نحوه فعال سازی و دریافت رمز پویا (رمز دوم یکبار مصرف) برای تمام بانک‌ها

نحوه فعال سازی و دریافت رمز پویا (رمز دوم یکبار مصرف) برای تمام بانک‌ها
خلاصه اخبار

در این گزارش نحوه فعال سازی و دریافت رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف برای تمام بانک ‌های فعال در ایران شرح داده شده است. رمز پویا یا رمز یکبار مصرف (OTP: One Time Password) یک عدد معمولا ۷ رقمی است که شما می‌توانید آن را به مانند رمز دوم کنونی‌تان استفاده کنید.

از ابتدای دی ماه سال جاری، انجام تراکنش‌‌های بانکی و پرداخت‌های آنلاین در راستای بالا بردن سطح امنیت تنها با استفاده از رمز پویا (رمز یک­بار مصرف) امکان‌‌پذیر خواهد بود.

رمز دوم پویا یا یک­بار مصرف چیست؟

رمز پویا یا رمز یکبار مصرف (OTP: One Time Password) یک عدد معمولا ۷ رقمی است که شما می‌توانید آن را به مانند رمز دوم کنونی‌تان استفاده کنید. اما همانطور که از اسمش پیداست، رمز یکبار مصرف فقط برای یک تراکنش قابل استفاده است و فقط ۶۰ ثانیه اعتبار دارد.

نحوه دریافت رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف

برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف، سه روش کلی وجود دارد:

 1. دریافت رمز دوم یکبار مصرف با پیامک
 2. دریافت رمز دوم یکبار مصرف به وسیله کد  USSD
 3. دریافت رمز دوم یکبار مصرف با اپلیکیشن موبایل بانک‌ها


هر بانک ممکن است از یک یا چند روش مختلف برای ارائه رمز دوم به مشتریان خود استفاده کند .در این مطلب روش فعال­سازی و گرفتن رمز دوم یکبار مصرف (پویا) همه بانک­ ها را توضیح می­‌دهیم.

رمز پویا بانک قرض‌الحسنه رسالت

برای استفاده از رمز یکبارمصرف بانک قرض‌الحسنه رسالت، ابتدا باید از طریق اینترنت ­بانک یا موبایل­ بانک فعال‌سازی رمز پویا را انجام دهید. در سامانه اینترنت­‌بانک وارد منوی کارت شده و گزینه کارت من را انتخاب کنید. در این مرحله کارتی که قصد فعال‌سازی رمز دوم یک­بار مصرف آن را دارید انتخاب کرده و روی گزینه عملیات مربوط به آن کلیک کنید. در پنجره کوچکی که باز می‌شود گزینه مدیریت نوع رمز دوم را انتخاب کنید و در صفحه جدید، درخواست صدور رمز دوم یک بار مصرف را تایید نمایید.

روش دیگر برای فعال­سازی رمز پویا، استفاده از همراه­بانک است. برای این منظور در صفحه اصلی اپلیکیشن وارد منوی سایر شده و عملیات کارت را انتخاب کنید. در این‌جا گزینه فعال‌سازی رمز یکبار مصرف کارت را انتخاب کرده تا رمز کارت مورد نظرتان را فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر می­توانید روی لینک راهنما کلیلک کنید.

پس از فعال‌سازی رمز پویا، برای هر بار تولید آن کافیست نرم‌افزار موبایل­ بانک را اجرا کرده و در بخش سایر، روی گزینه رمز یکبار مصرف کارت کلیک کنید.

رمز پویا بانک ملی ایران

روش اول: این بانک سامانه ۶۰ را معرفی کرده تا کاربران بتوانند با استفاده از این نرم‌افزار هوشمند، رمز یک بار مصرف خود را دریافت کنند. شما می‌توانید نرم‌افزار ۶۰ را دانلود کرده و با راهنمای فعالسازی آن سرویس ۶۰ ثانیه خود را فعال کنید. برای فعال‌سازی نرم‌افزار ۶۰ باید با یکی از سه روش مراجعه به سامانه بام، مراجعه به دستگاه‌های کیوسک و یا دستگاه‌های خودپرداز فعالسازی اولیه را انجام دهید و پس از آن رمز پویا برای شما در هر بار مراجعه به اپلیکیشن ۶۰، تولید خواهد شد.

