تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ماتیک (MATIC) | 6 تیر 1400

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ماتیک (MATIC) | 6 تیر 1400

اتریوم با افزایش تعداد کاربران و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به مشکلاتی مانند بالا رفتن هزینه‌ تراکنش‌ها، سرعت پایین ثبت تراکنش‌ها و عدم مقیاس پذیری مواجه شده است تیم توسعه دهنده‌ی ماتیک (matic) یا پالی‌گان (Polygon) برخلاف رقبای خود که هدف از بین بردن سلطه‌ اتریوم را دارند به حل مشکلات اتریوم کمک می‌کند.

پالی‌گان در اکتبر 2017 توسط جاینتی کانانی، ساندیپ نایلوال و آنوراگ آرجون در ابتدا با نام شبکه‌ ماتیک (Matic Network) فعالیت خود را آغاز کرد و در ادامه‌ی مسیر نام خود را به پالی‌گان(Polygon) تغییر داد. توکن این شبکه Matic نام دارد که برای پرداخت هزینه‌ها و پاداش و همچنین حفظ امنیت شبکه‌ ماتیک استفاده می‌شود.

هدف این تیم بهبود مقیاس پذیری و عملکرد بلاکچین‌هایی با بستر قرارداد هوشمند بوده است که برای رسیدن به این هدف، فعالیت خود را بر روی شبکه‌ اتریوم آغاز کرد. ویژگی‌های منحصر به فرد شبکه‌ ماتیک توانایی اتصال به دیگر بلاکچین‌ها برای برطرف کردن مشکلات آنان است.

از آنجا که شبکه ماتیک بر روی بلاکچین اتریوم بنا شده است، کاربران این امکان را دارند که تنها با استفاده از یک آدرس معتبر اتریوم که همان آدرس ماتیک محسوب می‌شود، بدون پیوستن به بلاکچین ماتیک از مزایای این شبکه بهره‌مند شده و به خدمات پرداخت آن دسترسی داشته باشند؛ برای نگهداری توکن ماتیک می‌توان از کیف پول هایی که ارز دیجیتال اتریوم را پشتیبانی می‌کنند استفاده کرد.

مرور تحلیل تکنیکال ماتیک (هجده خرداد 1400)

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در تحلیل 18 خرداد ارز دیجیتال ماتیک، به وضوح گفته شد که قیمت در حمایت ( مستطیل سبز رنگ) نفوذ کرده و باید دیگر این حمایت را از دست رفته بدانیم، همچنین در تحلیل قبلی گفته شد در اولین مرحله ارز دیجیتال ماتیک خود را به خط روند حمایتی حواهد رساند و در صورت شکست این سطح، قیمت توان رسیدن به سطح حمایتی بعدی ( مستطیل نارنجی) و کف کانال بلندمدت را خواهد داشت.

نمودار تحلیل تکنیکال ماتیک (روزانه)

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

مطابق با تحلیل قبلی، ارز دیجیتال ماتیک توانست از سطح حمایتی پیش‌رو عبور کند و خود را به خط روند حمایتی برساند و بعد از کمی درجا زدن، موفق به شکست خط روند حمایتی نیز شد و اکنون تنها حمایت های ماژور سر راه قیمت 0.7 دلار و 0.38 دلار می‌باشد.

نمودار تحلیل تکنیکال ماتیک (4 ساعته)

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

با توجه به مفروضاتی که در تایم فریم روزانه داشتیم، در تایم فریم چهار ساعته، می‌توان برای ارز دیجیتال ماتیک یک کانال نزولی رسم کرد، در این تایم فریم می‌توان انتظار یک نفوذ و شکست سطح حمایتی 0.85 دلار و رسیدن به سطح حمایتی 0.7 دلار را داشت، طبق شکل ارز دیجیتال ماتیک می‌تواند از هر کدام از سطوح حمایتی 0.55 دلار و 0.38 دلار به روند صعودی خود بازگردد اما قطعا معتبرترین سطح حمایتی برای این توکن 0.38 دلار خواهد بود؛ همچنین در صورتی که به هر علتی ارز دیجیتال ماتیک بتواند از سطح مقاومتی 1.43 دلار عبور کند این تحلیل بی‌اعتبار خواهد شد.

نظر شما چیست؛ ماتیک (MATIC) می‌تواند رقیبی جدی برای اتریوم 2 باشد یا خیر؟!

نظر خود را زیر همین پست برایمان کامنت کنید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
13 مرداد 1400