افزایش ۷۹ درصدی پرداخت تسهیلات در بانک صنعت و معدن

افزایش ۷۹ درصدی پرداخت تسهیلات در بانک صنعت و معدن

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا،

به گزارش ایبِنا، اصغر پاک طینت گفت: صدور ضمانتنامه های ریالی به میزان 27 درصد بیشتر از دوره 9 ماهه سال گذشته است.

این مدیر ارشد بانکی تصریح کرد: سهم بیشتری از پرداختی ها برای تامین سرمایه در گردش بوده که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تامین منابع بنگاه های تولیدی برای فراهم کردن مواد اولیه مورد نیاز است تا هیچ واحد تولیدی با کاهش ظرفیت و یا توقف تولید مواجه نشود؛ البته حمایت ما از ایجاد واحدهای دانش محور و صادرات گرا و تکمیل واحدهای نیمه تمامی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند، ادامه دارد.

وی تصریح کرد: کاهش وصول مطالبات بانکی، کندی جریان نقدینگی در اقتصاد، عدم تخصیص به موقع و بهینه منابع به شبکه تولید، افزایش بیکاری و در نهایت رکود اقتصادی را به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین مساله وصول مطالبات، موضوعی است که باید با جدیت بیشتری در مورد آن اقدام کنیم.

پاک طینت ادامه داد: خوشبختانه در بانک صنعت و معدن، وصول مطالبات با توجه به شرایط اقتصادی، نوسان های قیمتی و ارزی و امهال، رشد قابل توجهی داشته و 59 درصد افزایش یافته است.

رئیس هیات مدیره بانک صنعت و معدن یادآور شد: برخی از مسائلی که باعث بروز معوقات در بانک ها می شود در اختیار مدیران و کارکنان شبکه بانکی است که با برنامه ریزی و آموزش و ایجاد سازوکارهای منطقی و بهره گیری از شیوه های نوین اعتبارسنجی، می توان شرایط را بهتر کرد. تفویض اختیار به شعب و افزایش حدود اختیارات آنان و همچنین تعامل مناسب با مشتریان، عوامل دیگری است که در کاهش مطالبات غیر جاری این بانک در 9 ماهه امسال مؤثر بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *