بنر اندیشه صبا در مقالات

تحلیل تکنیکال اتریوم | معرفی محدوده‌های مناسب خرید

تحلیل تکنیکال اتریوم | معرفی محدوده‌های مناسب خرید

اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فن آوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیر متمرکز خود را با مقیاس پذیری بهتر از شبکه بلاکچین بیت کوین، روی آن پیاده سازی کنند.  توکن بلاکچین اتریوم “اتر” ETH نام دارد که  می‎توان آن را سوخت برنامه‌های در حال اجرا بر روی پلتفرم اتریوم دانست.

تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام

تحلیل تکنیکال اتریوم (4 ساعته) | 6 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که انتظار داشتیم که قیمت به سمت پایین حرکت کرد. باید در نظر داشت که موج اصلاحی فعلی می‌تواند در هر محدوده‌ای پایان پذیرد و لزومی برای رسیدن به محدوده‌های حمایتی نشان داده شده ندارد، اما قطعا دو محدوده آورده شده محتمل ترین گزینه‌ها جهت پایان دادن به موج اصلاحی فعلی هستند.

تحلیل تکنیکال اتریوم (2 ساعته) | 28 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

شاید اتریوم بعد از یک پامپ نیاز به استراحت داشته باشد. ایده‌آل‌ترین محدوده حمایتی حوالی 1550 دلار قرار گرفته اما به هر علتی قیمت می‌تواند تنها پس از هانت خط روند نقدینگی، روند صعودی خود را از سر بگیرد.
در حال حاضر با توجه به تشکیل واگرایی منفی، انتظار اصلاح کوتاه مدتی را برای این رمز ارز داریم.

تحلیل تکنیکال اتریوم | 20 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم مطابق با تحلیلی‌های گذشته عمل کرد و از حوالی محدوده مشخص شده شروع به اصلاح نمود، با رسیدن ETH به محدوده حمایتی مشخص شده حوالی قمیت 1300 دلار می‌توان انتظار صعود از این ارز دیجیتال تا محدوده 2800 دلار را داشت.

تحلیل درخواستی ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام

تحلیل ETH به سبک نقدینگی | آپدیت 20 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم قادر به رسیدن به آخرین محدوده نقدینگی مشخص شده طبق سناریو قبلی نبود و با شکست حمایت مینور خود، ریزش آن شدت گرفت. در شرایط فعلی با رسیدن ETH به محدوده باکس خاکستری و سبز رنگ می‌توان با حدضرر مشخص اقدام به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال نمود.

تحلیل ETH به سبک نقدینگی | 2 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل 17 بهمن ماه، اتریوم از محدوده گقته شده ریزش خوبی داشت و حتی برای لحظاتی به زیر 1500 دلار نیز نفوذ کرد اما در ادامه با افزایش تقاضا قیمت مجددا به محدوده مقاومتی برگشت.

با توجه به روند شکل گرفته شاید حدس زدن دقیق نقطه شروع اصلاح کمی گیج کننده و عملا ناممکن باشد اما تحت یک سناریو خاص که در تحلیل فوق آورده شده می‌توان انتظار چنین حرکتی را از قیمت داشت؛ به این صورت محدوده اردربلاک مشخص شده جهت ریجکت قیمت اهمیت بالایی خواهد داشت.

تحلیل به سبک نقدینگی | آپدیت 17 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در ادامه تحلیل‌های اتریوم، با لیکویید شدن نقدینگی سقف، اتریوم می‌تواند طبق سناریو اول از همین حوالی به سمت باکس مشخص شده حرکت نماید. در سناریو دوم اتریوم می‌تواند قبل از ریزش، به سمت بالا حرکت کرده و منطقه مهم بعدی را نیز هانت نماید و در ادامه طبق سناریو به حرکت خود ادامه دهد.

تحلیل به سبک نقدینگی | 1 بهمن 1401

ETH analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق آخرین تحلیل‌ نقدینگی در تاریخ 18 دی ماه انتظار عبور اتریوم از محدوده باکس بنفش را نداشتیم، اما با توجه به اینکه این ارزدیجیتال موفق شد از مقاومت این باکس عبور کند، انتظار اهداف نسبتا بالایی را برای آن داریم؛ بر همین اساس چارت برای درک بهتر مطالب تمیز شد و نقاط نقدینگی مهم که در محدوده‌های بالاتر وجود داشتند مشخص شد.

در تایم فریم ماهانه اتریوم فعلا موفق شده، یک اردربلاک قدرتمند تشکیل دهد (باکس خاکستری)، انتظار داریم بعد از لیکویید کردن منطقه نقدینگی بعدی،اتریوم به سمت این اردربلاک حرکت کرده و سپس مطابق با سناریو تعیین شده به سمت اهداف بعدی حرکت نماید؛ محدوده 50% اردربلاک (1250دلار ) به عنوان یک محدوده بهینه برای ورود در نظر گرفته می‌شود هم‌چنین  حدضرر را می‌توان در کف محدوده اردربلاک(1150دلار) قرار داد. اولین هدف مدنظر باکس بنفش و سپس باکس قرمز خواهد بود. نکته ‌ای که باید به آن توجه داشت نسبت ریسک به ریوارد( 1 به 12 ) بسیار عالی در این تحلیل می‌باشد.

تحلیل به سبک نقدینگی | 18 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رود مطابق با تحلیل‌های قبل اتریوم با قدرت از محدوده نقدینگی مشخص شده عبور کرده و خود را به باکس بنفش برساند، احتمالا با هانت شدن محدوده نقدینگی و رسیدن اتریوم به باکس مذکور شاهد ریزش قیمت باشیم؛ در صورتی که اتریوم بتواند با قدرت از محدوده مقاومتی باکس مشخص شده عبور نماید، می‌تواند برای هانت کردن محدوده نقدنیگی بعدی، حوالی قیمت 2000 دلار به حرکت خود ادامه دهد.

تحلیل به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هم‌چنان اتریوم در زیر محدوده نقدینگی مشخص شده قرار دارد، انتظار داریم به زودی قیمت با هانت این محدوده نقدینگی خود را به باکس بنفش برساند؛ با گرفتن تاییدیه‌های لازم در باکس مقاومتی، می‌توان اقدام به بازکردن پوزیشن فروش کرد.

تحلیل به سبک نقدینگی | 20 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از تحلیل قبل تا به امروز، اتفاق خاصی در چارت اتریوم روی نداده، هم‌چنان انتظار داریم قیمت به سمت محدوده نقدینگی مشخص شده حرکت کرده و با رسیدن به باکس بنفش و گرفتن تاییدیه‌های لازم، می‌توانیم وارد پوزیشن فروش شویم.

صبر کردن در معاملات، سخت ترین قسمت یک معامله می‌باشد و گاهی قرار نیست این صبر ثمری داشته باشد.

تحلیل به سبک نقدینگی | 13 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظاری که از تحلیل های قبلی داشتیم، قیمت در حال کشیده شدن به سمت محدوده نقدینگی مشخص شده می‌باشد، انتظار می‌رود با رسیدن به باکس بنفش، اتریوم با اصلاح قیمتی مواجه گردد. تنها در صورتی می‌توان در باکس بنفش اقدام به گرفتن پوزیشن فروش کرد که تاییدیه‌های لازم داده شود.

تحلیل به سبک نقدینگی | 5 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل 23 آبان، اتریوم حرکت صعودی خود را آغاز کرد. این حرکت صعودی می‌تواند به عنوان یک تله گاوی قلمداد شود.

هم‌چنان سناریو‌ ایده‌آل، هانت کردن منطقه نقدینگی و رسیدن قیمت به باکس بنفش و درنهایت گرفتن تاییدیه‌های لازم و گرفتن موقعیت فروش می‌باشد؛ توصیه می‌شود تا زمانی که سناریو فوق باطل نشده است، شرکت در روند صعودی ایجاد شده، ریسک بسیار بالایی خواهد داشت.

تحلیل به سبک نقدینگی | 23 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ فروشندگان زده شد، قیمت اتریوم با چند روز حرکت خنثی و رنج، ریزش شدیدی پیدا کرد؛ انتظار می‌رفت این ریزش بعد از هانت کردن نقدینگی بالاتر اتفاق بیفتد اما در حال حاضر تاییدیه‌های نزول با شکست کف‌های قبلی داده شده و در صورتی که قیمت مجددا به باکس بنفش برسد، انتظار ریزش بیشتر خواهیم داشت.

تنها در صورتی می‌توانیم به پوزیشن فروش در باکس بنفش فکر کنیم که در این محدوده به خصوص، تاییدیه‌های لازم برای فروش از جمله اردربلاک نزولی و واگرایی اوسیلاتور RSI داده شود.

تحلیل به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

تحلیل تکنیکال اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ خریداران با یک شدو بلند زده شد، قیمت به سمت بالا حرکت کرد و با سرعت منطقه نقدینگی بعدی که مکان استاپ فروشندگان بود را شکار کرد.

