل بیت کوین با ناجوان‌مردی زده شد تا با از درست دادن یک ریسک به ریوراد جذاب در بازار حسرت آن را بخوریم.

در ادامه تحلیل بیت کوین باید گفت هم‌چنان انتظار نزول این ارز تا محدوده هدف مشخص شده در چارت داریم.

در صورتی  که قیمت مجددا به سمت بالا برگردد و محدوده نقدینگی مشخص شده را لیکویید نماید، می‌توان با حدضرر مشخص شده اقدام به فروش نمود، هر چند با عدم جذابیت ریسک به ریوارد این پوزیشن به صورت اختصاصی به توضیح آن پرداخته نشده است.


تحلیل بیت کوین (روزانه) | 21 تیر 1402   

تحلیل بیتکوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

قیمت به محدوده مناسب باز کردن پوزیشن رسید. طبق تحلیل بیت کوین که در 17 تیرماه انجام شد، انتظار ریزش از این محدوده را داریم اما با توجه به منتشر شدن دادهای CPI در روز جاری توصیه می‌کنیم در معاملات خود جانب احتیاط را رعایت کنید.

تنها و تنها با توجه به ریسک به ریوراد 1 به 7 R/R این پوزیشن می‌توانید 0.25 الی 0.5 سرمایه خود را در این موقعیت جذاب قرار دهید و با توجه به اخبار مهم این هفته توصیه ریسک بیشتر از این مقدار را نداریم.


تحلیل بیت کوین (روزانه) | 17 تیر 1402   

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

تحلیل بیت کوین آنظور که انتظار داشتیم پیش نرفت و قیمت تنها به ایجاد یک شدو بالای سقف قبلی بسنده کرد.

در ادامه انتظار داریم یک اصلاح تا مناطقه پایین‌تر داشته باشیم. این اصلاح حداقل باید تا محدوده 29000 دلار امتداد یابد اما محدوده ایده‌آل جهت پایان آن27000 الی 26500 دلار می‌باشد.

در صورتی که به زیر محدوده 24750 دلار برویم، سناریوهای صعود اعتبار خود را از دست خواهند داد.


تحلیل تکنیکال Bitcoin (روزانه) | 12 تیر 1402   

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

تحلیل بیت کوین BTC که در تایم فریم 30دقیقه انجام شده بود، به ثمر نشست و اولین تارگت این معامله با ریسک به ریوارد 1 به 4 R/R تاچ شد.

در ادامه راه و نگاه به تایم فریم روزانه هم‌چنان تا نقض نشدن مجدد سطح 29450دلار، انتظار صعود قیمت بیتکوین تا محدوده 34000 دلار را داریم.

گفتنی است در این محدوده طبق صحبت های قبلی در مبحث Bitcoin CME Gap ، یک گپ بزرگ بین محدوده 34000 الی 35000 دلار داریم و انتظار می‌رود قیمت دقیقا برای پر کردن این گپ حرکت نماید.


تحلیل بیت کوین (30دقیقه) | 5 تیر 1402

Bitcoin Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال قبل،  بیت کوین به سطح مدنظر رسید و از این محدوده شاهد کاهش قیمت بودیم. در شرایط فعلی برای مدیریت بهتر پوزیشن استاپ لاس را حداقل به نقطه ورود منتقل کرده و 30% از حجم را کم کنید.
هدف اول هم‌چنان در دسترس می‌باشد، هم‌چنین دیگر در سطح 28800 بدون تاییدیه به دنبال پوزیشن خرید نیستیم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (30دقیقه) | 3 تیر 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین بدون هیچ‌گونه فرصت خریدی به سمت محدوده 30700 دلار رفت و با واکنش مقطعی به این محدوده از آن عبور کرد؛ در نهایت BTC موفق شد در روز جمعه به بالاترین سقف در سال 2023 برسد.

در ادامه راه انتظار داریم بیتکوین پس از کمی اصلاح، مجددا به مدار صعودی برگردد. از دید اسکالپ نیز می‌توان در محدوده مشخص شده اقدام به گرفتن پوزیشن فروش کرد.

مقدار ریسک در این پوزیشن با توجه به ماهیت اسکالپ و خلاف روند آن باید بسیار کم باشد. ریسک به ریوارد این موقیعت فروش تا هدف اول 1 به 4 R/R و تا هدف دوم 1 به 6 است.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 31 خرداد 1402

تحلیل بیتکوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC قیمت کمی ازمحدوده‌ای که انتظار داشتیم بالاتر رفت و نقدینگی خوبی در محدوده‌های پایین‌تر به جا گذاشت، توصیه می‌کنیم فعلا در سمت خرید این ارزدیجیتال قرار نگیرید.

بهترین زمان برای خرید می‌تواند هنگام بازگشت قیمت برای لیکویید کردن مناطق نقدینگی باشد، در حال حاضر فقط محدوده اردربلاک 25900 دلار می‌تواند به عنوان یک حمایت مستحکم عمل کند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (2ساعته) | 29 خرداد 1402

Bitcoin Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در نمودار بیت کوین تغییر ساختار (choch) رخ داده و قعلا می‌توان گفت جهت نمودار صعودی است. از همین رو با ورود قیمت به باکس اردبلاک (محدوده 25900 الی 25750)، با گرفتن تاییدیه‌های معتبر می‌توان اقدام به خرید Bitcoin نمود؛ نحوه رسیدن به سطح اردبلاک چندان اهمیت نداشته و صرفا تاییدیه‌ها در این محل مورد اهمیت است.

هم‌چنان معتقدیم زیر محدوده 24700 دلار (کف قیمت بیت کوین)، نقدینگی خوبی وجود دارد. با اخباری که روز چهارشنبه 31 خرداد منتشر خواهد شد، شاید ابتدا نقدینگی این محدوده هانت شده و بعد قیمت به حرکت خود ادامه دهد.

یکی از دلایلی که در باکس آبی به دنبال خرید نیستیم، جمع آوری نقدینگی این بخش از قبل بوده است. در واقع در محدوده هایلایت نارنجی، یکبار نقدینگی های این محدوده را هانت کرده (هایلایت زرد) و در صورتی که قیمت به این محدوده برگردد، منتظر شکست کف می‌مانیم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 27 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC  که در اردیبهشت ماه صورت گرفت قیمت در اولین برخورد با محدوده حمایتی شروع به بالا رفتن کرد، درادامه انتظار داریم در هفته جاری قیمت مجددا به سطح حمایتی برگردد.

هم‌چنان احتمال شکست آخرین کف (24750) در برگشت بیت کوین به محدوده وجود دارد، اما باید صبر کرد تا ساختار مناسبی تشکیل شود.

 توصیه می‌کنیم با بازگشت قیمت به نزدیکی سطح حمایتی از پوزیشن فروش به صورت کامل خارج شوید، اما اگر هم‌چنان قصد دارید ریسک بالاتری برای رسیدن به محدوده هدف دوم داشته باشید، 70% حجم فعلی را خارج شده و استاپ را در محدوده مشخص شده (28500) قرار دهید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (15 دقیقه) | 24 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین BTC به زیبایی به محدوده واکنس نشان داد.

حالا می‌توانیم انتظار نزول بیشتر قیمت را تا محدوده‌های تارگت مشخص شده داشته باشیم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (15 دقیقه) | 23 خرداد 1402

Bitcoin-Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC در روز گذشته قیمت به محدوده رسید و بدون هیچ تاییدیه‌ای این محدوده را شکست و به محدوده پایین‌تری واکنش نشان داد و فعلا در راستای اهداف گفته شده در حال حرکت می‌باشد.

باید توجه کرد که این پوزیشن حالت اسکالپ داشت و برای ورود به چنین پوزیشن هایی حتما باید تاییدیه های لازم را از قیمت دریافت کنید.

در ادامه طریقه ورود و تاییدیه گرفتن در این موقعیت خرید در کانال تلگرامی سیگنال قرار خواهیم داد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (15 دقیقه) | 22 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیتکوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC در تایم فریم 15 دقیقه، می‌توانیم انتظار یک صعود تا محدوده 26400 دلار از این ارز دیجیتال را داشته باشیم.هم‌چنین محدوده اردربلاک مشخص شده در حوالی قیمت 25800 دلار می‌تواند نقش حمایتی ایفا کرده و قیمت را به سمت بالا پرتاب نماید.

باید دقت داشت موارد گفته شده برای استفاده در تایم فریم 15 دقیقه گفته شدند و صرفا حالت اسکالپ دارند و در تایم فریم بالاتر روند هم‌چنان نزولیست.


تحلیل بیت کوین از دیدگاه الیوت (D) | 21 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC از دیدگاه کوتاه مدت در اواخر یک روند اصلاحی به سر می‌بریم و احتمالا این اصلاح در سطح حمایتی 22 الی 24 هزار دلار به پایان برسد.

بعد از آن مجددا انتظار یک رالی صعودی از این ارز دیجیتال را داریم که احتمالا قیمت را به بالای محدوده 32 هزار دلار برساند.

در نگاه بلند مدت تمام روند اتفاق افتاده می‌تواند قسمتی از یک X موج بزرگ‌تر باشد و بعد از تکمیل آن، بیت کوین مجددا یک روند نزولی قرار بگیرد، روندی که می‌تواند کف حمایتی شکل گرفته در محدوده 15 هزار دلار را نیز تهدید نماید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 20 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هیچکدام از سطوح گفته شده در ارزدیجیتال بیت کوین BTC قادر به حمایت این ارزدیجیتال نبودند و البته سطوح که گفته شدند تنها برای اسکالپ بودند و طبق تحلیل 23 اردیبهشت و 7 خرداد، ما هم‌چنان انتظار ریزش قیمت تا محدوده‌های مشخص شده را داریم.

در ادامه با رسیدن قیمت به محدوده حد سود اول(25000دلار)، 70% حجم پوزیشن را بسته و حد ضرر را به محدوده 28500 دلار انتقال می‌دهیم.

در صورتی که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به محدوده حمایتی دوم حوالی 22000 دلار رسید، می‌توان با اطمینان بیشتری به دنبال موقعیت‌های خرید بود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (30دقیقه) | 10 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل قبل بعد از شکست محدوده قبلی، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به صورت شارپ ریزش کرد و حالا در نزدیکی سطح حمایتی بعدی قرار گرفته است.

در صورتی که با رسیدن به حمایت، تاییدیه‌های مربوطه صادر شود می‌توان به فکر موقعیت های خرید در بیت کوین بود.

محدوده حمایتی ورود بین 26800 الی 26600 قرار گرفته که باید دید آیا قیمت قادر به حفظ این محدوده خواهد بود یا اینکه هم‌چنان ریزش قیمت ادامه خواهد داشت.


تحلیل بیت کوین (30دقیقه) | 9 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از محدوده گفته شده در ارز دیجیتال بیت کوین قیمت به سمت بالا حرکت کرد و حتی فرصت معاملات اسکالپ در تایم فریم 5 دقیقه هم به‌وجود آمد.

در شرایط فعلی می‌توان مجددا با رسیدن قیمت به سطح در این محدوده ریسک کرد، هم‌چنین با شکست این محدوده باید منتظر رسیدن قیمت به محدوده بعدی حوالی قیمت 26600-26800 باشیم.


تحلیل تکنیکال BTC (2ساعته) | 8 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین به محدوده مقاومتی مدنظر رسید اما هیچ تاییدیه‌ای مبنی بر فروش در تایم فریم‌های پایین‌تر داده نشد، بر همین اساس در صورتی که قیمت مجددا به محدوده 27300 برسد انتظار حمایت شدن آن را داریم.

هم‌چنین برای گرفتن پوزیشن فروش باید صبر کنیم تا در تایم فریم‌های پایین ساختار قیمت به نزولی تغییر پیدا کند.


تحلیل بیت کوین (4ساعته) | 7 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته تغییر ساختار داده و در صورتی که قبل از رسیدن به محدوده مقاومتی  به محدوده 26870 برسد می‌توان به موقعیت خرید به صورت اسکالپ فکر کرد.

از طرفی هم‌چنان پوزیشن شورت در محدوده 28000دلار سر جای خودش باقیست اما تنها با گرفتن تاییدیه‌های معتبر می‌توانیم در این موقعیت ریسک نماییم.


تحلیل تکنیکال Bitcoin (4ساعته) | 2 خرداد 1402

حلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در حال نزدیک شدن به محدوده مقاومتی مدنظر است و باید دید توان رشد شدن از آن را دارد یا خیر. در حال حاضر می‌توان با توجه به شرایط کلی بازار و ریسک به ریوارد1 به 4 این پوزیشن تنها 0/5% از سرمایه را در این موقعیت فروش ریسک کرد.


تحلیل بیت کوین (30دقیقه) | 24 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم 30 دقیقه، می‌توان یکبار دیگر در محدوده 27900 ریسک کرد و افدام به گرفتن پوزیشن فروش با ریسک به ریوارد 1 به 5 در بیت کوین نمود.

با توجه به اینکه بیت کوین تا به اینجا ریزش شدیدی داشته، پس امکان بی اعتبار این موقعیت فروش وجود دارد از همین روی حداکثر نیم‌درصد سرمایه را می‌توانیم اینجا ریسک نماییم.


تحلیل بیت کوین (4ساعته) | 23 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین به هدف اول خود رسید. در این محدوده باید 50% حجم پوزیشن بسته شده و حدضرر به محدوده مشخص شده(کمی پایین‌تر از نقطه ورود) منتقل گردد؛ هم‌چنین هدف دوم در محدوده 24000 دلار قرار می‌گیرد.

هم‌چنین اگر نگاه دقیق‌تری به نمودار داشته باشید، خواهید دید که قیمت بعد از اعلام داده cpi و هیجان زیاد در بالارفتن، با رسیدن به محدوده 28300 چه واکنش دقیقی داشت و از همین محدوده یک ریزش شارپ را تجربه کرد


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 20 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته رنج شده و منتظر اعلام داده‌های CPI در ساعت 4 عصر امروز به وقت تهران است، چیزی کمتر از ده دقیقه دیگر!

طبق تحلیل هم‌چنان انتظار داریم این ارزدیجیتال به روند نزولی خود تا شکست کف 26500 ادامه دهد و بعد از آن باید دید به سمت هدف دوم پیشروی خواهد کرد یا اینکه ساختار دیگری تشکیل خواهد داد.

در صورت ایجاد هیجان در بازار، محدوده 28300 دلار می‌تواند مجددا باعث ریزش و اصلاح در قیمت شود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 18 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که انتظار داشتیم بیت کوین روند نزولی به خود گرفت. دو تارگت مشخص می‌توان برای این اصلاح تعیین کرد که با رسیدن قیمت به هرکدام از این اهداف، امکان برگشت قیمت زیاد می‌باشد.

