“پکویر” در شهریور درآمد ۷۰ میلیاردی ساخت

“پکویر” در شهریور درآمد ۷۰ میلیاردی ساخت
خلاصه اخبار

فهرست عناوینبه گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، کویر تایر در شهریور ماه با فروش ۲۷۰۰ تن تایر رادیال درآمد ۶۹ میلیارد و ۸۱۴ میلیون تومانی ساخته است.   کویر تایر در گزارش شهریور ماه خبر از فروش ۲٫۷ هزار تنی تایر رادیال و ۳۲ تن فلپ داده است که با این مقدار فروش درآمد […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، کویر تایر در شهریور ماه با فروش ۲۷۰۰ تن تایر رادیال درآمد ۶۹ میلیارد و ۸۱۴ میلیون تومانی ساخته است. 

 کویر تایر در گزارش شهریور ماه خبر از فروش ۲٫۷ هزار تنی تایر رادیال و ۳۲ تن فلپ داده است که با این مقدار فروش درآمد ۷۰ میلیارد تومانی کسب نموده است. درآمد تجمیعی پکویر در دوره ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ مبلغ ۳۱۲ میلیارد تومان است. که بخش اصلی درآمد پکویر از محل فروش تایر رادیال ‌می‌باشد. در واقع با فروش ۳۰۹ میلیارد تومانی تایر رادیال در ۹ ماه، می‌توان گفت ۹۸% از درآمد شرکت مربوط به فروش تایر رادیال است.

افزایش نرخ تایر رادیال به افزایش درآمد پکویر منجر شد

پکویر به طور میانگین در هر ماه از سال مالی منتهی به آذر ۹۷ درامد ۲۶ میلیارد تومانی ساخته است که میانگین درآمدی پکویر در دوره ۹ ماهه منتهی به شهریور ۹۸ به ۳۴٫۷ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین میانگین درآمدی پکویر رشد ۸٫۷ میلیارد تومانی داشته است. افزایش میانگین درآمدی پکویر به دلیل افزایش نرخ فروش تایر رادیال روی داده است چراکه مقدار فروش شرکت در دوره ۹ ماهه جاری نسبت به سال مالی ۹۷ کاهشی است اما نرخ فروش تایر رادیال افزایش داشته است. میانگین نرخ فروش تایر رادیال ۱۵٫۲ میلیون تومان به ازای هر تن در سال مالی منتهی به آذر ۹۷ است که با افزایش ۶ میلیون تومانی به ازای هرتن به ۲۱ میلیون تومان به ازای هر تن در دوره ۹ ماهه منتهش به شهریور ۹۸ رسیده است. درواقع نرخ فروش تایر رادیال رشد ۳۹ درصدی داشته است. بنابراین میانگین درآمد کویر تایر به دلیل افزایش نرخ فروش تایر رادیال افزایش یافته است.

پکویر در یک ماه ۷۰ میلیارد تومان فروش داشت

کویرتایر در شهریور ماه درآمد ۷۰ میلیارد تومانی ساخته است. پکویر در شهریور ماه بالاترین میزان درآمد ماهانه پکویر را رقم زده است. میانگین ۸ ماه منتهی به مرداد ماه پکویر ۲۸ میلیارد تومان است اما پکویر در شهریور ماه ۷۰ میلیارد تومان درآمد ساخته است. رشد قابل توجه درآمد پکویر افزایش چشمگیر مقدار فروش تایر رادیال رخ داده است. پکویر در مرداد ماه ۱۷۰۰ تن تایر رادیال به فروش رسانده است اما در شهریور ماه ۲۷۰۰ تن فروش داشته است. بنابراین در پی رشد هزار تنی مقدار فروش تایر رادیال، درآمد پکویر رشد قابل توجه را رقم زد.

پکویر ناکام در پوشش برآوردها

با گذشت شهریور ماه، ۹ ماه از سال مالی منتهی به آذر ۹۸ پکویر گذشته است و طی دوره ۹ ماه توانسته است ۳۱۲٫۶ میلیارد تومان درآمد عملیاتی محقق نماید. پکویر برای سال مالی ۹۸ درآمد ۵۶۹ میلیارد تومانی را پیش بینی کرده است. بنابراین توانسته است ۵۴% از درآمد برآوردی را پوشش دهد. با توجه به گذشت ۹ ماه از سال مالی، انتظار می‌رفت، پکویر برای عملیاتی کردن درآمدهای براوردی، ۷۵% از برآوردها را محقق نماید که به دلیل کاهش مقدار فروش تا کنون موفق به پوشش مناسب درآمدهای برآوردی نشده است.

پیش بینی حاشیه سود ناخالص بالاتر از شش درصد

پکویر در دوره شش ماهه منتهب به خرداد ۹۸ به دلیل بالا بودن هزینه تولید و هزینه‌های فروش، عمومی و اداری، زیان عملیاتی ۵ میلیارد تومانی شناسایی کرده است. اما در دوره سه ماهه منتهی به شهریور ۹۸ به دلیل افزایش نرخ فروش تایر رادیال و افزایش مقدار فروش به نظر می‌رسد حاشیه سود ناخالص شرکت افزایش یافته است. با در نظر گرفتن حاشیه سود ناخالص ۳ درصدی، پکویر برای دوره ۹ ماهه می‌تواند سود ناخالص ۲۸ میلیارد تومانی شناسایی نماید.

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها