تحلیل تکنیکال استلار (XML)در13 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال استلار (XML)در13 بهمن 1399

استلار حاصل یک فورک از بلاک چین ریپل می‌باشد که تغییرات عمده ای را در مقایسه با شبکه اصلی خود دارد. هدف این شبکه، ایجاد بستری برای کمک به ارتباط بین شرکتهای تجاری در بستر بلاک چین می‌باشد. ارز دیجیتال داخلی استلار، XLM نام دارد که در تراکنش‌های داخلی این شبکه و پرداخت کارمزدها استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های این بلاکچین، کارمزد ثابت و ناچیز تراکنش‌ها است که برابر با 0.00001 واحد XLM است.

در مجموح حدود 50 میلیارد واحد از XLM می‌تواند وجود داشته باشد، که در حال حاضر حدود 22 میلیارد واحد آن در بازار در حال معامله است و با ارزشی در حدود 7.6 میلیارد دلار در رده دهم بازار قرار دارد.

نمودار قیمت استلار در تایم روزانه آورده شده است.

استلار در یک روند صعودی پرقدرت قرار دارد که حرکت آن را می‌توان در یک کانال صعودی بلند مدت در نظر گرفت. قیمت پس از یک خروج ناموفق از کانال، اکنون بار دیگر در حال نفوذ به سقف کانال و خروج از آن می‌باشد. با توجه به تثبیت قیمت در بالای سقف کانال و همگرایی در اندیکاتور مکدی، انتظار می‌رود این بار قیمت بتواند از کانال خارج شود. با توجه به مثبت شدن هیستوگرام مکدی می‌توان به شروع موج صعودی و شکست قله قبلی قیمت امیدوار بود،

که در نتیجه آن خروج از کانال تایید خواهد شد. سیگنال قعطی پس از شکست خط مقاومت در اندیکاتور RSI به دست خواهد آمد. اما می‌توان موج اصلاحی قیمت را در تایم فریم‌های پایین تر تحلیل نمود.

موج اصلاحی در تایم روزانه استلار را در تایم 4 ساعته می توان به شکل یک بازار رنج و در قالب الگوی پرچم مشاهده نمود. قیمت یا شکست سقف پرچم، الگو را تایید کرده و به آن پولبک زده است. این رفتار قیمت را می‌توان به شکل خروج از کانال و پولبک به مقاومت شکسته شده در سقف کانال نیز مشاهده نمود. با توجه به حفظ خط حمایت در اندیکاتور RSI و تایید سیگنال در اندیکاتور مکدی می‌توان به اعتبار الگوی پرچم و حرکت قیمت به سمت اهداف آن امیدوار بود.

خروج قیمت از الگوی پرچم در تایم فریم 4 ساعته را می‌توان به شکل یک الگوی مثلث در تایم 1 ساعته مشاهده نمود. در اینجا نیز قیمت با شکست سقف مثلث تمایل خود را به شروع یک روند صعودی پر قدرت نشان می‌دهد. خط مقاومت در اندیکاتور RSI شکسته شده ولی با توجه به قرار گیری RSI در زیر محدوده هیجان خرید، می‌توان انتظار اصلاح قیمت در قالب پولبک به ضلع فوقانی مثلث را داشت.

بهترین حد ضرر بازگشت قیمت به داخل کانال و یا از دست رفتن حمایت RSI در تایم فریم روزانه خواهد بود، که در آن صورت باید انتظار بازگشت قیمت به خط میانی کانال را داشت. در غیر این صورت با تایید الگوی پرچم در تایم 4 ساعته می‌توان انتظار داشت قیمت به اندازه عمق کانال قبلی خود به صعود خود ادامه دهد و کانالی موازی با کانال قبلی و به عمق آن ایجاد کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزشی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • محمودامینی

    بسیارخوب بودممنون

  • سلام
    ممنون از تحلیل های خوب شما
    با توجه به ۲۴ ساعته بودن ارز دیجیتال و دامنه نوسان بالا خواهشا در صورت امکان تحلیل های بیشتری ارائه دهید

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
6 مرداد 1400