تحلیل بنیادی بیت کوین : آیا ریزش قیمت ادامه خواهد داشت؟ (27 آذر ماه 1398)

تحلیل بنیادی بیت کوین : آیا ریزش قیمت ادامه خواهد داشت؟ (27 آذر ماه 1398)

بازار ارزهای دیجیتال در روزهای گذشته با فشار فروش همراه بوده است. در این تحلیل به بررسی جوانب مختلف ریزش قیمت بیت‌کوین می‌پردازیم.

عامل اصلی طرح پانزی پلاس توکن است که در تحلیل بنیادی چهارم آذر ماه به آن پرداخته شد. پس از گزارش منتشر شده بلومبرگ در روز دوشنبه 16 دسامبر در مورد این طرح پانزی، بازار ارزهای دیجیتال حمام خون به راه انداخت!

ماینرها عامل تاثیرگذار بعدی ایجاد فشار فروش ارزهای رمزپایه هستند. قیمت بیت‌کوین نسبت به ژوئن سال جاری میلادی 50 درصد افت داشته است. این در حالی است که هش ریت شبکه در حال افزایش است و ماینرهای بیشتری به شبکه بلاکچین بیت‌کوین متصل شده اند:

تحلیل بنیادی بیت کوین (27 آذر ماه 1398)

بر اساس دیتای به دست آمده از سایت کوین شیرز به طور میانگین استخراج هر بیت‌کوین در دنیا 6500 دلار هزینه در بر دارد. این موضوع نشان می‌دهد شرکت‌های ماینینگی که سرمایه زیادی ندارند، نمی‌توانند منتظر قیمت‌های پایین‌تر باشند و در حال حاضر مجبور خواهند بود بیت‌کوین‌های خود را بفروشند.

اگرچه این موضوع به شرکت‌های بزرگ ماینینگ دنیا نیز فشار زیادی را تحمیل کرده است. به عنوان مثال سهام شرکت کنان (Canaan Inc) از ماه نوامبر تا کنون از 12 دلار به 5 دلار رسیده است. عوامل متعددی در کاهش 58 درصدی سهام این شرکت چینی تاثیرگذار بوده‌اند اما مهمترین آن‌ها ریزش قیمت بیت‌کوین از 7700 دلار به 6600 دلار بوده است.

چرا نهنگ‌ها در بازار ریزشی دید متفاوتی دارند؟

طبق آمار منتشر شده توسط کوین متریکس، افرادی که بیش از 1000 بیت‌کوین در کیف‌پولهای خود ذخیره می‌کنند، از سال 2017 در حال افزایش بوده‌اند.

تحلیل بنیادی بیت کوین (27 آذر ماه 1398)

هودلرهای بزرگ بیت‌کوین رشد 400 درصدی قیمت در ابتدای سال جاری میلادی را تجربه کردند اما نه تنها اقدام به فروش بیت‌کوین‌های خود نکردند بلکه بر دارایی ارز دیجیتالی خود افزودند. این نشان می‌دهد که بازیگردانان اصلی بازار انتظار رشد قیمت در بلند مدت را دارند.

از طرف دیگر هفته گذشته سایتهای خبری –تحلیلی از سرمایه‌گذاری بلند مدت بزرگترین شرکت سازنده دستگاه‌های ماینینگ دنیا، بیت مین خبر دادند. در پادکست هفتگی تحلیل بازار جوانب این موضوع به تفصیل بیان شده است.

دلایلی که می‌توانند باعث رشد قیمت بیت کوین شوند

عامل اول طرح پانزی پلاس توکن است. این طرح که در حال حاضر باعث کاهش قیمت شده است، طی چند ماه آینده سرمایه‌های خود را از بازار خارج خواهد کرد و فشار فروش ناشی از این طرح به اتمام می‌رسد.

موضوع دوم هاوینگ بعدی شبکه بیت‌کوین در کمتر از 5 ماه دیگر است. به نصف شدن پاداش استخراج ارزهای رمزپایه، هاوینگ گفته می‌شود که در ماه می سال 2020، هاوینگ بعدی بیت‌کوین رقم خواهد خورد و پاداش استخراج هر بلوک در این تاریخ از 12.5 BTC به 6.25 BTC تقلیل می‌یابد.

آمار سایت گوگل نشان می‌دهد که جستجوی عبارت هاوینگ بیت‌کوین رو به افزایش است. هاوینگ قبلی در جولای 2016 رقم خورده است. همانطور که ملاحظه می‌کنید جستجوی این عبارت در ماه ژوئن و جولای این سال به صورت نمایی افزایش یافته است. در حال حاضر علیرغم فاصله 5 ماهه تا هاوینگ بعدی، شاهد رشد جستجوی هاوینگ در گوگل هستیم.

تحلیل بنیادی بیت کوین (27 آذر ماه 1398)

طبق ساده ترین اصل علم اقتصاد، کاهش عرضه عامل مهمی در افزایش قیمت خواهد بود. بنابراین کاهش پاداش استخراج بلوک‌های بیت‌کوین می‌تواند باعث افزایش قیمت شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
27 فروردین 1400