برترین ارزهای دیجیتال هفته | پنجشنبه 2 بهمن 1399

برترین ارزهای دیجیتال هفته | پنجشنبه 2 بهمن 1399

در طول هفته گذشته و در نتیجه مراسم تحلیف رییس جمهور جدید آمریکا، بازار ارزهای دیجیتال نوسان های زیادی را تجربه کرد. در طول این هفته بیت کوین نتوانست از سد مقاومت 42000 دلار عبور کند و همان طور که پیش بینی کرده بودیم در فاز اصلاحی قرار گرفت، که در نتیجه آن %11 افت را در هفت روز گذشته ثبت نمود.

اتریوم در یک تلاش نا موفق قصد عبور از سقف تاریخی خود در 1420 دلار را داشت، اما پس از یک نفوذ به این محدوده عقب نشینی کرد و در مجموع رشد %7.7 را در این هفته ثبت نمود، در هفته های پیش رو باید دید که آیا اتریوم می‌تواند از سد این مقاومت 3 ساله خود عبور کند یا خیر. در طول هفت روز گذشته با توجه به قرار گیری بیت کوین در فاز اصلاحی، آلتکوین‌ها مورد توجه خریداران قرار گرفتند و رشدهای جذابی را رقم زدند.

در بازار ارزهای دیجیتال با ارزش بالای یک میلیارد دلار، وی چین (VET) با %32.5 رشد بیشترین افزایش را داشت و رده های بعدی اتم (ATOM)، آوه (AAVE) و سوشی (SISHI) به ترتیب با %32، %23 و %22 رشد، بیشترین افزایش را داشتند. در آن سوی بازار میکر (MKR)، زی کش(ZEC)، سلسیوس (CEL)  و دش (DASH) با حدود %15 افت، بیشترین کاهش را داشتند.

همان گونه که در مقاله بیت کوین بهتر است یا آلتکوین ها؟ اشاره کردیم، باید انتظار رشد آلتکوین‌ها را با توجه به شروع اصلاح در بیت کوین داشت. در ادامه به معرفی آلتکوین‌هایی می‌پردازیم که بیشترین احتمال رشد را در طول هفته آینده خواهند داشت.

اتم (ATOM)

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اتم به تازگی از یک الگوی مثلث خارج شده است و اکنون انتظار داریم پس از یک پولبک به مقاومت شکسته شده، به سمت اهداف مثلث حرکت نماید. وجود همگرایی در اندیکاتورهای مکدی و RSI نشانه تمایل به حفظ روند صعودی می‌باشد. بهترین حد ضرر را می‌توان خط حمایت در اندیکاتور RSI در نظر گرفت. در صورت از دست رفتن این حمایت قیمت به داخل الگوی مثلث باز خواهد گشت.

پالکودات (DOT)

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

پالکو دات پس از خروج از محدوده تراکمی خود و پولیک به آن، یک روند صعودی را آغاز نمود که در طی آن رشد بالایی را تجربه کرد. با توجه به عدم وجود واگرایی در اندیکاتور مکدی انتظار داریم این روند ادامه دار باشد. بنابراین فاز اطلاحی که اکنون نمودار قیمت، در آن قرار گرفته پایدار نخواهد بود و در صورت تثبیت قیمت در بالای 20 دلار موج صعودی بعدی آغاز خواهد شد. بهترین سیگنال ورود را می توان از تایم‌های پایین دست نمودار دریافت نمود.

کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد نحوه تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی از طریق ویدئو‌ها و مقالات آموزشی در سایت سینگال

لایت کوین (LTC)

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

لایت کوین به تازگی از یک روند نزولی بلند مدت خارج شده است و اکنون پس از شکست قله قبلی خود در حال پولبک به آن می‌باشد. با توجه به همگرایی بین نمودار قیمت و اندیکاتورهای مکدی و RSI می‌توان انتظار داشت روند صعودی شکل گرفته پایدار باشد. بنابراین پس از اتمام پولبک، قیمت موج صعودی خود را آغاز خواهد نمود که هدف آن فتح قله‌های قبلی قیمت خواهد بود.

ریپل (XRP)

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

ریپل پس از افت شدیدی که در نتیجه دعوای حقوقی خود در آمریکا پیدا کرده است، خروجی ناموفق از کانال صعودی میان مدتی خود داشت. اما قیمت توانست پس از کف سازی در محدوده 20 سنت به داخل کانال بازگردد. واکنش قیمت به کف کانال را می توان نشانه اعتبار آن دانست. در صورت تثبیت روند صعودی شکل گرفته، می‌توان انتظار بازگشت دوباره قیمت به خط میانی کانال را در محدوده 40 سنت داشت. سیگنال قطعی صعود را باید از تایم فریم های پایین دست نمودار دریافت نمود، اما بهترین حد ضرر می‌تواند کف کانال میان مدت باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • جاوید احمد

  به نظر تهش تا چند میره پایین؟
  بازار به شدت ریسکی شده.

  • کارشناس ارزهای دیجیتال

   بیت کوین در بلند مدت صعودی خواهد بود و در به نظر میرسه در تایم روزانه اصلاحی رو به پایان باشه. برای جزئیات بیشتر تحلیل های کارشناسان ما را درباره بیت کوین مطالعه کنید

 • حامد خوبان

  سلام

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 مرداد 1400