آموزش سفارشی سازی قالب دیده‌بان بازار در سایت TSETMC | کالج سیگنال

در صفحه دیده بان بازار سایت tsetmc.com یا tsetmc.ir هر نماد در یک سطر و اطلاعات لحظه ای نماد یا آخرین اطلاعات نماد بصورت ستونهایی در مقابل آن نماد نمایش داده می شود. اطلاعات صفحه دیده بان بازار می تواند مطابق با خواست ما سفارشی سازی شود این سفارشی سازی هم شامل سطرها یا نمادها می شود و هم می تواند شامل ستونهای مقابل هر نماد باشد.

سفارشی سازی ستونهای دیده بان بازار

برای سفارشی سازی ستونهای دیده بان بازار باید قالب نمایش دیده بان بازار را تغییر دهیم برای اینکار از دکمه های بالای صفحه دیده بان روی دکمه قالب نمایش بزنیم تا پنجره انتخاب قالب باز شود. در این پنجره قالب های مختلفی در حالتهای مختلف طراحی و در دسترس هستند. برای استفاده از هر قالب کافی است روی عنوان هر قالب کلیک کرده  تا اطلاعات نمادها در قالب مورد نظر نمایش داده شود.

قالب پیش فرض صفحه دیده بان بازار “جدول کلاسیک” می باشد. پیشنهاد می کنیم قالبهای مختلف را انتخاب و خروجی را بررسی نمایید این قالبها اطلاعات نمادها را با چیدمانهای مختلف نمایش می دهند نمونه قالب های کارتی اطلاعات را بصورت خلاصه و  جذاب نمایش می دهند. گزینه آخر پنجره انتخاب قالب که با عنوان “شخصی” در لیست ارائه شده برای فعال سازی قالب طراحی شده خودمان استفاده می شود.

اگر قالب های از پیش آماده در این صفحه نیازمان را برآورده نسازد می توان از قابلیت ساخت قالب استفاده نموده و بسرعت قالب مطابق با شرایط موردنظرمان را طراحی و مورد استفاده قرار دهیم.

ساخت قالب سفارشی دیده بان

برای ساخت قالب سفارشی دیده بان بازار از منوی قالب نمایش بر روی گزینه “ساخت قالب” کلیک کرده و در پنجره زیر تنظیمات را وارد می نماییم:

تعداد ستون ها :  تعداد ستون های مورد نظر برای نمایش را مشخص می نماییم در صورتیکه این عدد کمتر از ستونهای تعریف شده باشد ، نمایش تعداد ستون ها به این عدد محدود می شود.

اندازه فونت : سایز فونت صفحه دیده بان بازار برای قالب سفارشی را مشخص می نماید.

ارتفاع سطرها: فاصله بین دو سطر را تغییر می دهد  عدد پیش فرض 20 می باشد.

در قالب سفارشی ، امکان افزودن تا 21ستون فراهم می باشد هر ستون می تواند محتوی یک یا چند عبارت باشد به هر کدام از این عبارت ها که خصوصیات یکسان هم دارند و در یک ستون نمایش داده می شوند یک فیلد گفته می شود.

در اینجا اطلاعات هر فیلد را فقط به یک ستون می توان منصوب نمود اما با کمک فیلترنویسی و استفاده از سی فیلدها می توانیم اطلاعات بیشتری را در هر ستون نمایش داد.

برای طراحی یک قالب سفارشی باید ستونهایی که مدنظرمان است را مشخص کنیم. برای تعریف هر ستون ابتدا در قسمت Title عنوان ستون را درج می کنیم این عنوان می تواند به زبان فارسی یا با حروف انگلیسی باشد. در قسمت ِData مشخص می سازیم که در این ستون چه اطلاعاتی نمایش داده شود. گزینه Align برای تنظیم چیدمان داخل هر سلول استفاده می شود: چپ چین، راست چین و وسط چین انواع گزینه های این قسمت هستند. توسط گزینه Color رنگ متن و از گزینه Bg Color رنگ پس زمینه متن تعیین می شود.

عبارت Width برای تعیین عرض ستون بکار می رود با کم و زیاد کردن این عدد و بطور تجربی می توانیم مناسب ترین عدد برای عرض ستون را بدست بیاوریم.

از Style برای توپر ساختن، کج نوشتن و تعیین نوع نوشتنه متن استفاده می شود.

اگر تمایل داشته باشیم که اطلاعات هر ستون توسط خطوط عمودی از دیگر قسمت ها جدا شود، از گزینه Border استفاده می کنیم

پس از تعریف پارامترهای فوق و طراحی قالب سفارشی، نوار اسکرول سمت چپ صفحه را به طرف پایین هدایت کرده و دکمه “ذخیره قالب شخصی” می فشاریم. درصورتیکه این دکمه را نزنیم و از صفحه خارج شویم بدون هیچ پیغامی صفحه بسته شده و هیچکدام از تغییرات ما ذخیره نخواهد شد.

بعد از طراحی و ذخیره قالب شخصی می توانیم با انتخاب گزینه “شخصی” در پنجره انتخاب قالب ، آن را فعال نموده و از سفارشی سازی دیده بان بازار لذت ببریم.

بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • با سلام و تشکر
  یک سوال داشتم. تعداد فیلدهای اختیاری( cfield)سه تا هست.چطور میشه فیلدهای اختیاری بیشتری داشت؟

  • سلام وقت بخیر
   چگونه میشه مشخصات صفحه اصلی تابلو رو که همه مشخصات از جمله مجامع سابقه وغیره هست رو خلاصه کرد به آنچه که نیازمند هستیم مثلا
   در یک‌نگاه و معاملات وحجم وقیمت
   آیا امکانش هست یا ساخت قالب فقط در فیلتر مشخص میشه
   باتشکر از شما استاد گرامی

 • با سلام خدمت استادمحترم در خصوص سفارشی کردن قالب چگونه قدرت خریدار و حجم مشکوک را نیز میتوان اضافه کرد

 • سلام وخسته نباشید ممنون از اموزشهای خوبتون سوالی که دارم چطور میشه درساخت قالب چند نماد مد نظر خودمونو را وارد کنیم وهمه نمادها نباشند

 • سلام چرا درسایت tse بیش ازیک قالب ذخیره نمی شه درسایت تابلوخوانی چطور قالبها را ذخیره کنیم؟

  • سلام ، حق با شماست ، برای اینکار می توانید از مرورگرهای دیگر استفاده نمایید

  • سلام
   برای ساخت بیشتر از یک قالب سفارشی باید از مرورگرهای دوم و سوم استفاده کنید با هر مرورگری فقط یک قالب سفارشی می توانید تعریف کنید