از طرفی محدوده حمایتی 21000دلار می‌تواند مجددا قیمت را به سمت بالا پرتاب کند و بیت کوین را به قیمت‌های بالاتری برساند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 10 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار بیت کوین در یک روند چند روزه صعود کوتاهی داشت، حالا به نظر این صعود به اتمام رسیده است. در شرایط فعلی منتظر نزول قیمت  حداقل تا محدوده باکس خاکستری رنگ (حوالی 24تا25 هزار دلار) می‌مانیم.

در کنار تحلیل بیت کوین توصیه می‌کنیم حتما نیم نگاهی به تحلیل اونس جهانی طلا و شاخص دلار داشته باشید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 4 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه و نگاه کوتاه مدت به قیمت، انتظار داریم بیت کوین تا محدوده‌های مشخص شده طبق سناریو تعیین شده اصلاح نماید. بعد از آن انتظار انباشت و روند رنج تا محدوده سقف قبلی را برای بیت کوین در نظر داریم.

*نکته: با توجه به اینکه موج A به صورت ایمپالس(5موجی حرکت کرده)، انتظار حرکت ایمپالس موج C را نیز داشتیم و تقریبا چنین اتفاقی نیز رخ داد.

با توجه به قدرت کم در کندل های صعودی، باید قدرت بیشتری به سناریو نزولی داد.

در ادامه باید گفت وضعیت آلت‌کوین کمی پیچیده شده و احتمالا با رنج شدن بیت کوین بسیاری از آن‌ها بتوانند رشدهای نسبتا خوبی را ثبت کنند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (هفتگی) | 4 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی و نگاه میان مدت، بیت کوین به محدوده حساسی رسیده، به طوری در شرایط فعلی می‌توان 2 سناریو برای این ارزدیجیتال در نظر گرفت.

در سناریو اول، می‌توان اینطور گفت که تمام روند صعودی فعلی تنها یک X موج بوده و مارکت مجددا برای میان مدت وارد روند نزولی شده است؛ در این حالت کف تشکیل شده حوالی 15000 دلار شکسته شده و BTC قیمت های پایین‌تری را به خود خواهد دید.

در سناریو دوم، روند صعودی که از محدوده 15000 دلار شروع شده بود تا پایان آن حوالی 3000 دلار را به عنوان اولین موج صعودی و روند نزولی فعلی را به عنوان موج دوم اصلاحی در نظر می‌گیریم. در این حالت بیت کوین قادر به شکست کف تشکیل شده در محدوده 15000 دلار نخواهد بود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 20 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با توجه به اینکه بیش از 20 روز است که بیت کوین روند رنج به خود گرفته، تصمیم گرفتیم با نگاه دقیق به نمودار این ارز دیجیتال با کمک از امواج الیوت به تحلیل آن بپردازیم.

با نگاه به نمودار متوجه فشردگی قیمت در انتهای روند به همراه واگرایی اوسیلاتور RSI می‌شویم، این موضوع در کنار تاییدیه‌های فیبو در امواج الیوت، انتظار یک اصلاح تا محدوده حمایتی مشخص شده را به ماه می‌دهد.

در صورتی بعد از این اصلاح قیمت مجددا وارد فاز صعودی شود و بتواند از محدوده سقف قبلی عبور نماید، حداقلی ترین تارگت بیت‌کوین در موج “3” حوالی 45000 دلار خواهد بود.

در انتها باید این تکته را به یادداشته باشید که با توجه به روند شارپ بیت کوین در تایم فریم های پایین، نمی‌توان اعتبار بالایی به این تحلیل بخشید، چرا که با دقت بالا نمی‌توانید ریزموج‌ها را مشخص کنید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (یک ساعته) | 27 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که داشتیم بیت کوین به ناحیه حمایتی اردربلاک ماهانه نرسید و با خبر ورشکستگی بانک‌های آمریکایی به عنوان یک دارایی ضد تورمی به سرعت پامپ شد.

در ادامه راه انتظار داریم روند رو به رشد این ارز محبوب کمی آرام بگیرد و تا محدوده حمایتی مشخص شد اصلاح کوتاهی را شاهد باشیم.

اگر خوش شانس باشیم شاید بتوان یکبار دیگر بیت کوین را در محدوده کانال 22000 دلار دید و بعد از آن باید منتظر رشد آن باشیم.


الگو سر و شانه در بیت کوین | 13 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

به نظر ارز دیجیتال بیت کوین در حال تشکیل الگو سر و شانه می‌باشد، در صورتی که BTC  نتواند از محدوده سقف قبلی عبور نماید، این الگو تایید خواهد شد.

با شکست خط گردن، هدف الگو فعال شده که دقیقا به اندازه فاصله سر الگو تا خط گردن می‌باشد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 6 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل 30 بهمن ماه و هشداری که صادر شد، قیمت بیت کوین ریزش داشت.

در ادامه تنها دو سناریو می‌توان برای این ارز دیجیتال در نظر گرفت و با توجه به واگرایی منفی اوسلاتور RSI و هانت شدن سطح نقدینگی، توصیه می‌کنیم حتی با رقم خوردن سناریو دوم و صعودی شدن کوتاه مدتی روند، کمترین ریسک ممکن را در این ارز دیجیتال داشته باشید.

به یاد داشته باشید که در آخرین ریز موج‌های صعودی، سرمایه گذاران بزرگ در حال خروج هستند، از این منظر بهتر است برای گرفتن آخرین موج‌های بازار، ریسک نکنید و گاهی فقط تماشاچی باشید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه بیت کوین در حال رسیدن به محدوده مقاومتی است که برای آن در نظر گرفته بودیم، در محدوده‌های فعلی ریسک خرید بسیار بالارفته و انتظار داریم قیمت از محدوده باکس قرمزی که مشخص شده اصلاح نماید.

برای خرید بهتر است تا محدوده حمایتی سبز رنگ حوالی قیمت 18000 دلار منتظرماند.

در ادامه نکات گفته شده باید به وضعیت RSI بیت کوین نیز دقت نمود. این اوسیلاتور در حالتی قرار گرفته که به احتمال بالا هشدار یک واگرایی منفی (RD-) را می‌دهد.

این واگرایی در حالتی رخ می‌دهد که در نمودار قیمت سقف بالاتر ایجاد شده اما در RSI سقف پایین‌تر ایجاد شود و بعد از این واگرایی معمولا، اصلاح قیمتی صورت می‌گیرد.


تحلیل تکنیکال به سبک نقدینگی | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیلی که در 15 بهمن با سبک نقدینگی از ارز دیجیتال بیت کوین داشتیم، احتمال هانت و لیکویید شدن سطح نقدینگی 25200 دلار را پیش‌بینی کرده بودیم.

با توجه به اینکه نفوذ ایجاد شده در سطح مقدار ناچیزی بوده، احتمال می‌دهیم دوباره توسط قیمت مورد حمله قرار بگیرد. در ادامه راه نیز برای ارز بیت کوین، روند اصلاحی مطابق با شماتیک کشیده شده در نظر گرفتیم.

 با توجه به اینکه دو محدوده نقدینگی خیلی خوب در سطوح پایین‌تر قرار گرفته، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که قیمت برای حرکت‌ به سمت محدوده 30 و 40 هزار دلار ابتدا به پایین برگشته و محدوده‌های نقدینگی پایین‌تر را لیکویید کند تا استاپ خریداران عجول زده شده ودر نهایت به سمت تارگت‌های بالاتر حرکت نماید.


تحلیل بیت کوین Bitcoin از دید امواج الیوت | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از منظر الیوت هارمونیک، بیت‌کوین BTC در الگو اصلاحی خود موفق به ساخت یک سیکل  ABC شده و بر همین اساس می‌توان انتظار داشت در ادامه شاهد یک X موج باشیم.

کمی بعید به نظر می‌رسد که حرکت صعودی ایجاد شده به عنوان یک سیکل صعودی جدید شناخته شود و احتمالا بعد از این X موج مجددا باید شاهد کاهش قیمت و تشکیل یک ABC دیگر تحت عنوان زیگزاگ دوگانه باشیم.

با توضیحاتی که داده شد در محدوده سقف قبلی ( 18800 دلار ) با حدضرر پایین‌ترین کف ایجاد شده (15500 دلار ) می‌توان اقدام به خرید بیت‌کوین نمود.

حداقل تارگت در محدوده سقف 32000 دلار خواهد بود. کمترین ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 5 می‌باشد؛ به هر علتی در صورت رسیدن قیمت به حدضرر گفته شده، باید بلافاصله از معامله خارج شد.


تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی | 15 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

حرکات بیت کوین تا به اینجا تقریبا طبق تحلیل و پیش‌بینی پیش رفته و از این لحظه انتظار داریم قیمت بعد از لیکویید کردن سطح نقدینگی مشخص شده، اصلاح کرده و طبق سناریو به سمت باکس سبز رنگ حرکت نماید.


تحلیل به سبک نقدینگی | 1 بهمن 1401

BTC analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار بیت کوین در حال گذر از محدوده‌های نقدینگی ترسیم شده می‌باشد؛ انتظار داریم پس از گذر از محدوده نقدینگی دوم، مطابق با سناریو به سمت پایین حرکت کرده و وارد محدوده اردربلاک ماهانه شود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 27 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اگر نیم نگاهی به تحلیل‌های گذشته داشته و در این چند ماه از همراهان همیشگی سیگنال بوده باشید،

قطعا متوجه سادگی و کارایی بالایی سبک نقدینگی در بازی خوانی دست بازارساز شده‌اید. با توجه به اینکه طبق همین سبک بازار تغییر ساختار داشته و از سیکل نزولی در میان مدت به سیکل صعودی تغییر جهت داده، در ادامه با تمیز کردن چارت و نگاه به محل‌های نقدینگی بالاتر همراه شما خواهیم بود.

برگشتی که از محدوده 15500 دلار در بیت کوین Bitcoin انجام شد، باعث شکست‌ سقف‌های قبلی و تغییر ساختار قیمت از نزولی به صعودی گردید که با پیش‌بینی‌های درستی که در تحلیل 27 آذر ماه داشتیم می‌توانستید از سود این معامله منتفع شوید.

در ادامه اما در محدوده باکس خاکستری، اردربلاک ماهیانه قدرتمندی تشکیل شده و با اصلاح قیمت و رسیدن آن به محدوده همین باکس می‌توان با حدضرر کف باکس (16200 دلار) اقدام به خرید پله‌ای بیت کوین BTC نمود.

همچنین محدوده 50% اردربلاک‌ها معمولا با واکنش بازار همراه بوده و می‌توان عدد 17350 دلار را به عنوان به منطقه بهینه شده برای ورود به معامله در نظر گرفت؛ حداقل ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 15 خواهد بود.

برای گرفتن سود بیشتر در کنار ریسک بسیار بالاتر، می‌توان حدضرر را زیر منطقه اردبلاک 4 ساعته (باکس سبز وسط) قرار داد؛ به این صورت نقطه ورود 17500 و حدضرر در محدوده 17000 دلار قرار می‌گیرد. حداقل ریسک به ریوارد این معامله 1 به 22 خواهد بود.

اما به چه دلیلی محدوده 32000 دلار به عنوان تارگت معاملات قرار گرفته و اصلا چرا این سطح اینقدر مورد اهمیت واقع شده است؟!

1. با نگاه به چارت می‌توانیم متوجه شویم که محدوده 32000 دلار چه به لحاظ عدد روانی و چه به لحاظ چارت تکنیکالی، می‌تواند به عنوان یک مقاومت مهم تلقی شود و در واقع بسیاری از افراد تنها با شکست چنین مقاومت قدرتمندی اقدام به خرید می‌کنند و منتظر شکست سقف می‌مانند.
2. بازار ساز با توجه به همین موضوع، بعد از شکست سطح مقاومتی، سفارش خرید بسیاری زیادی از سمت افراد عادی دریافت می‌کند و تنها در این صورت می‌تواند بدون فشار آوردن به قیمت و ایجاد یک ریزش، سفارشات سنگین فروش خود را پر نماید. درواقع هرگاه سفارشات بسیار سنگینی بخواهد در مارکت جمع‌آوری شود، نیاز به صَرف زمان در کنار شکست سطوح حمایتی و مقاومتی مهم داریم.
3. نکته دومی که برای رد شدن مارکت از این محدوده مقاومتی باید در نظر داشت، اردبلاک تمیز و دست نخورده تایم فریم روزانه‌ای است که دقیقا کمی بالاتر از این محدوده تشکیل شده و می‌تواند باعث ریجکت قدرتمند قیمت شود.


تحلیل Bitcoin به سبک نقدینگی | 24 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار تحلیل قبلی، پوزیشنی که داشتیم با موفقیت به هدف نهایی خود رسید. ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 10 بود. یعنی با هر یک واحد ریسک شما 10 واحد شانس برنده شدن داشتید.

انتظار نداشتیم بیت کوین از محدوده باکس بنفش عبور نماید، بنابراین در حال حاضر ورود به هیچ معامله‌ای توصیه نمی‌شود اما افراد عجول و پر ریسک می‌توانند در محدوده باکس حمایتی سبز رنگ، اقدام به بازکردن معامله لانگ (خرید) نمایند.

حدضرر این معامله می‌تواند 17200 دلار و حد سود آن 23600 باشد. شایان ذکر است ریسک این معامله بالاست و احتمال اینکه استاپ آن فعال شود، بسیار زیاد خواهد بود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 17 دی 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

موقعیت خریدی که در اواخر آذر ماه در جهت لانگ باز کرده بودیم هم‌چنان به قوت خود باقیست، از دلایل طولانی شدن زمان این پوزیشن می‌توان به تعطیلات کریسمس و ترید خلاف جهت روند اصلی مارکت اشاره کرد.

هم‌چنان توصیه می‌کنیم حدضرر را به آخرین کف قیمتی در محدوده 16350 دلار منتقل کنید، تا در صورت تغییر روند بازار متوجه زیان نشوید.


تحلیل تکنیکال به سبک نقدینگی (4ساعته) | 29 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل قبل با رسیدن به محدوده 50% اردربلاک، قیمت بیت کوین گارد صعودی به خود گرفت، اکنون می‌توان این پوزیشن را در حال ریسک فری قرار داد.

به این معنی که حدضرر به نقطه ورود منتقل خواهد شد و بعد از رسیدن به هدف‌های قیمتی مقداری از حجم بسته خواهد شد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 27 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هفته گذشته به قدر کافی در خصوص تله گاوی و پامپی که اتفاق افتاد توضیح دادیم و انتظار هم می‌رفت که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی 1 ساعته، ریزش داشته باشد، البته این ریزش با سرعت بالایی رخ داد و هیچ فرصتی برای ورود مجدد وجود نداشت.

 اکنون ساختار قیمتی بیت کوین در کوتاه مدت و تا زمان رسیدن به باکس بنفش صعودی به نظر می‌رسد، به همین علت می‌توان با درصد سرمایه کمتری اقدام به بازکردن پوزیشن لانگ در یک محدوده بهینه کرد. اما برای پیدا کردن این محدوده بهینه گام به گام با قیمت جلو می‌رویم.

