تحولات اجاره‌بهای مسکن در بهار 1400
سیگنال
مرکز آمار ایران اخیرا در گزارشی، آمار مربوط به شاخص قیمت اجاره‌بهای واحدهای مسکونی را منتشر کرد. مطابق آن، رشد نقطه‌ای اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در بهار 1400(رشد نقطه‌ای به معنی افزایش قیمت اجاره‌بها در بهار 1400 به نسبت بهار 1399 است) به رقم 29.1 درصد رسیده است و همچنان در سِیر صعودی خود به سر […]
تحلیل و بررسی صنایع پتروشیمی | روند کاهشی تورم اجاره مسکن در فصل بهار | دیلی سیگنال
سیگنال
در برنامه امروز به همراه خانم الهه ظفری، تحلیلگر ارشد بازار سرمایه به تحلیل صنعت پتروشیمی پرداختیم. ایشان ضمن اشاره به پتانسیل ها و ریسک های این صنعت، شرکت های تولید کننده اوره و آمونیاک را بررسی نمودند.. در قسمت دوم برنامه تحلیلی روز جاری به همراه آقای رسول خدادوست، کارشناس و پژوهشگر اقتصادی، به طور مفصل به تحولات بخش اجاره واحدهای مسکونی پرداخته‌ایم.
خردادماهِ داغ بازار مسکن؟ | 14 تیر 1400
سیگنال
طبق آمار بانک مرکزی، قیمت مسکن در حالیکه طی دو ماهه ابتدایی سال جاری روند نزولی به خود گرفته بود، در خردادماه مجددا با افزایش مواجه گردید. اما به طور متوسط، همچنان افزایش قیمت مسکن در سال جاری منفی است، درحالیکه در بازه‌ی زمانی مذکور شاهد تورم قابل توجه در کالاها و خدمات(همان تورم عمومی) […]
ساز مخالف مسکن در خردادماه | دیلی سیگنال 12 تیر
سیگنال
در حالیکه طی دو ماه ابتدایی سال جاری قیمت مسکن رو به کاهش گذاشته بود، در خردادماه این روند برگشت کرده و قیمت مسکن نیز با افزایش 3 درصدی مواجه گردید. همچنین در حالیکه طی دو ماه ابتدایی، تعداد معاملات بخش مسکن به شدت کاهش یافته، در خردادماه مجددا این متغیر نیز رفتار متفاوتی از […]
تحلیل بازار مسکن تهران | بهار 1400
سیگنال
با توجه به ساختار اقتصاد کشور و نیز با توجه به ویژگی مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای، قیمت مسکن همواره از نوسان ها و تحرک های مازاد نقدینگی در جامعه تأثیر می پذیرد و به صورت ادواری، با افزایش جهش وار مواجه است. این امر باعث کاهش شدید قدرت خرید اقشار فاقد مسکن شده است.
آغاز ثبت‌نام طرح مسکن ملی، اعلام شرایط لازم برای ‌ثبت‌نام
سیگنال
ثبت نام مسکن ملی که از شهریور سال 98 به صورت پایلوت آغاز شده بود، از چهارشنبه 19 خرداد 1400 مجدد از سر گرفته شده و وارد پنجمین مرحله شد. برای اطلاع دقیق از شرایط و مدارک لازم برای ثبت‌نام در طرح ملی مسکن با ما همراه باشید.
قیمت مسکن همچنان در مسیر کاهشی؟ | خردادماه 1400
سیگنال
طی چند ماه اخیر اثر تعدیل انتظارات تورمی در روند بازارهای مختلف، من‌جمله بازار مسکن مشهود است. بازار ملک درحالی‌که رشدهای بالا را در سه سال اخیر به خود دیده بود؛ مشخصا علائم ورود آن به دوره رکود پدیدار شده است تا پایان اسفند سال گذشته میانگین قیمت هر مترمربع در تهران به بیش از 30 میلیون تومان افزایش یافته بود، اما در سال جاری در دو ماه متوالی، کاهش قیمت آن‌را تا کانال 28 میلیون تومان شاهد بوده‌ایم. به گونه‌ای که در اردیبهشت‌ماه روند بسیار متفاوتی به نسبت سِیر تاریخی آن رخ داد..
تحولات بی‌سابقه در بازار مسکن | 9 خرداد 1400
سیگنال
طبق آخرین آمار و گزارش بانک مرکزی، بازار ملک متاثر از تعدیل انتظارات تورمی، در اردیبهشت‌ماه سال جاری روند بسیار متفاوتی را به نسبت روند گذشته‌ی خود طی کرده است. بر این اساس، علاوه بر کاهش قیمت مسکن، تعداد معاملات آن نیز به زیر 4000 هزار فقره در اردیبهشت‌ماه برای شهر تهران کاهش یافته است.در همین ‌رابطه، ابتدا روند قیمت مسکن طی چند ماه اخیر و تحولات اردیبهشت‌ماه بررسی گردید، سپس به تفاوت‌های اساسی روند معاملات مسکن به نسبت ماه‌های گذشته پرداخته شد.
آیا رشد مسکن متوقف شده است؟ | 13 اردیبهشت 1400
سیگنال
آخرین آماری که طی روزهای اخیر از جانب بانک مرکزی ایران منتشر گردید، نشان از این دارد که مسکن در فرورودین 1400 با کاهش قیمت 3.1 درصدی مواجه شده است؛ همچنین، حجم معاملات نیز معادل 60.3 درصد کاهش یافته است. این درحالی است که تورم عمومی همچنان در اعداد نسبتا بالایی قرار دارد. نمودار1 نیز مؤید همین امر است.
آیا مسکن وارد فاز رکودی شده است؟ | 16 فروردین 1400
سیگنال
بانک مرکزی اخیرا اقدام به انتشار داده‌های مربوط به تحولات مسکن شهر تهران نمود که بر اساس آن قیمت مسکن طی اسفند سال گذشته حدودا 6.6 درصد افزایش یافته است. بنابراین قیمت هر مترمربع مسکن در تهران در ارتفاع 30 میلیون و 274 هزار تومان قرار گرفت؛ درنتیجه، قیمت‌های مسکن همچنان در سطوح بسیار بالایی […]