تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیتکوین اس وی (BSV) | 15 آذر 1399

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیتکوین اس وی (BSV) | 15 آذر 1399

تشکیل بیتکوین اس وی تاریخچه ای طولانی دارد. در سال 2017 فورک بیتکوین کش از شاخه اصلی جدا شد. یک سال بعد در سال 2018 بیتکوین کش هم متحمل یک فورک شد که حاصل آن بیتکوین اس وی بود. اس وی مخفف ساتوشی ورژن می باشد و بیتکوین اس وی ادعا دارد که از نسخه اصلی بلاکچین طراحی شده توسط مبتکر بیتکوین، ساتوشی ناکاموتو استفاده می کند.

تعداد ارزهای این بلاکچین همانند بیتکوین به 21 میلیون واحد محدود شده و در حال حاضر حدود 18.5 میلیون واحد آن استخراج شده است. بیتکوین اس وی با بازاری در حدود 3.3 میلیارد دلار در رده دوازدهم بازار قرار دارد. تحلیل تکنیکال اولیه ای از BSV در گزارش برترین ارزهای دیجیتال هفته آورده شده است و در اینجا بررسی دقیق تری از نمودار قیمت، ارائه خواهیم داد.

در تایم روزانه می توان حرکت BSV را در قالب یک کانال مشاهده نمود.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

قیمت این ارز دیجیتال پس از برخورد با سقف کانال در قالب یک بازار رنج طولانی به کف کانال رسیده است. تاریخچه BSV نشان می دهد قیمت همیشه پس از برخورد با کف کانال و خروج از بازار رنج، رشدی هیجانی را تجربه کرده است که باعث رسیدن قیمت به سقف کانال شده است.

بازار رنج را می توان به صورت یک الگوی مثلث مشاهده نمود که ضربه سوم آن به ظلع بالایی همراه با نفوذ به مقاومت آن بوده است. وقوع واگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI نشان دهنده تمایل به شروع یک روند صعودی است.

برای بررسی دقیق تر نمودار را در تایم پایین دست خود نیز (4 ساعته) تحلیل می کنیم.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تایم 4 ساعته نمودار یک روند صعودی را آغاز نموده که هیچ واگرایی در اندیکاتورها مشاهده نمی شود و این می تواند نشانه ای از تمایل به حفظ این روند باشد. در صورت حفظ این روند باید انتظار داشت قیمت قله قبلی خود را در محدوده 209 دلار پس بگیرد که برقراری این شرط و تثبیت قیمت بالای 210 دلار به معنای تایید الگوی مورد بحث در تایم روزانه نیز خواهد بود.

سیگنال قطعی در تایم فریم روزانه و پس از شکست خط روند نزولی در RSI و یا تثبیت قیمت در بالای ضلع بالایی مثلت، صادر خواهد شد. بهترین حد ضرر می تواند خط حمایت در RSI باشد. با توجه به برخورد ضلع پایین مثلث با محدوده کف کانال نباید انتظار افت زیادی را داشت ولی در صورت از دست رفتن این حمایت قیمت، کانال چند ساله خود را رو به پایین خواهد شکست.   

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
26 فروردین 1400