روش دوم: برای فعالسازی به روش USSD نیز می‌توانید با شماره‌گیری کد #60*737* کلیه عملیات ثبت‌نام اولیه، فعالسازی و تولید رمز را با این سامانه انجام دهید. این روش نیازی به اینترنت، گوشی هوشمند و نصب نرم‌افزار ندارد. در این مرحله پس از ثبت نام، کد فعالسازی اولیه با یک پیامک برای شما ارسال می‌شود که با وارد کردن آن می‌توانید از این پس با استفاده از روش USSD رمز پویای خود را در حین خریدهای اینترنتی دریافت و در صفحه خرید وارد کنید.

روش سوم: روش غیر رسمی دیگری تحت عنوان نرم‌افزار رمزبان ارائه می‌شود که برای مشتریان این بانک در دسترس است. در صورت تمایل می‌توانید آن را دانلود کرده و با استفاده از راهنمای تصویری موجود در داخل برنامه نسبت به فعالسازی آن قدام نمایید.

رمز پویا بانک سپه

برای دریافت رمز دوم پویا بانک سپه باید نرم افزار رمزساز سپه را دریافت و نصب کنید. به منظور فعال‌سازی این اپلیکیشن باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید، زیرا کد فعال‌سازی اولیه این اپلیکیشن از طریق پیامک ارسال نخواهد شد.

لازم به ذکر است در صورتی که سامانه مشتری محور بانک سپه را فعال کرده باشید، می‌توانید از طریق همان صفحه رمز دوم پویا را دریافت کنید و نیاز به عملیات بیشتری نخواهید داشت.

همچنین اشاره به این نکته ضروری است که در حال حاضر روش دیگری برای دریافت رمز دوم پویا از سوی این بانک معرفی و اعلام نشده است.

رمز پویا بانک کشاورزی

رمز پویا بانک کشاورزی

برای دریافت رمز دوم پویا بانک کشاورزی باید از اپلیکیشن ریما استفاده کنید. بنابراین:

 • ابتدا اپلیکیشن ریما را از وب سایت بانک کشاورزی دریافت و نصب کنید.
 • برای فعال سازی اولیه این نرم افزار، باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کنید و مراحل فعال‌سازی آن را انجام دهید.

سپس یک توکن (رمز) توسط دستگاه خودپرداز و یک رمز توسط پیامک برای شما ارسال می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید. پس از این، با هر بار باز کردن اپلیکیشن، رمز دوم پویای جدیدی دریافت خواهید کرد.

 رمز دوم یکبار مصرف بانک مسکن

بانک مسکن نرم‌افزار رمزنما را معرفی کرده است. برای فعالسازی از طریق این نرم‌افزار نیاز است یک بار به دستگاه­های خودپرداز بانک مسکن مراجعه کنید. پس از آن باید مراحل زیر را طی کنید:

 • گزینه خدمات رمز را انتخاب کرده و از بخش خدمات دیگر، تخصیص رمز دوم پویا را انتخاب کنید.
 • شماره موبایلی که قبلاً در حساب بانکی‌تان ثبت کرده‌اید را وارد کنید. لینک دریافت اپلیکیشن و کد فعال سازی آن از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود و رمز ورود به اپلیکیشن توسط دستگاه چاپ و در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • نرم افزار را دانلود و نصب کنید، سپس با کد ارسال شده و رمزی که دریافت کرده‌اید، آن را فعال کنید.

بعد از اتمام مراحل گفته شده، هر بار که گزینه دریافت رمز را انتخاب کنید، رمز دوم پویا از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

رمز دوم یکبار مصرف پست بانک

 برای دریافت رمز دوم پویا پست بانک ایران باید از نرم افزار رمزساز پست بانک  این بانک استفاده کنید. پس از دریافت و نصب این اپلیکیشن باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و درخواست فعال سازی رمز دوم پویا را برای کارتی که قصد استفاده از آن را دارید، ثبت کنید. سپس شعبه یک  QRکد در اختیار شما قرار می‌دهد که باید آن را از طریق نرم­افزار اسکن کنید. همزمان کد فعال سازی 4 رقمی نیز از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود که با استفاده از این کد و رمز می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک توسعه تعاون

رمز دوم یکبار مصرف بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون به منظور تولید رمز دوم پویا از نرم افزار همراه بانک توسعه تعاون استفاده می‌کند. بنابراین ابتدا باید این نرم افزار را دانلود و نصب کنید. برای فعال­سازی و دریافت رمز دوم پویا می‌توانید از اینترنت بانک و یا نرم افزار همراه­بانک استفاده کنید.

در روش اینترنت­بانک کافی است پس از ورود به اینترنت­بانک از منوی کارت و سپس کارت‌های من، گزینه «ستون عملیات» را انتخاب کرده و سپس «دریافت رمز پویا» را بزنید تا این رمز برای حساب متصل به کارت فعال شود.

در روش استفاده از همراه­بانک نیز باید مسیر نسبتاً مشابهی را از طریق منوی «سایر/عملیات کارت/ فعال‌سازی رمز یکبار مصرف» طی کنید تا فرایند فعال سازی برای کارت شما انجام شود. پس از فعال کردن رمز دوم پویا برای بانک توسعه تعاون از طریق روش اول یا دوم، هر بار که نیاز به این رمز داشتید می‌توانید از طریق اپلیکیشن همراه بانک به منوی «سایر» بروید و گزینه «رمز یکبار مصرف کارت» را انتخاب کنید تا رمز جدیدی برای شما تولید شود.

رمز دوم یکبار مصرف بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن نیز برای دریافت رمز یکبار مصرف نرم‌افزار رمزساز صنعت ومعدن  را معرفی کرده است. پس از دانلود این نرم‌افزار، دو روش فعال­سازی رمز پویا پیش روی شماست:

روش اول: فعالسازی با مراجعه به یکی از شعب بانک و استفاده از دستگاه خودپرداز انجام می‌شود. پس از نصب اپلیکیشن رمزساز، به یکی از عابربانک‌های بانک صنعت و معدن مراجعه کرده و در آنجا گزینه فعالسازی اپلیکیشن رمزساز را انتخاب کنید. کد QR روی نمایشگر دستگاه خودپرداز نمایش داده می‌شود که برای فعال­سازی باید کد را از طریق اپلیکیشن اسکن کنید.

روش دوم: در صورتی که از خدمات بانکداری اینترنتی این بانک استفاده کنید، می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود از بخش خدمات رمز، فعال سازی رمز پویا را انتخاب و سپس QR کد به نمایش درآمده توسط اپلیکیشن را اسکن کنید تا فعال­سازی آن انجام شود. پس از پایان مراحل فوق تنها کافیست هر بار که نیاز به استفاده از رمز دوم دارید، وارد برنامه رمزساز شده و احراز هویت را انجام دهید تا بتوانید به رمز پویای خود دسترسی پیدا کنید.

رمز پویا بانک صادرات 

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک صادرات باید از اپلیکیشن ریما استفاده کنید. به منظور فعال سازی این اپلیکیشن پس از دریافت و نصب آن باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک صادرات مراجعه کنید و عملیات فعال‌سازی رمز دوم پویا را انجام دهید. پس از آن یک کد از طریق دستگاه برای شما چاپ می‌شود و یک کد هم از طریق پیامک ارسال می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید عملیات فعال‌سازی اپلیکیشن و رمز دوم پویا را انجام دهید. پس از این هربار برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف، کافیست به اپلیکیشن ریما مراجعه کنید.

رمز پویا بانک ملت

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک ملت می‌توانید به 2 طریق اقدام کنید:

روش اول: در روش اول ابتدا باید نرم ­افزار رمزنگار ملت را از وب سایت آن دانلود و نصب کنید. برای فعال سازی این نرم افزار لازم است تا به یکی از خودپردازهای بانک ملت مراجعه کنید و از طریق منوی خدمات رمز پویا، گزینه «فعال سازی رمز نگار ملت» را انتخاب کنید. سپس یک کد فعال سازی برای شما ارسال خواهد شد که از طریق آن می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید.

روش دوم: در روش دوم باز هم باید به سراغ یکی از خودپردازهای بانک ملت بروید و از منوی خدمات رمز پویا، گزینه فعال سازی رمز دوم پویا (پیامک) را انتخاب کنید. سپس شماره همراه نمایش داده شده را انتخاب کنید تا راهنمای استفاده از آن برای شما ارسال شود. پس از این، هر بار که نیاز به رمز دوم داشتید می‌توانید چهار رقم آخر کارت خود را به شماره 30003303 ارسال کنید تا رمز دوم پویا برای شما از طریق پیامک ارسال شود.

رمز پویا بانک تجارت

رمز پویا بانک تجارت

روش اول: این بانک برای ارائه خدمات رمز پویا به مشتریان خود، نرم‌افزاری به نام همراز را طراحی کرده است. برای فعال­سازی این نرم­افزار باید به دستگاه خودپرداز مراجعه کنید. در این حالت پس از مراجعه به عابربانک و انتخاب گزینه سایر خدمات باید به بخش فعال‌سازی رمز پویا مراجعه کنید. پس از انجام فعال­سازی، رسیدی صادر شده و پیامکی حاوی کد فعال­سازی به شماره موبایلی که در حین افتتاح حساب ثبت کرده­اید، ارسال می‌شود. کافیست رمز دریافتی را در نرم‌افزار همراز وارد کرده و باقی مراحل تنظیم نرم‌افزار را در آن ادامه دهید. برای هر بار دریافت رمز پویا، کافیست وارد نرم‌افزار همراز شوید.

روش دوم: بانک تجارت به منظور سهولت دسترسی مشتریان خود به رمز یک بار مصرف (پویا) تجارت کارت، کد دستوری #88*788* را فعال کرده است. از مزایای این روش عدم مراجعه به دستگاه خودپرداز برای فعالسازی رمز پویا و عدم نصب اپلیکیشن است. برای آشنایی با روش فعال­سازی رمز دوم یکبار مصرف (پویا) از طریق کد دستوری، اینجا کلیک کنید.

رمز پویا بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران هم نرم افزار تولید رمز ویژه خود را دارد.

 • به یکی از شعب بانک رفاه کارگران مراجعه کرده و یک شماره سریال و یک شماره فعالسازی رمز یکبار مصرف دریافت کنید.
 • در مرحله بعد باید نرم‌افزار رمز یکبار مصرف موبایلی رابا توجه به اینکه شماره سریال دریافتی از شعبه با کد FDL یا FDN شروع شده، دانلود کنند. دو نرم‌افزار در ساختار یکسان بوده ولی در عملیات دریافت رمز با هم کمی تفاوت دارند.
 • پس از ورود شماره سریال و کد فعال سازی، نرم­افزار فعال شده و رمزهای دوم یکبار مصرف را برای شما تولید می‌کند.

رمز دوم یکبار مصرف بانک شهر

بانک شهر برای فعال­سازی رمز دوم یکبارمصرف اپلیکیشن رمزنت را طراحی کرده است. بعد از نصب نرم­افزار شما باید به یکی از شعب بانک شهر مراجعه کرده و پس از ثبت درخواست، کد QR اختصاصی را که از طریق شعبه برای شما صادر می‌شود، دریافت کنید. با اسکن کد دریافتی به وسیله رمزنت، نرم­افزار رمزساز شما فعال می­شود.

رمز پویا بانک دی

این بانک از نرم افزار ارس برای ارسال رمز یکبار مصرف استفاده می‌کند. مشتریان بانک دی ابتدا باید این نرم‌افزار را نصب کرده و سپس به یکی از دو روش زیر آن را فعال کنند.

مراجعه حضوری:با مراجعه به یکی از شعب بانک دی و درخواستQR  کد، یک بارکد دو بعدی صادر می‌شود. مشتری کافیست این بارکد را با استفاده از نرم‌افزار ارس اسکن کند. همچنین یک پیامک برای فعال­سازی رمز دوم به تلفن همراه مشتری ارسال می‌شود که با وارد کردن این کد در اپلیکیشن، رمز یکبار مصرف فعال می‌شود.

مراجعه به اینترنت­بانک: با مراجعه به سامانه اینترنت بانک دی و بخش فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف، می‌توان درخواست صدور QR کد داد. پس از صدور این بارکد دوبعدی با نرم افزار ارس، پیامک ارسالی از طرف بانک را نیز وارد کنید. با انجام این فرایند، رمز دوم یکبار مصرف، فعال می‌شود.

رمز پویا بانک اقتصاد نوین

رمز پویا بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین نیز مانند بانک دی از اپلیکیشن ارس برای تولید و استفاده از رمز یک­بار مصرف استفاده می­کند. در این حالت پس از دانلود نرم‌افزار ارس، دو روش برای فعال­سازی رمز یک بار مصرف وجود دارد:

مراجعه حضوری: با مراجعه به یکی از شعب بانک دی و درخواستQR  کد، یک بارکد دوبعدی صادر می‌شود. مشتری کافیست این بارکد را با استفاده از نرم‌افزار ارس اسکن کند. همچنین یک پیامک برای فعال­سازی رمز دوم به تلفن همراه مشتری ارسال می‌شود که با وارد کردن این کد در اپلیکیشن، رمز یکبار مصرف فعال می‌شود.

مراجعه به اینترنت­بانک: به سامانه اینترنت بانک اقتصاد نوین مراجعه کنید. حتی اگر سامانه اینترنت بانک خود را از قبل فعال نکرده‌ باشید نیز می‌توانید با مراجعه به سایت بانک اقتصاد نوین هم اینترنت بانک خود را فعال کنید و هم از طریق منوی کارت بخش فعالسازی رمز دوم یک بار مصرف کارت عملیات فعالسازی رمز پویا را به صورت غیر حضوری انجام دهید.

رمز پویا بانک پارسیان

مشتریان بانک پارسیان باید در ابتدا نرم افزار پارسیان من را دانلود و نصب کنند. پس از نصب آن باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کرده و از منوی «خدمات رمز»، «فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف» را انتخاب کنند. در این زمان، رمزی از طریق پیامک به مشتری ارسال می‌شود. کاربر باید این رمز را به همراه شماره کارت خود در پارسیان من وارد کند. همچنین امکان فعال­سازی همراه­بانک پارسیان در اپلیکیشن پارسیان من وجود دارد.

رمز دوم یکبار مصرف بانک سامان

بانک سامان برای دریافت رمز دوم یکبارمصرف اپلیکیشن رمزینه را معرفی کرده است. برای فعال‌سازی رمز دوم در این بانک دو راه وجود دارد:

مراجعه حضوری به شعبه: مشتریان بانک سامان می‌توانند به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و درخواست فعال‌سازی رمز دوم را ارائه کنند. شعبه یک بارکد دوبعدی (QR کد) به این افراد داده و یک کد فعال‌سازی نیز از طریق پیامک برای مشتری ارسال می‌شود. با اسکن بارکد توسط اپلیکیشن رمزینه و وارد کردن رمز در رمزینه، فعال­سازی انجام می‌شود.

سامانه نت‌بانک سامان: در صورت فعال بودن سامانه نت‌بانک سامان کاربران می‌توانند با ورود به بخش مدیریت کارت و انتخاب گزینه فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف، وارد صفحه فعال‌سازی شوند. در این صفحه، ابتدا باید کارت مورد نظر انتخاب شده و گزینه فعال‌سازی برنامه تایید شود. رمز 6 رقمی ارائه شده را باید در رمزینه وارد کرد.

رمز دوم یکبار مصرف بانک آینده

رمز دوم یکبار مصرف بانک آینده

بانک آینده نرم افزار ریما را برای تولید رمز دوم یکبار مصرف (پویا) به کاربران خود معرفی کرده است. پس از دانلود و نصب این نرم‌افزار، کاربر باید اطلاعات خود اعم از شماره تلفنی که در زمان افتتاح حساب به بانک معرفی کرده است را وارد کند. سپس یک کد فعالسازی برای کاربر پیامک شده که باید در اپلیکیشن وارد شود.

پس از آن مشتری باید به یکی از خودپردازهای بانک آینده جهت دریافت کد امنیتی مراجعه کند. در منو، عملیات رمز را پیدا کنید و وارد قسمت فعال­سازی رمز یکبار مصرف اول یا فعال­سازی رمز یکبارمصرف دوم شوید. با وارد کردن شماره همراه، یک کد امنیتی 120 كاراكتري از طریق پیامک به تلفن همراه کاربر ارسال می‌شود. همچنین یک کد امنیتی 8 رقمی نیز روی رسید دستگاه چاپ می‌شود. کاربر با وارد کردن این دو کد در اپلیکیشن ریما می‌تواند نسبت به فعال‌سازی آن اقدام کند.

رمز دوم پویا بانک سینا

این بانک نیز مانند بانک دی و اقتصاد نوین از برنامه ارس برای تولید رمز دوم پویا استفاده می‌کند. مشتریان بانک سینا پس بعد از نصب اپلیکیشن ارس برای فعال سازی نرم‌افزار باید یک­بار به شعب بانک سینا مراجعه کنند. پس از ثبت درخواست صدور رمز پویا در شعبه بانک سینا، کد QR در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای فعال‌سازی اپلیکیشن ارس، وارد گزینه افزودن بانک جدید شوید و گزینه بانک سینا را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه اسکن بارکد را لمس کرده و کد QR دریافتی از شعبه بانک را اسکن کنید. در مرحله بعد با وارد کردن شماره کد پیامک شده به خط صاحب حساب، مراحل فعال‌سازی به اتمام رسیده و می‌توانید از نرم‌افزار ارس جهت صدور رمز یکبار مصرف پویا استفاده کنید.

رمز دوم پویا بانک قوامین

بانک قوامین برای تولید رمز پویا نرم‌افزار جیبی رمز را در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای راه‌اندازی این اپلیکیشن باید به صورت حضوری به یکی از خودپردازهای بانک قوامین مراجعه کنید و در آن‌جا از طریق بخش خدماتِ رمز، گزینه فعالسازی رمز دوم پویا را انتخاب کنید و کد ۸ رقمی چاپ شده را از دستگاه دریافت کنید. این کد را به همراه کدی که از طریق پیامک برای صاحب حساب ارسال شده، برای فعال‌سازی در نرم‌افزار جی‌بی­رمز، وارد کنید. پس از فعال‌سازی، با هر بار ورود به جی­بی­رمز می‌توانید رمز یکبار مصرف دریافت نمایید.

رمز دوم پویا بانک انصار

بانک انصار از نرم ­افزار آپان برای تولید رمزدوم یکبارمصرف استفاده میکند. نرم افزار آپان نیاز به بروزرسانی ندارد و براساس نوع کاربری و دسترسی کاربران، بصورت داینامیک آپدیت می‌شود. کاربران پس از مراجعه به آپان و با ثبت نام و فعال سازی برنامه به دریایی از سرویس­ها متصل می­شوند.

رمز دوم پویا بانک سرمایه

این بانک برای دریافت رمز پویا اپلیکیشن رمزساز سرمایه را به سامانه­های خود اضافه کرده است. کاربران بانک سرمایه برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف باید وارد حساب اینترنت­بانک خود شده و در بخش تنظیمات، گزینه فعال‌سازی برنامه رمزساز را انتخاب کنند. در این بخش با انتخاب گزینه رمز یکبار مصرف کارت، پیامکی به شماره تلفن کاربر (شماره­ای که به حساب او متصل شده) ارسال شده و هم‌زمان کد QR در صفحه وب­سایت نمایش داده می‌شود که برای اتمام مراحل فعال­سازی اپلیکیشن، این کد باید اسکن شود. البته اگر امکان انجام مراحل بالا برای شما میسر نیست، باز هم می‌توانید به یکی از شعب بانک سرمایه مراجعه کنید و با همکاری مسئولین شعبه، نسبت به فعالسازی حضوری رمز یک بار مصرف کارت اقدام نمایید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک پاسارگاد

رمز دوم یکبار مصرف بانک پاسارگاد

فعال‌سازی رمز دوم یکبارمصرف بانک پاسارگاد از طریق سرویس همراه­بانک پاسارگاد انجام می‌شود. ورود به سامانه همراه بانک با نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر است، جهت دریافت رمز و فعال­‌سازی همراه ­بانک، به سامانه بانکداری مجازی و یا نزدیک­ترین شعبه بانک پاسارگاد مراجعه نمایید.

با فعال‌سازی همراه بانک، دو روش برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پیش روی شماست:

روش اول: در اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد وارد بخش سایر شده و سپس گزینه عملیات کارت را انتخاب کنید. در این منو با استفاده از گزینه فعال‌سازی رمز یک بار مصرف کارت، می­توانید رمز پویا را فعال کنید.

روش دوم: در سامانه بانک‌داری مجازی بانک پاسارگاد، وارد بخش کارت و سپس بخش کارت‌های من شوید و پس از آن در بخش عملیات وارد گزینه مدیریت رمز دوم شوید و باقی مراحل تا احراز هویت را روی تلفن همراه خود ادامه دهید.

رمز پویا بانک کارآفرین

این بانک متاسفانه تاکنون اطلاعات قطعی جهت فعال­سازی رمز دوم یکبارمصرف در دسترس کاربران خود قرار نداده است. اگر از خدمات این بانک استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم به صورت حضوری به یکی از شعب بانک مراجعه کرده و از مسئولین شعب در مورد خدمات فعال­سازی رمز دوم یک بار مصرف بپرسید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک خاورمیانه

بانک خاورمیانه برای فعال­سازی رمز یکبار مصرف برنامه اختصاصی خود موسوم به رمز پویا OTP را ارائه نموده که در ابتدا باید آن را دانلود و نصب کنید. پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن، به یکی از شعب بانک خاورمیانه مراجعه کنید و فرم درخواست صدور رمز یکبار مصرف را پر کنید. پس از پر کردن فرم، یک کد اختصاصی برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمز پویا به شما ارائه می‌شود.

برای فعال‌سازی رمز پویا باید شماره مشتری و کد فعال‌سازی دریافتی از بانک را در اپلیکیشن رمز پویا وارد کنید. رمزی از سوی سرشماره بانک به شماره موبایلی که به حسابتان متصل است پیامک می‌شود. با وارد کردن رمز دریافتی در اپلیکیشن، فرآیند فعال‌سازی تکمیل شده و از این پس می‌توانید از این اپلیکیشن، رمز پویا را دریافت نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که تنها برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمز پویا به اتصال اینترنت نیاز دارید و درخواست رمز یکبار مصرف به صورت آفلاین نیز امکان‌پذیر است.

رمز پویا بانک حکمت ایرانیان

کاربران بانک حکمت ایرانیان برای دریافت رمز پویا، ابتدا باید اپلیکیشن بانکی ارس را دانلود کنند. اگر یادتان باشد بانک دی و اقتصاد­نوین هم برای تولید رمز پویا از نرم­افزار ارس استفده می­کنند. برای شروع کار باید به یکی از شعبه‌های بانک حکمت­ایرانیان مراجعه کنید و درخواست فعال‌سازی رمز دوم یک­بار مصرف خود را ارائه دهید. مثل سایر بانک‌هایی که از اپلیکیشن ارس استفاده می‌کنند، در اینجا نیز کد QR چاپی در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هم‌زمان یک کد نیز به خط تلفن متصل به کارت، پیامک می‌شود. در اولین ورود خود به اپلیکیشن ارس، رمز ورود انتخاب می‌کنید و از این پس می‌توانید رمز پویای تمام بانک‌های طرف قرارداد با این اپلیکیشن را دریافت نمایید.

رمز پویا بانک گردشگری

رمز پویا بانک گردشگری

رمز دوم یکبار مصرف بانک گردشگری را می‌توانید از طریق اینترنت بانک گردشگری یا اپلیکیشن همراه ­بانک گردشگری فعال کنید. در همراه بانک گردشگری در منوی اصلی به بخش عملیات کارت رفته و در آن‌جا گزینه فعال‌سازی رمز یک­بار مصرف کارت را انتخاب کنید. در این مرحله لیستی از شماره کارت‌های متصل به شماره ملی شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید رمز دوم یک­بار مصرف را برای هر کدام فعال کنید.

در استفاده از اینترنت بانک، به بخش کارت‌های من از منوی کارت مراجعه کنید. پس از انتخاب کارت مورد نظر بر روی آیتم سه نقطه کلیک کنید و در پنجره باز شده، گزینه مدیریت نوع رمز دوم را انتخاب کنید. در نهایت کافیست گزینه رمز پویا را برای کارت مورد نظر خود فعال کنید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک ایران زمین

دریافت رمز پویای این بانک از طریق اپلیکیشن رمزساز ایران زمین صورت می‌گیرد. بعد از دانلود و نصب این اپلیکیشن برای فعال­سازی آن دو روش وجود دارد:

روش اول: ابتدا باید به صورت حضوری به یکی از شعب بانک ایران زمین مراجعه کنید. با مراجعه به بانک، یک کد QR در اختیار شما قرار خواهد گرفت که باید آن را از طریق اپلیکیشن رمزساز اسکن کنید تا روند فعال‌سازی انجام شود.

روش دوم: روش دیگر برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمزساز، استفاده از اینترنت بانک است. با ورود به اینترنت‌ بانک ایران زمین و مراجعه به صفحه اصلی حساب بانکی خود، گزینه فعال‌سازی رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید. با این کار یک کد اختصاصی برای شما پیامک خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید اپلیکیشن رمزساز را فعال کنید.

رمز دوم پویا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

رمز دوم یکبارمصرف کارت‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از طریق اپلیکیشن مالی ارس دریافت می‌شود. برای فعال‌سازی رمز دوم پویا باید به یکی از شعب بانک مهر ایران مراجعه کرده و از شعبه، کد QR حساب خود را دریافت کنید. با دریافت QR کد و وارد کردن کدی که از طریق بانک به شماره شما پیامک می‌شود، اپلیکیشن ارس را فعال کرده و از این پس رمز پویای خود را هر بار از طریق آن دریافت کنید.

رمز دوم یکبار مصرف بانک مهر اقتصاد

طبق اطلاع­رسانی وب­سایت بانک مهر اقتصاد، کاربران برای آگاهی از نحوه فعال­سازی رمز دوم یکبارمصرف باید به وب­سایت و شعب بانک سپه و بانک­های وابسته مراجعه کنند.

موسسه اعتباری کوثر

مشتریان موسسه اعتباری کوثر برای فعال­سازی رمز دوم یکبار مصرف می­توانند از اپلیکیشن همراه­ بانک کوثر و یا اینترنت­ بانک کوثر استفاده کنند. برای آگاهی از روند فعال­سازی می­توانید روی لینک راهنما کلیک کنید.

موسسه اعتباری ملل

موسسه اعتباری ملل برای دریافت رمز دوم یک­بار مصرف، اپلیکیشن فام را طراحی کرده است. برای راهنمایی جهت چگونگی فعال­سازی و دریافت رمز دوم پویا روی لینک راهنما کلیک کنید.

موسسه اعتباری نور

موسسه اعتباری نور هم اپلیکیشن بانکی ریما را برای خدمت­ رسانی به کاربران خود معرفی کرده است. برای آگاهی از روند فعال­سازی و دریافت رمز دوم پویا، روی اپلیکیشن ریما کلیک کنید.

موسسه اعتباری توسعه

این موسسه برای فعال­سازی و دریافت رمز دوم یکبار مصرف، اپلیکیشن خود را طراحی کرده و دراختیار کاربران قرار داده است. برای آگاهی از نحوه فعال­سازی اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.