حمایت جدی وزارت نفت از سرمایه‌گذاران صنایع تکمیلی

حمایت جدی وزارت نفت از سرمایه‌گذاران صنایع تکمیلی
خلاصه اخبار

وزیر نفت با تاکید بر توسعه صنایع تکمیلی در کشور، گفت: امسال به‌طور جدی به سرمایه‌گذاران برای ورود به زنجیره صنایع تکمیلی کمک خواهیم کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از شانا

به گزارش خبرنگار شانا، جواد اوجی ظهر امروز (شنبه، 24 اردیبهشت‌ماه) طی دومین روز نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به همراه معاونان خود در امور پتروشیمی، پژوهش و فناوری و نظارت بر منابع هیدروکربوری از سالن‌های 38B ،6 و میلاد بازدید کرد.

وی به راه‌اندازی واحدهای بالادستی صنعت پتروشیمی در کشور به اندازه مطلوب ادامه داد: یکی از مشکلات امروز کشور بحث زنجیره صنایع تکمیلی است، با توجه به اینکه از مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز قول گرفته‌ایم امسال به‌طور جدی به سرمایه‌گذاران برای ورود به زنجیره صنایع تکمیلی کمک خواهیم کرد.

وزیر نفت افزود: انتظار داریم تا پایان این دولت بحث خودکفایی در بخش کاتالیست عملی شود.

حمایت جدی وزارت نفت از سرمایه‌گذاران صنایع تکمیلی

اوجی یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه نفت را اعلام نیاز شرکت‌های تابعه وزارت نفت برشمرد تا پیمانکاران توانمند داخلی بتوانند نیازهای این صنعت را بررسی کنند و قراردادهای همکاری نیز بین این بخش‌ها امضا شود.

وزیر نفت با اشاره به دستاوردهایی که از سوی شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه نفت ارائه شده و با تاکید بر توانمندی و ظرفیتی که در این شرکت‌ها وجود دارد، گفت: این اطمینان را دارم که صنعت نفت طی سال‌های آینده خودکفا شود.

وی همچنین طی بازدید از غرفه تاپیکو در جریان تازه‌ترین پروژه‌ها و برنامه‌های این هلدینگ قرار گرفت و از هلدینگ تاپیکو درخواست کرد تا با توجه به درآمدی که به دست آورده است بیشتر روی برنامه‌های توسعه‌ای تمرکز کنند.

بهره‌برداری از پتروشیمی هنگام تا 4 ماه آینده

مسئول غرفه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس) در بازدید وزیر نفت از این مجموعه اظهار کرد: هم‌اکنون 14 مجتمع پتروشیمی و دو نیروگاه زیرمجموعه این هلدینگ قرار دارد و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده فاز نخست پتروشیمی هنگام طی چهار ماه آینده افتتاح خواهد شد که با بهره‌برداری از این مجتمع ظرفیت تولید اوره در این گروه دو برابر خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 12 طرح پتروشیمی در این شرکت در حال اجراست، گفت: همچنین امسال برنامه‌ریزی شده است پتروشیمی اتیلن گچساران و ان‌جی‌ال 3200 یادآوران هم تا پایان امسال افتتاح خواهند شد البته بخش آمونیاک پتروشیمی هنگام سال آینده عملیاتی خواهد شد.

مسئول غرفه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: امسال عملیات اجرایی پارک فناوری پتروشیمی عسلویه، الماس ماهشهر و هرمز در عسلویه را شروع خواهیم کرد.

وی افزود: برنامه این است که در بخش تکمیل زنجیره که در پارک فناوری پتروشیمی اجرا خواهیم کرد همه زیرساخت‌ها، یوتیلیتی، انبار مرکزی، آزمایشگاه مرکزی و مرکز فناوری به انضمام 60 تا 80 طرح میان دستی را اجرا کنیم، البته برای اجرای این طرح‌ها فراخوانی را منتشر کرده و با مشارکت مردمی آنها را اجرایی خواهیم کرد.

حمایت جدی وزارت نفت از سرمایه‌گذاران صنایع تکمیلی

مسئولان غرفه هلدینگ خلیج فارس همچنین از وزیر نفت درخواست کردند تا مسیر فعالیت هلدینگ را در بالادست صنعت نفت هموار کند.

مدیر بخش صادرات پتروشیمی شیراز نیز در این بازدید، محصولات این شرکت را معرفی کرد و گفت: امسال اجرای طرح‌های پایین دستی را در دستور کار داریم که اشتغالزایی 600 نفر را به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به دنبال دارد، همچنین امسال 840 هزار تن تنها در بخش اوره صادرات داشتیم که بیشتر به کشورهای همسایه و شرق دور بوده است.

این خبر در حال تکمیل است …

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *