با صندوق پالایشی یکم چکار کنم؟

با صندوق پالایشی یکم چکار کنم؟

معمولا کارشناسان بورسی تحلیل صندوق پالایشی یکم را با توجه به سهام شرکت های پالایشی حاضر در آن و شاخص فرآورده های نفتی مورد بررسی قرار می دهند. اما به نظر می رسد که تحلیلی فراتر از تحلیل های بنیادی یا تکنیکی صرف، برای تصمیم گیری جهت سرمایه گذاری یا فروش صندوق پالایشی یکم لازم است.

تجربه صندوق دارا یکم در رابطه با فاصله قیمتی صندوق با NAV آن و حباب منفی بالای آن که در مدت زمان نسبتا زیادی جبران نشد؛ نشان می دهد که ممکن است چنین اتفاقی بر سر صندوق پالایش هم بیاید.

در واقع NAV صندوق و بررسی آینده سهام شرکت های پالایشی را باید در یک نگاه تحلیل کرد و در نگاهی عمیق تر به روانشناسی بازار، تابلوی معاملات صندوق پالایشی یکم و هیجانات ناشی از دیر باز شدن آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

ویدئو – با پالایشی یکم چکار کنم؟

در این ویدئو به این سوال اساسی پرداخته ایم که “بالاخره صندوق پالایشی یکم را بفروشم یا نه؟” شاید این مسئله برای شما نیز جذاب باشد. دور از انتظار نیست که سرمایه گذاران حقیقی دارنده واحدهای صندوق پالایشی یکم، تصمیم بگیرند جهت خارج کردن سرمایه خود از این صندوق حاضر شوند حتی واحدهای خود را زیر قیمت NAV صندوق نیز بفروشند. این چالش باعث ایجاد حباب منفی بیشتر در صندوق پالایشی یکم خواهد شد. به عبارت دیگر باید به نماد “پالایش” به عنوان یک شرکت مستقل نگاه کرد که ممکن است تحرکات سهام پالایشی موجود در آن چندان تاثیری در وضعیت قیمت واحدهای صندوق به جای نگذارد. البته این نظر صرفا تحلیل شخصی نویسنده و تجربه ای ست که در خصوص صندوق های ETF دولتی کسب شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • من خریدم دوسهم یکی برای خودم ویکی برای همسرم امادولت به نظرم کلاسرم گذاشته چراکه چندماه پول رابلوکه کردووعده توخالی مردم رابه تکاپوانداخت حالاهم هرروزقیمت داره میادپایین اگه توایران 10میلیون راامروزجوراب بخری فردابفروشی سودش چندبرابره

 • محمد نجمی الاسلامی

  با سلام
  من دارا یکم و دارا دوم را در پذیره نویسی انجام دادم. ولی واقعا نمیدانم چه کنم ضمنا احراز هویت هم شده ام و کد بورسی هم دارم
  با تشکر

 • مهری حسن آبادی

  سلام وقت بخیر… من دارا دوم رو از طریق اپلیکیشن آپ خریدم اما در پرتفوی من قابل مشاهده نیست چطور میتونم روزانه شرایط این صندوق را در پرتفوی مشاهده کنم

  • کارشناس تحلیل بازار

   سلام
   شما باید درخواست تغییر کارگزار ناظر رو بزنید.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
30 فروردین 1400