اکنون می‌توانیم انتظار داشته باشیم که فعلا این حرکت رو به بالا در اتریوم ادامه داشته باشد و حتی در صورتی که آخرین منطقه نقدینگی مشخص شده شکار گردد، می‌توان انتظار داشت، قیمت اتریوم از باکس بنفش در حوالی قیمت 2200 دلار، ریزش خود را شروع نماید.

آموزشی | تحلیل اتریوم بر اساس جریان نقدینگی

از دیدگاه فاندامنتال و بلند مدت، داده‌های اقتصادی منتشر شده در ماه‌های اخیر و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، هم‌چنان باعث بالا رفتن شاخص دلار خواهد شد، از همین رو جهت روند بلند مدت تمام ارزهای مقابل دلار از جمله اتریوم و بیت کوین نزولی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در این بین با توجه به دیدگاه بلند مدت نزولی و ساخت کف و سقف‌های پایین‌تر در نمودار، بسیاری از افراد پوزیشن‌ های Short (فروش) در اتریوم اتخاذ کردند و همانطور که در نمودار بالا مشخص شده، نهنگ‌ها محل‌های تجمع استاپ‌ها را مورد حمله قرار می‌دهند و از این طریق افراد زیادی را لیکویید می‌کنند.

تحلیل تکنیکال اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اکثر افرادی که معامله فروش باز می‌کنند، استاپ‌لاس خود را بالای قله‌های مشخص شده قرار می‌دهند و با توجه به انتظاری که از روند بلند مدت و عوامل فاندامنتال دارند، منتظر شکست کف‌های پایین تر می‌مانند.

تحلیل تکنیکال اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

محدوده‌های استاپ لاس را به عنوان مناطق لیکوییدیتی یا نقدینگی در اتریوم مشخص کردیم. درست بعد از اینکه اطمینان کافی در فروشنده‌ها برای ادامه روند نزولی به‌وجود آمد و اقدام به فروش گسترده در اتریوم کردند، نهنگ‌ها برای شکار این فروشنده‌ها وارد عمل می‌شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • مدت یکسال است که قیمت تمام ارزهای دیجیتال به یک چهارم یابیشتر سقوط کرده یکی از دلایل که عدم فعالیت ارزهای دیجیتالی درکشورچین و دومین دلیل جنگ اوکراین وسومی دلیل آسیب رساندن ماینرها به محیط‌زیست که خیلی از کشورهای جهان مخالف این موضوع هستند چهارمی قیمت انرژی در جهان افزایش یافته تولیدبیتکوین بصرفه نیست،این ارز دیجیتال داره منسوخ میشه این همه خبرها وتحلیل ها،درمورد ارزهای دیجیتال و آینده دار،همه اش کذب محض است تا 6ماه دیگر پرونده تمام ارزهای دیجیتال برای همیشه بسته میشه

  • بزرگترین مشکل ما اقتصاد نیست بلکه مردمی است که در همه چیز صاحب نظر بوده و افاضه ریح مینمایند

  • شما توی ارز دیجیتال سرمایتو بدون تحلیل ب باد دادی دلیل نمیشه فکر کنی سرمایه های بقیه مثل مغز تو کنده

 • سلام خسته نباشید 🌹
  تحلیل هفتگی دیگه نمیزارید چرا 🤔
  تحلیل خوب هفتگی تیم شما کمکی میکنه به ما ، با تشکر 🙏🏼

 • سلام ممنون از تحلیل خوبتون
  من قبل آپدیت مرج اتریم مقداری اتریم در یک کیف سخت افزاری داشتم که وقتی آپدیت اتریم اجرا شد همونجا توکیف سخت افزاری بود الان می خواستم بدونم باید کاری کنم یعنی آپدیت جدید توکن جدید داره ؟اتری که من الان دارم درسته یا باید کاری کنم ممنون

  • سلام
   فعلا نیازی نیست کاری انجام بدید تا در آینده آپدیت‌های این موضوع ارائه بشه

 • سلام وقت بخیر
  اگه ممکنه یه تحلیلی هم در مورد اتریوم کلاسیک داشته باید آیا برای هولد کردن یا ترید مناسبه؟
  ممنون از شما

  • سلام
   ممنون از همراهی شما
   تا زمان مرج اتریوم اتریوم کلاسیک رو گزینه ای برای سرمایه گذاری بلند مدت در نظر نگیرید و به دنبال نوسانگیری باشید
   پیامتون به تیم تحلیل ارجاع داده شد.

   • سلام عرض ادب
    کوین های لایه ۲ اتریوم کدوماشون برای هولد خوبند؟

 • ممنون از راهنمایی‌ها و نظریات شما عزیزان انشاالله خدا سلامتی و برکت پر سود بودن را نصیبتان کند

  • سلام ممنون از تحلیل خوبتون
   من قبل آپدیت مرج اتریم مقداری اتریم در یک کیف سخت افزاری داشتم که وقتی آپدیت اتریم اجرا شد همونجا توکیف سخت افزاری بود الان می خواستم بدونم باید کاری کنم یعنی آپدیت جدید توکن جدید داره ؟اتری که من الان دارم درسته یا باید کاری کنم ممنون

   • باسلام ممنون از همراهی شما
    نیاز به کار خاصی نیست و صرفا شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام تغییر کرده اما توکن ETH هیچ تغییری نکرده و لازم به انجام کار به خصوصی نیست. در مورد توکن اثبات کاری که توسط هاردفورک به وجود اومده، ی مدت صبر کنید احتمالا خود لجر اضافه میکنه و گرنه در آینده از طریق کیف پولهای دیگه میتونید این کار رو انجام بدید.

   • سلام خوبید لطفا در باره شیبا اینو در باز دهی کوتاه مدتت هم بگید ایا الان که کمی در رشد هست ادامه میدهد یا با ریزش اتریم این ارز هم از قضیه مثصنا نیست با تشکر از تیم زیباتون

 • سلام و ممنون از تحلیل های خوبتون
  اگه امکانش هست، لطفا تحلیل IOTA هم قرار بدین.

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما 🙏🏻
   به کارشناسان سیگنال منتقل شد و به زودی این تحلیل در سایت قرار خواهد گرفت

 • سلام میخواستم بدونم از اتریوم میشه انتظار صعود قوی داشت یا نه

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما 🙏🏻

   با توجه به اینکه هم‌چنان بازار در یک فاز نزولی قدرتمند به سر میبرد و این فاز نزولی هنوز به اتمام نرسیده فعلا نمیتوان امیدی به صعود قدرتمند داشت و در کوتاه هر سعود و بالایی در قیمت می‌تواند پولبکی به ناحیه مقاومتی و فرصتی برای خروج باشد؛ از طرفی با تتوجه به نقاط شکست زیاد اتریوم و نامعلوم بودن برخی از زمان بندی برنامه، شاید اتریوم دیگر مانند سابق برای هولد کردن مناسب نباشد

  • با احترام
   در ادامه واکاوی که از سوی برنامه سیگنال انجام شده درستِ و به انگیزه سرمایه گذاری نزدیکترِ.
   با سپاس

 • سلام خسته نباسید امیدوارم زندگی خوبی بدون دغدغه داشته باشید
  مدتی که تحلیل های شما رو دنبال کردم واقعا عالی بودن فقط اگه زحمتی بکشید و وقتی به سناریو هایی که گفتید رسیده دوباره تحلیلش رو بزارید که ما در حفظ .خرید.یا فروش تصمیم بهتری بگیرم واقعا ممنون شما و تیم عزیزتون میشیم

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   به کارشناسان سیگنال منتقل شد

   • در اموزش بازار های مالی ارز دیجیتال مبانی عالی عمل کردید اگر میشه بیشتر فیلم ها رو بیشتر کنید مثلا نحوه ی خرید nft یا بازارهای کریپتو

   • سلام دوست عزیز
    ممنون از همراهی شما 🙏🏻
    برای مشاهده‎‌ی ویدیوهای آموزس کارشناسان ما میتوانید از یوتیوب سیگنال به نشانی زیر استفاده نمایید
    https://www.youtube.com/c/iSignal

 • با عرض سلام و خسته نباشید ضمن عرض تشکر از تحلیل خوبتان اگه زحمت نیست تحلیل دوج و کاردانو نیز بگذارید
  سپاس

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   به تیم تحلیل منتقل شد و به زودی این تحلیل در سایت قرار خواهد گرفت

 • سلام خسته نباشید اگر مثلا اترویم رو تحلیل کردید لفطی کنید و زمانی که به سناریو ها رسید دوباره تحلیل همنو بزارید ممنون از گروه خوبتون

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   به تیم تحلیل منتقل شد

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما.لطفا ارز avaxو mana رو هم بررسی بفرمایید.ممنون

 • سلام و خسته نباشید به تیم خوب و زحمتکش سیگنال
  لطفا شیبا رو هم تحلیل کنید
  مرسی که به درخواست کاربران احترام میزارید🤍💯😍

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما
   به تیم تحلیل منتقل شد