آخرین تحولات بازار فولاد و محصولات فولادی | 12 اسفند 99

آخرین تحولات بازار فولاد و محصولات فولادی | 12 اسفند 99

به نقل از آرگوس مدیا بهای محصولات فولادی در هفته گذشته بعد از بازگشت چینی ها از تعطیلات، افزایش داشت. رشد تقاضا در شرق آسیا و چین همراه با رشد قیمت محصولات فولادی و مواد اولیه قراضه و سنگ آهن دورنمای مثبت و ادامه افزایش قیمت ها در این هفته را تقویت می کند.

قیمت  مفتول صادراتی چین در آخرین ارزیابی آرگوس ۶۷۲ دلار بود که پیشنهادات جدید تا ۶۹۵ دلار فوب شنیده می شود.

بیلت CIS در آخرین ارزیابی آرگوس ۵۷۶ دلار فوب بود و پیشنهادات تا ۵۹۰ دلار فوب در بازار شنیده می شود. در حالیکه بیلت ترکیه تا ۶۲۵ دلار درب کارخانه اعلام می شود. برخی خریداران منتظر بهبود قیمت های طویل هستند و فعلا عجله ای برای معاملات ندارند و اغلب تا پایان مارس را قبلا فروخته اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

 روسیه و اوکراین میلگرد را ۶۱۰ تا ۶۳۰ دلار فوب پیشنهاد می دهند ولی با توجه به قیمت بالاتر ترکیه و تقاضای خوب در آمریکا، امید به افزایش نرخ ها دارند هر چند تقاضا برای محصولات طویل در منطقه MENA و آفریقا متوسط است و در امارات انتظار کاهش نرخ وجود دارد در حالیکه امارات استیل هنوز نرخ جدیدی بعد از ۶۹۰ دلار برای میلگرد اعلام نکرده ولی برخی منابع کاهش ۲۷ دلاری نرخ میلگرد و کاهش نرخ فروش از ۶۸۰ به ۶۵۳ دلار را در امارات گزارش می کنند.

در عربستان نرخ های میلگرد در ۷۵۰ تا ۷۶۰ دلار ثابت بود ولی عربستان بر واردات میلگرد عوارض ۱۵ درصدی اعمال کرده و مصرف میلگرد تولید داخل را حمایت می کند. در حالیکه نرخ بیلت وارداتی ۵۷۰ تا ۵۸۰ تحویل CPT بود آخرین پیشنهادات تا ۶۰۰ دلار CPT افزایش یافته است.

اسلب دریای سیاه ۶۶۰ دلار فوب ارزیابی شد که ۲۰ دلار رشد هفتگی داشت و تقاضای خوبی در ترکیه و آمریکا شنیده می شود. اوکراین یک محموله اسلب را ۶۸۰ دلار تحویل ترکیه فروخت  در حالیکه ترکیه ورق کلاف گرم را ۷۶۰ دلار فوب پیشنهاد می دهد. نرخ عملیاتی اسلب برای تحویل ایتالیا ۶۶۰ تا ۶۷۰ دلار فوب اعلام شد.

می توانید گزارش بازار سهام و آپدیت تحلیل ها را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil  (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • عباس محمدی

    سلام. تمام مطالب عالیه ممنون.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
25 فروردین 1400