افتتاح شرکت های تعاونی تولیدی سیرنگ و یکتا گرانول میبد

افتتاح شرکت های تعاونی تولیدی سیرنگ و یکتا گرانول میبد

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا،

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین روز برنامه خود در سفر به استان یزد، طرح توسعه واحد تولیدی شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ را در شهرستان اشکذر مورد افتتاح قرار داد.

این طرح ظرفیت تابندگی سالیانه 60 هزار تن انواع نخ پلی استر، ظرفیت تولید 30 هزار تن در سال تکسچره نخ پلی استر، 6500 تن در سال دوک مقوایی و 70 هزار تن سالانه نخ فیلامنت نیمه آرایش و کاملاً آرایش یافته را دارد.

این واحد در زمینی به مساحت 60 هزار متر مربع و با زیربنای 32 هزار متر مربع در شهرستان اشکذر استان یزد واقع شده است. طرح توسعه این شرکت جهت تولید انواع نخ های میکرو فیلامنت و با سرمایه گذاری بالغ بر 2830 میلیارد ریال اجرا گردیده که بانک صنعت و معدن با پرداخت تسهیلات به مبلغ 360 میلیارد ریال بخشی از هزینه های اجرای طرح توسعه شرکت را تامین مالی نموده است.

این واحد در زمینه تولید انواع نخ پلی استر سفید و رنگی با ظرافت بالا و تابندگی انواع نخ و سیستم تکسچرایزینگ و انواع دوک مقوایی فعال بوده و توانسته گام بلندی در تامین مواد اولیه واحدهای نساجی ( حوزه بافندگی) که شامل پارچه مبلی، پرده ای روفرشی، البسه ظریف و… در سطح کشور می باشد، بردارد.

این واحد همچنین در راستای صادرات مستقیم به کشورهای ترکیه، عراق، روسیه و ارمنستان به عنوان یک واحد صادرات محور مطرح است. وزیرصنعت، معدن و تجارت همچنین از بخشهای مختلف و خطوط تولید این مجموعه صنعتی و تولیدی بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان روند فعالیت آن قرار گرفت.

رزم حسینی در دومین روز سفر خود به استان یزد، کارخانجات یکتا گرانول میبد را مورد افتتاح و بهره برداری قرار داد. این واحد تولیدی ظرفیت تولید 10 هزار تن در سال انواع لعاب کاشی و سرامیک، 10 هزارتن در سال گلوله های سرامیکی آلومینایی و 160 هزار تن پودر فلدسپات را دارد.

همچنین ظرفیت تولید مواد اولیه کاشی و سرامیک به روش خشک و تر به ترتیب 67 هزار تن و 130 هزار تن در این واحد تولیدی می باشد. کارخانجات یکتا گرانول در زمینی به مساحت 40 هکتار و با زیربنای 35 هزار متر مربع در شهرستان میبد قرار دارد که در فاز اول (گرانول) برای 190 شغل ایجاد کرده است.

برای راه اندازی این واحد تولیدی در مجموع 8 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت به صورت 1100 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و 23 میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی انجام شده است.
بانک صنعت و معدن با پرداخت تسهیلات ریالی به مبلغ 352 میلیارد ریال و تسهیلات ارزی به مبلغ 22.5 میلیون یورو بخش مهمی از هزینه های اجرای طرح را تامین مالی نموده است.

این واحد تولیدی در حال حاضر با ظرفیت 800 تن گرانول(تامین مواد اولیه کاشی و سرامیک به روش اسپری درایر) جهت تولید کاشی کف، دیوار و پرسلان در حال فعالیت می باشد و در آینده‌ای نزدیک پس از تکمیل تجهیزات و انجام تست سرد به ظرفیت 3000 تن در روز خواهد رسید که از نوع تکنولوژی و ظرفیت تولید در خاورمیانه منحصر به فرد است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از بخش های مختلف و خطوط تولید این مجموعه صنعتی و تولیدی بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان روند تولید و مهم ترین مسائل آن قرار گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
11 اسفند 1399