در اولین مرحله باید یک اردربلاک تمیز را پیدا کنیم ( باکس خاکستری). باکس رسم شده فضای بزرگی را اشغال می‌کند، بنابراین 50% محدوده اردربلاک (خط سبز) را در نظر می‌گیریم.

در مرحله دوم باید واکنش قیمت به این محدوده را بسنجیم؛ مشاهده می‌کنیم که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی( خط نارنجی) در حال درجا زدن است و این موضوع نشان می‌دهد که به احتمال قوی، محدوده اردربلاک صعودی کار خواهد کرد.

حدضرر این معامله را می‌توان در زیر محدوده اردربلاک قرار داد و هدف قیمتی می‌تواند سطح نقدینگی بالایی باشد. هم‌چنین ریسک به ریوارد این معامله یک به یازده خواهد بود.

تنها نکته مهمی که باید در این معامله در نظر بگیریم، مقدار ریسک انجام شده است. به علت اینکه در تایم فریم‌های بالاتر جهت حرکت قیمت نزولیست باید ریسک کمتری در این پوزیشن داشت.

هم‌چنین می‌توان برای داشتن ریسک کمتر، بعد از ورود قیمت به محدوده اردربلاک مشخص شده، در تایم فریم‌های پایین‌تر اقدام به گرفتن تاییدیه کرد.


تحلیل Bitcoin به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با پامپ بیت کوین، منطقه نقدینگی بعدی هم از دست رفت، اما تغییر روندی در قیمت صورت نگرفت، بر همین اساس می‌توان سناریو قرمز رنگ را حذف کرد و انتظار ریزش را از محدوده باکس بنفش داشت.


تحلیل به سبک نقدینگی | 19 آذر 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در یک روند قیمتی رنج و خسته کننده قرار گرفته، فنر قیمتی که در حال جمع شدن است، می‌تواند در آینده‌ای نزدیک قیمت را با سرعت بالایی به سمت پایین پرتاپ نماید. همانطور که در تحلیل 12 آذر گفتیم، فعلا تاییدیه پوزیشن فروش داده نشده و هم‌چنان باید منتظر رسیدن قیمت به مناطق مدنظر باشیم.


تحلیل Bitcoin به سبک نقدینگی | 12 آذر 1401

انالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که در تحلیل 5 آذر داشتیم، بیت‌کوین به سمت بالا حرکت کرد و توانست با یک کندل قدرتمند بالای محدوده 17000 دلار کلوز کند.

با توجه به اینکه هم‌چنان تاییدیه‌ای مبنی بر فروش داده نشده باید صبر کرد و منظر هانت شدن سطح نقدینگی یک ساعته یا روزانه ماند؛ هم‌چنان ایده‌آل‌‍‌ترین سناریو برای فروش، رسیدن BTC به محدوده باکس بنفش است.


تحلیل به سبک نقدینگی | 5 آذر 1401

آنالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رفت یک حرکت صعودی کوتاه برای جمع آوری استاپ‌های فروشندگان صورت بگیرد که در حال حاضر هم همین اتفاق در حال جریان است.

حالت ایده‌آل برای گرفتن موقعیت فروش این است که مطابق با سناریو آبی، قیمت بعد از هانت نقدینگی به باکس بنفش برسد، در این صورت می‌توانیم انتظار تشکیل روند نزولی و ریزش بیت‌کوین را داشته باشیم.

همچنین ممکن است، قیمت با هانت منظقه نقدینگی در تایم فریم یک ساعته(خطوط نارنجی)، حرکت نزولی خود را برای رسیدن به سطوح پایین‌تر شروع نماید.

درهر صورت نمی‌توان همیشه در مارکت برنده بود و از تمام نوسانات آن سود برد. در حالت فوق می‌توانیم با هانت منطقه نقدینگی یک ساعته، در صورت ایجاد ستاپ فروش با یک استاپ بسیار کوچک و ریسک پایین، اقدام به فروش بیت‌کوین نماییم.

در صورتی که حدضرر این پوزیشن فعال شود، منتظر رسیدن قیمت به باکس بنفش می‌مانیم و تنها با تشکیل ستاپ فروش، در باکس بنفش، موقعیت فروش اتخاذ می‌نماییم.


تحلیل به سبک نقدینگی | 18 آبان 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل قبلی انتظار داشتیم بیت کوین از باکس بنفش بالایی حرکت نزولی خود را آغاز کند و همین اتفاق هم افتاد. اکنون ترید در هر جهتی در این ارز دیجیتال ریسک بالایی خواهد داشت.

برای داشتن معامله‌ای مطمئن لازم است تا قیمت تعیین جهت کند و این یعنی باید چند روزی بازار رنج باشد و نوسانات زیادی در مارکت داشته باشیم.

در مرحله بعد در صورت ادامه نزول و تارگت های پایین‌تر، باکس بنفش بعدی در محدوده نقدینگی مشخص شده می‌تواند باعث چرخش قیمت شود؛ هم‌چنین با صعودی شدن روند مطابق سناریو دوم، بیت‌کوین به سمت سطح نقدینگی بالاتر حرکت خواهد کرد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 15 آبان 1401

تحلیل نقدینگی بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ فروشندگان در مارکت زده شده، قیمت به باکس مقاومتی بنفش رسید؛ فقط در صورتی که تاییدیه لازم برای فروش داده شود، می‌توان در این نقطه اقدام به گرفتن پوزیشن فروش (Short) بر روی بیت کوین کرد.

برای تاییدیه باید منتظر تشکیل یک اردربلاک نزولی در همین تایم فریم یا تایم های ساعتی باشیم.

برای تشکیل اردربلاک هم لازم است تا یک کندل نزولی به صورت کامل کندل صعودی ما قبل خود را بپوشاند و به اصطلاح الگو پوشا نزولی یا اینگلفینگ را شکل دهد.

هم‌چنین از اوسیلاتور RSI در جهت دیدن واگرایی ها نیز می‌توان استفاده کرد و ورودی مطمئن تر به معامله را تجربه نمود.

انتظار می‌رود تا زمان بازگشایی بازارهای جهانی حرکت خاصی در بیت‌کوین اتفاق نیفتد و قیمت در همین محدوده رنج باقی بماند، از طرفی نکاتی که در خصوص تاییدیه ذکر شد تنها در حالتی معتبر است که مارکت‌های جهانی باز باشند.

در نهایت با گرفتن تاییدیه‌های لازم، می‌توان حدضرر معامله را پشت اردربلاک تازه تشکیل شده یا برای ریسک کمتر، بالای قله 22800 دلار گذاشت و هم‌چنین اولین تارگت را می‌توان منطقه نقدینگی پایین در نظرگرفت. 


تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، قیمت خود را به سطح نقدینگی که به مانند یک آهنربا عمل می‌کرد رساند و استاپ‌های این سطح زده شد. اکنون باید منتظر رخ دادن حرکات مارکت در باکس بنفش باشیم.

علت تناقص در دو تحلیل مشخص شده را می‌توان در دلایل و دیدگاه آن‌ها نسبت به مارکت جستجو کرد.

در سبک نقدینگی بعد از هانت شدن استاپ‌ها، انتظار حرکت خلاف جهت را در مارکت و به دام انداختن معامله‌گران خرده‌پا را داریم.

درصورتی درون باکس مشخص شده، تاییدیه مبنی بر ریزش صادر گردید، می‌توان با اطمینان بیشتری در جهت نزول وارد شد.

هم‌چنین در صورتی که بیت کوین باکس بنفش رنگ را به سمت بالا بشکند، باید منتظر رسیدن قیمت به منطقه نقدینگی که در بالادست مشخص شده بمانیم.


تحلیل BTC به سبک نقدینگی | 23 مهر 1401

تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، هم‌چنان در تایم فریم روزانه حتی با انتشار داده‌های CPI اتفاق خاصی در بیت کوین رخ نداده و باید منتظر جمع‌آوری نقدینگی بالای محدوده قیمتی 20500دلار باشیم.

با ادامه روند رنج و خنثی، خریدران بیشتری در محدوده 18000دلار اقدام به خرید و سفارش‌گذاری می‌کنند و با طولانی‌تر شدن این موضوع، ممکن است دیگر محدوده باکس بنفش کارایی لازم را در جهت برگشت قیمت ایفا نکند و این ارزدیجیتال به سمت محدوده نقدینگی بالاتر حرکت نماید.


تحلیل تکنیکال به سبک نقدینگی | 9 مهر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظار منطقه نقدینگی که در پایین دست قرار داشت شکار شد و اکنون باید منتظر نفود در منطقه نقدینگی 20550 دلار باشیم. 

بعد از شکار این منطقه مارکت برای نقدینگی موجود در پایین دست حرکت خواهد کرد. در نتیجه می‌توان گفت تحلیل تکنیکال صورت گرفته از بیت کوین بر اساس دیدگاه نهنگ‌ها بوده و می‌تواند بر اساس منطق توضیح داده شده در مارکت، اتفاق بیفتد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 27 شهریور 1401

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که در چارت مشخص است، قیمت بعد از شکار منطقه نقدینگی که در وسط قرار داشت، به سرعت کولپس کرد و بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه نمود.در حال حاضر نیز دو منطقه مهم برای شکار نقدینگی می‌توان در نظر گرفت که در نمودار مشخص شده است.


دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام و عرض ادب
   صرفا مناطق مقاومتی (بالای قیمت) و حمایتی (زیر قیمت) در چارت مهم هستند و حالا اینکه به چه صورت نمایش داده می‍‌شوند چندان مورد اهمیت نیست
   از این منظر محدوده گفته شده یک حمایت مهم به حساب می‌آید که باید دید زمانی که قیمت به آن می‌رسد چه واکنشی خواهد داشت

 • سلام با تشکر از تحلیل خوبتون
  دامیننس بیت کوین تا محدوده 51.05 بالا میره بعد احتمال اصلاح در تایم هفتگی هست ولی تو ماهانه تا تارگت 56.8 – 57 رشد داره که باعث ریزش بیشتر آلت کوین ها میشه
  بیت کوین در تایم هفتگی تا محدوده 24229- 24000 ریزش داره که اگر از این محدوده حمایتی عبور کنه که تا 21688 – 18700 ریزش داره که در صورت حمایت تا 25400 رشد میکنه اگر مقاومت رو بشکنه داستان صعود منتفی و ریزش تا 12000 – 11000 ادامه داره

 • سلام و احترام، لطفا تحلیل تایم هفتگی بیتکوین را هم قرار بدهید متشکرم ،

 • سلام از بس که تحلیل تکنیکالی شما در 5 ماه گذشته بد بود الان روی به تحلیل روزانه و یا تایم فریم های پائین آوردید تا افراد به تحلیل های گذشته که غلط بود فکر نکنند .البته آگاهی دارم که بازار اقتصادی و ریسک ها در لحظه خبر نمی دهند و باید به حد ضرر واقف کامل داشت .موفق باشید

  • سلام و عرض ادب خدمت شما مخاطب محترم
   به جرئت می‌توان سیگنال در زمینه تحلیل تکینکال تنها محصولی هست که گذشته خود را پاک نمی‌کند، شما می‌توانید تقریبا همه تحلیل های مربوط به بیت کوین را در همین صفحه مشاهده کنید
   اینکه گاهی اوقات در تحلیل ها به تایم های پایین‌تر رجوع می‌کنیم دلیل بر ضعف نیست بلکه می‌خواهیم به صورت روزانه یک جفت ارز خاص را پوشش دهیم تا مخاطبین به صورت روزانه از حرکات آن آگاه باشند؛ همینطور ادامه این حرکات عموما بعد از آپدیت در سایت مجددا در کانال تلگرام با جنبه آموزشی پیگیری می‌شوند.
   باید به یاد داشته باشید که تحلیل تکنیکال در بهترین حالت 70% می‌تواند پاسخ درستی به شما بدهد. هر چند این افتخار را داریم که پوزیشن هایی با ریسک به ریوراد های 1 به 8 و حتی بالاتر به مخاطبین خود معرفی کرده‌ایم و برای نمونه می‌توانید به تحلیل های 18 اردیبهشت و 20 اردیبهشت رجوع کنید که هم‌چنان موقعیت آن نیز باز می‌باشد.

  • سلام ،بانهایت سپاسگزاری ازدانش به روزوجهت اعتلای خدمت گزاری وکاربران عزیزدرعرصه علم فن آوری اقتصادی توام با تکنولوژی مدرن آگاه سازی میکنید کمال تشکر را دارم ،لطفادرباره رمز ارز لونا کلاسیک تحلیل ارائه فرمایید

   • سلام و عرض ادب
    درخواست شما به تیم تحلیل منتقل شد

 • با سلام اگر محدوده 24000 تا 23800 را حفظ کنه تا محدوده 26900 بالا میره با این همه وجود تا محدوده 21000 – 19770 پایین میره بعد اگر حمایت بشه با تشکیل شانه سمت راست تا محدوده 24500- 25900 بالا میره که اگر این محدوده به بالا بشکنه الگوی سرو شانه fail میشه و در صورت ریزش و شکست حمایت 19780 الگوی سر و شانه کامل و ریزش تا 12000 -11000 برای بیت کوین اتفاق میافته

 • 25 سال پیش گروهی میخواستن کسب و کار اینترنتی رو در آمریکا راه اندازی کنن که به خاطر اینکه تازه اینترنت شروع به کار کرده بود کسی به این تکنولوژی اعتماد نداشت اونها میخواستن از طریق اینترنت با کلیک کردن روی فلان مکان آدرس رو پیدا کنن یا غذایی سفارش بدن شرکت برای بازاریابی پیش هر کسی رفت بهشون خندیدن اونها میگفتن که سالهای آینده روزنامه و دفترچه تلفن جمع میشه و مردم مایهتاج شون رو با اینترنت سفارش میدن حالا بعد بیست و چند سال همین شد که اونها میگفتن حالا شما بگید بیت کوین و ارز دیجیتال رو هواست …

 • سلام
  لطفا اگه میشه روزانه تحلیل pepe روانجام بدین،خیلی ضرر کردم.
  ممنون میشم.

 • سلام،خسته نباشید
  چرا روز پنج شنبه و جمعه تحلیل انجام نمیدین؟

 • سلام کارشناسان گرامی لطفا در مورد ارز جسمی کوین تحلیل بزارید ممنون

  • سلام و عرض ادب، ممنون از پیشنهاد شما
   شما می‌توانید تصویر را به صورت افقی در موبایل خود ببینید کافیست چرخش افقی را فعال کنید

 • با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دست اندرکاران سیگنال، این لطف شما را در ارائه اطلاعات سنجیده و کاربردی و زحمات بی شائبه جنابان فراموش نخواهیم کرد.
  تقاضای دارم در مورد ارز solana تحلیل بفرمایید
  و توضیح بفرمایید که Avax ارجحیت بیشتری دارد یا solana، خیلی ممنون

  • سلام و عرض ادب و احترام
   ممنون از کامنت زیبا شما
   هم ارز سولانا هم آوالانچ جز بنیادی های بازار کریپتو هستند و به یک دلیل و هدف خاصی به وجود امده و کاربرد خاصی دارند
   نمی‌توان بین این دو از لحاظ کاربردی یکی را انتخاب کرد زیرا حوزه فعالیت از آنها فرق میکنید
   اما از لحاظ تکنیکال شما می‌توانید دو نمودار را مقایسه کرده و بهترین را انتخاب کنید
   هر چند در نهایت توصیه می‌کنیم در بازار پر ریسکی مانند کریپتو حتما پرتفوی داشته باشید و تک ارز نباشید

 • با احترام و تشکر از تحلیل خوبتون ، یک سوالی داشتم ، این تحلیل به سبک نقدینگی که در مطلب فرمودید ، دقیقا چه سبکی هست؟ ممنون میشم یک سر نخی برای یادگیری ارائه بفرمایید. متشکرم

  • سلام و عرض ادب
   سعی شده توضیحات کامل و با اموزش باشه اگر مطلب رو از ابتدا بخونید کاملا متوجه این موضوع خواهد شد
   اما عموما از سبک ICT استفاده شده به همراه تجربه تحلیلگر
   هم‌چنین سبک های دیگه ای هم در این زمنیه هستند اما ICT از همه مطرح تر و روان تر بوده تا به اینجای کار

   • با درود بر شما ، ممنونم از توضیحات شما ، برقرار و سلامت باشید

 • سلام خدمت مجموعه سیگنال
  از خوندن این تحلیل لذت بردم
  وقتی به گذشته نگاه کردم حسرت کشیدم که چرا زودتر تحلیل ها رو ندیدم
  اما یه چیزی عجیب بود برام اینکه تحلیل و ترید کردن اکثرا ادمای حرفه ای انجام میدن اما اینکه توضیحات رو بخونی و ببینی چقدر علم کارشناسای سیگنال بالاست که خیلی قشنگ توضیح میدن چرا اصلا قیمت این اتفاق براش میفته و دلیل برهان میارن جالب بود

   • سلام وقتتون بخیر
    خیلی خیلی ممنونم از اینکه دانش خودتون رو با ما به صورت رایگان به اشتراک میزارید ، واقعاً ارزشمند هست .

    یک سوال هم داشتم ، من پوزیشن شورت خودم رو از دست دادم و نتونستم وارد بشم روی ۳۰ ، الان که رسیده روی ۲۸ و احتمالا تا ۲۶ حد اقل ریزش کنه، آیا به نظر شما عاقلانه هست اگر الان وارد پوزیشن بشم؟ مثلا روی ۲۸۳۰۰

   • سلام و عرض ادب
    ممنون از نظر زیبای شما
    توصیه می‌کنم هرگاه در معامله‌ای طمع به سراغ شما آمد، از بازکردن آن معامله پرهیز کرد
    کما اینکه می‌توان حوالی قیمت 28900 با حد 30000 وارد معامله شد اما من چنین توصیه‌ای ندارم
    همیشه یک نکته را به خاطر داشته باشید که مارکت همیشه هست و فرصت‌ها به وجود خواهند آمد

 • سلام و عرض ادب
  ممنون از تحلیل های خوبتون
  تحلیل هاتون خیلی عالی و کاربردیه🙏🏻🌷

 • سلام خدمت مجموعه سیگنال
  از خوندن این تحلیل لذت بردم
  وقتی به گذشته نگاه کردم حسرت کشیدم که چرا زودتر تحلیل ها رو ندیدم
  اما یه چیزی عجیب بود برام اینکه تحلیل و ترید کردن اکثرا ادمای حرفه ای انجام میدن اما اینکه توضیحات رو بخونی و ببینی چقدر علم کارشناسای سیگنال بالاست که خیلی قشنگ توضیح میدن چرا اصلا قیمت این اتفاق براش میفته و دلیل برهان میارن جالب بود

 • میشه تحلیلی جدید از دوج کوین بزارین آخرین تحلیل مال چند هفته پیشه تشکر از برنامه خوبتون

  • سلام و عرض ادب
   قبل از بحث خرید توییتر، تحلیلی از دوج کوین ارائه شد و به هدف دوم در تحلیل رسید؛ فعلا برای خرید و سرمایه گذاری اصلا مناسب نیست.
   در هفته آینده تحلیل این میم کوین به سبک کلاسیک و سبک نقدینگی منتشر خواهد شد.

   • دست شما درد نکنه. تحلیلاتون خیلی عالیه. خدا خیرتون بده. باعث شدید من از یه ضرر بزرگ دور بشم. خواهش میکنم زود به زود تحلیل بذارید. لطفاً در مورد دوج و اتم هم تحلیل بذارید.

   • ممنون بابت تحلیل هاتون واقعا نزدیک بود ضرر سنگین کنم

 • روزی به هدف نزدیکترمیشی بیت کوین مرز ۲۰۰۰دلارراخواهددید بالاترازطلا نخواهدبود وانروز نیزتوشک خریدخواهی بود برو تریدبزن حتی بگو صدهزارباشه فرقی نخواهدکرد

 • بخدا همه اینها کلک هست گول این چیزها را نخورید چرا ارز واقعی میخرید فردا اگر سایت بسته شد یقه کی میخواهید بگیرید این اتفاق برای من افتاد رفتم دبی دفتر گلدکویست هیچ کس جواب درستی نداد نابود شدم اون موقع گلدکویس توی زبانها بود دلم میخواهد بهترین استادها یا تحلیلگران بیایند اگر جواب درستی دادند یک پاداش خوب از من بگیرند

  • بازار ارزهای دیجیتال میتونه ریزش رو تجربه کنه، عرضه و تقاضا میتونه اون رو تغییر بده و افرادی رو ثروتمند یا فقیر کنه. کلاهبرداری سایتها و صرافی‌ها هم امکان پذیره، هک و سرقت هم همینطور
   اینها ریسکهای بازار هستند که هر کسی که در موردشون اطلاعی نداشته باشه، محکوم به فناست. و لازمه ورود به هر بازار مالی، کسب دانشه
   اما مقایسه این بازارها با گلدکوئست و شرکتهای هرمی کلاهبرداری، قیاس مع الفارغه. وقتی از ارزهای دیجیتال صحبت میکنیم، ارزش اینها رو تکنولوژی پشتشون داره تعیین میکنه، تکنولوژی ای که کشورها رو مجبور کرده به سمت تولید ارز دیجیتال ملی برن. اگرچه این باعث نمیشه که بیت کوین تا ابد توی چرخه اقتصادی دنیا بمونه و نابود نشه، اما این تکنولوژی در سالهای آینده خواهد بود و کاربردهای زیادی رو ازش خواهید شنید.

  • وقتی ایران و روسیه اشتراکی ارز دیجیتال خلیج فارس ملی میزنن یعنی سکه دیجیتال ضرب میکنند یعنی دانشمندان هردو کشور به این نتیجه رسیدن یعنی ژاپن یعنی چین یعنی عقب نمانی نگی نگفتیم یعنی مهارت

 • دوستان الان تابستان و وقت استخراج بیت کوین هست .برای همین قیمت خیلی پایینه . زمستان بیت کوین رو ۷۰ دلار هست

 • اقا کارتون خیلی درسته .👏

  لطفا فقط یکم تو بخش اموزش و تحلیل زردارز ها بیشتر فعالیت کنید 🙏

   • از۲۰۱۳ تا الان نمودار بیت کویین ۴ بار در اندیکاتور اراس ای به کف حمایتی خورده و به روند صعود برگشته والان هم ار اس ای به همون نقطه طلایی برای پنجمین بارسیده است وراه برای برگشت بیت کویین به روند صعودی محیا شده و علایم برگشت هم در دو روز اخیر نشانده برگشت بیت کویین میباشد امیدوارم تموم هولدرها تو روزهای آتی طعم روزهای خوب رو بچشند.تحلیل شخصی

 • خداکنه بیت کوین یا اتریوم به نزدیک صفر برسه تا همه بتونن یه خرید جانانه بزنن بعد اهسته اهسته بره بالا دوباره به اوج برگرده .این ارزوی دست نیافتنی رو دارم .بعید میدونم چنین اتفاقی بی افته

   • اون از بورس اینم از ارز دیجیتال دیگه چیزی برای از دست دادن ندارم قبل از خرید رمز ارز همه تحلیلها رو نگاه کردم میگفتن ریزشها سطحیه و رشد خواهیم داشت اگه برا بورس رشد حاصل شد برا اینم هست ولی چشمم اب نمیخوره اوضاع خیلی وخیمه

  • خوب شیبا بخر،دوج کوین بخر بازدهیشون از بیت کوین واتریوم بیشتره

  • روزی به هدف نزدیکترمیشی بیت کوین مرز ۲۰۰۰دلارراخواهددید بالاترازطلا نخواهدبود وانروز نیزتوشک خریدخواهی بود برو تریدبزن حتی بگو صدهزارباشه فرقی نخواهدکرد

 • بیت کوین زیر ده هزار هم می رسد

  وضعیت بین اللملی خوب نیست

  بحران غالب کشورها را فراگرفته گرانی و …

  رشد جزئی برای نوسان گیری و خروج کلان بسیاری از سرمایه گذاران است…

 • سلام
  من خیلی وقته ازسیگنال استفاده میکنم
  ممنونم ازمحبتتون
  بنظرشماریزش از۲۶هزارهم کمترمیشه

 • عالی، فقط در مورد قیمتها اگه تاریخ آخرین به روز رسانی داشته باشه، بیشتر میشه با خیال راحت به درست بودن روزانه قیمتها اعتماد داشت.

 • سلام از راهنماییهای شما ، ک همش یک نوع محبت ب کاربران این بازارهست . من برام ی سوال هست ک شما سیگنال‌یها و گروه مجربتون، ب چ انگیزه ای این کارو انجام میدین، آیا گروه سیگنال صرافی، کیف پول، یا … این مشاوره‌ها چ سودی برای شما تحلیلگران و کارشناسان دارد !!؟ میتونه جواب شما برای تمام کاربران جالب یا .. باشه

  • با سپاس از همراهی شما سیگنالی عزیز، مجموعه سیگنال در بخش ارز دیجیتال در حال حاضر بسته های آموزشی را عرضه می‌کند و کاربران می‌توانند از آن ها استفاده نمایند.

   • با سلام و خسته نباشید به تیم سیگنال. خیلی ممنون از زحماتتون

   • سلام و ممنون از زحماتتون. این بسته آموزشی رو چطور میتونیم دریافت کنیم. داخل وبسایت جایی برای خرید بسته وجود نداشت.

  • ماهاس ک بازار هر روز ریزش میکنه وکارشناسان آرزوهای خودشون رو روی نمودارها می‌کشند و امید ب رشد میدن
   اما تابحال جز ضرر سنگین چیزی نداشته
   ب شما قول میدم امروزم مثل دیروز و پریروز و تمام روزهای گذشته بازار نزولی و خبری از رشد شارپی نیست، گول نخورید

   بهمن ماه پیش بینی کردم ک بیت کوین ب 18هزار میرسه
   ولی امروز میخوام بگم حتی 18 هم کف قیمتی نیست و زمان مناسبی برای میانگین کم کردن محسوب نمیشه

   “منتظر اعداد 4رقمی باشید”

  • بیت کوین رو من در محدوده ی ۸۰۰۰ دلار میبینم این بماند اینجا ب یادگار

 • سلام و ممنون از زحماتتون.
  لطفا تحلیل میان مدت هم قرار بدین.
  در کل جهت بازار برای یک تا سه ماه آینده صعودی هست یا نزولی؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   به کارشناسان سیگنال منتقل شد

 • منظور از اصلاح موقت یعنی چی؟
  چرا یهو با کاهش بیت کوین همه بازار قرمز شده؟

 • سلام به نظر شما الان وقت خوبی برای خرید بیت کوین هست؟
  من مقداری سرمایه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

  • نه بردار، اگر شناختی خوبی از بازار ارز دیجیتال نداشته باشی؛ هیچ وقت وقت خوبی نیست، بهتر اول تحلیل تکنیکال یاد بگیری و به دنبال ترید و کسب سود از این بازار باشی

  • سلام
   به نظر بنده ،بیت کوین احتمالا ریزش های بیشتری خواهد داشت وتا محدود ۳۰۰۰۰ دلار اصلاح قیمت را خواهد داشت.بهتراست سرمایه خودرا به چهارقسمت تقسیم کنیدو بخشی از آن را به خرید طلا وبخشی را دربازار بورس و یک چهارم از سرمایه خودرا به بیت کویین یا اتریوم اختصاص دهید.پرسود باشید

  • هیچوقت سراغ اینکار نرو
   اینکار یکنوع قمار هست و امکان ضرر بسیار بیشتر از سود است
   هیچ تریدر موفقی بنده ندیدم
   بازم خودانی

   • عزیز اگه اینجوریه پس خرید طلا هم یه نوع قمار هست چون ممکنه قیمتش افت کنه🤗
    دلار هم پامپ و دامپ داره
    ولی نسبت به بازارهای دیگه بازار پر ریسکی هست همین
    باید بدون آموزش وارد بازار های مالی نشید همیشه مدیریت سرمایه داشته باشید و با تحلیل وارد بشید

 • تشکر از تیم تحلیل و بررسی بازار که دلسوزانه زحمت
  میکشن و هوای بجه های بازار رو دارن….
  دمتون گرم باشه

  • سلام به نظر شما الان وقت خوبی برای خرید بیت کوین هست؟
   من مقداری سرمایه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

   • به احتمال زیاد ریزش زیادی خواهد داشت

    وضعیت بازار فراملی به هم ریخته و تورمی است…

   • ببینید دوستان عزیز چیزی که روی هوا هست چطور رجعت میکنید بخرید تمام ارزهای دیجیتال من درآوردی هست اگر سایت بسته شد یقه کی را میخواهی بگیری چرا ارز واقعی را نمی خری دلار پوند یورو و غیر یا طلا که حداقل توی دست هست ارزان هم شد میدونی داری که جنس واقعی حتی اب معدنی هم داشته باش توی ایران هیچ وقت ارزان نمیشود پس اینها که یک شب یکی میلیاردر میشود دیگری گدا همه من درآوردی هست

   • یعنی با این تحلیل میشه گف صعودی میشه؟پس سیگنال خریده؟؟

  • عرض سلام و احترام خدمت تیم زحمت کش و کارشناسان محترمتان
   میشه خواهش کنم وضعیت جدید لونا را به زبان ساده بیان کنید که ببینیم چقدر امیدوار باشیم و تا چه تایم میشه روش حساب کرد
   انتقال کلاسیک آیا بصورت اتوماتیک صورت میگیره
   به ازای هر لونا کلاسیک یک لونا جدید داده میشه و…
   اگر امکان داره بصورت کلی به این مبحث به صورت یک ویدیو بپردازید ممنون میشم

   • سلام و عرض ادب با توجه به تحلیل صورت گرفته منطقه حمایتی 17 تا 20 هزار دلار مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌باشد