تکمیل فاز ۲ پالایشگاه فراشبند تولید میعانات گازی را افزایش می‌دهد

تکمیل فاز ۲ پالایشگاه فراشبند تولید میعانات گازی را افزایش می‌دهد

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش خبرنگار اعزامی شانابه استان فارس، صادق فروغی روز پنجشنبه (22 مهرماه) در نشست شورای اداری شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، گفت: توسعه پالایشگاه گاز فراشبند در قالب مرحله دوم افزون بر افزایش تولید محصولات، به‌طور مستقیم برای 300 نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه میعانات گازی می‌تواند به‌عنوان خوراک پالایشگاه برای تولید فرآورده‌های نفتی استفاده شود، افزود: در صورت تکمیل و بهره‌برداری از فاز دوم پالایشگاه گاز فراشبند، با مشارکت بخش خصوصی امکان ساخت پالایشگاه و پتروپالایشگاه برای تولید فرآورده‌های نفتی وجود دارد.

فرماندار فراشبند ادامه داد: بخش خصوصی برای تبدیل 5 هزار بشکه میعانات گازی به بنزین اعلام آمادگی کرده است.

فروغی در ادامه با اشاره به توسعه گازرسانی در شهرستان‌ فراشبند گفت: گازرسانی به چند منطقه این شهرستان به‌دلیل سرانه بالا (50 میلیون تومان برای هر علمک) انجام نشده است.

وی اظهار کرد: برای ساخت پل در روستاهایی که در معرض سیل قرار دارند نیازمند لوله هستیم که در صورت وجود لوله‌های اسقاطی، مساعدت لازم از سوی وزارت نفت در این زمینه انجام شود.

در ادامه این نشست، غلامعباس حسینی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس اعلام کرد: گازرسانی به روستاهای فاقد گاز یادشده همان‌طور که اشاره شد به‌دلیل سرانه بالا اجرایی نشده است.

وی گفت: دو جایگاه عرضه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در حال دریافت مجوز در مسیر خط لوله این مناطق هستند که در صورت نهایی شدن ساخت، سرانه کاهش می‌یابد و امکان گازرسانی وجود دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
26 مهر 1400