ETF بیت کوین بورس شیکاگو به حالت تعلیق درآمد!

ETF بیت کوین بورس شیکاگو به حالت تعلیق درآمد!
خلاصه اخبار

بورس Cboe BZX از تغییر قانون پیشنهادی خود صرف نظر کرده است. اگر این تغییرات اعمال می شد، مسیر ETF بیت کوین مورد حمایت ون‌اک و سالیداکس (VanEck and SolidX) نیز هموار می شد.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، در بیانیه ای که روز گذشته صادر شد، ادواردو آلمن دبیر معاون کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بیان کرد که بورس Cboe از تغییر قانون پیشنهادی خود دست کشیده است که اگر این کار را انجام می داد و تغییرات را اعمال می کرد، این صرافی می‌توانست سهام ببت کوین تراست ون‌اک سالیداکس ( VanEck SolidX Bitcoin Trust) را فهرست کند.
این پروپوزال ژوئن سال ۲۰۱۸ ثبت شد. در آن زمان شرکت سرمایه گذاری ون‌اک با ارائه دهنده خدمات مالی سالیداکس ترکیب شد تا ETF بیت کوین فیزیکی ارائه دهند. سایر پروپوزال های این چنینی به جای قیمت ارز دیجیتال، مبتنی بر قراردادهای هوشمند بیت کوین می‌باشند.
کمیسیون SEC هرگونه تصمیم گیری در خصوص این پروپوزال را چندین بار به تعویق انداخته است و نظر عموم افراد را خواسته و نشست هایی با فعالان این حوزه ترتیب داد. مهلت نهایی تصمیم گیری این کمیسیون تا ۲۷ فوریه یا همان ۸ اسفند می‌باشد.
اگرچه این بیانیه دلیلی بر صرف نظر کردن نیست اما بعضی از وکلا پیش بینی کردند که تعطیلی اخیر دولت منجر به رد شدن ETF خواهد شد زیرا هیچکدام از کارکنان SEC قادر به بررسی تغییرات قانون پیشنهادی نمی‌باشد.
گابور گورباکس رییس استراتژی دارایی دیجیتال ون اک به کوین دسک گفت که از ارائه درخواست فعلا دست کشیده اند. وی بیان کرد:
ما به طور مدام و فعال با قانون گذاران و اعضای اصلی بازار همکاری می کنیم تا چارچوب ساختاری بازار را به طور مناسب برای ETF بیت کوین و دارایی های دیجیتال ایجاد کنیم.
یان ون‌اک مدیرعامل شرکت ون‌اک به CNBC گفت که از ارائه این پروپوزال دست نگه داشته است و پس از گفتگو با کمیسیون SEC در تاریخ دیگری ارائه خواهد شد. هرچند صحبت با کمیسیون SEC نیز به دلیل تعطیلی موقت دولت آمریکا متوقف شده است. ون‌اک در این خصوص گفت:
ما در حال گفتگو با کمیسیون SEC درباره مسائل مرتبط با بیت کوین نظیر تصدی، دستکاری بازار و قیمت ها بودیم که مجبور به متوقف کردن صحبت ها شدیم. بنابراین تصمیم گرفتیم که درخواست خود را پس بگیریم و هنگامی که کمیسیون SEC فعالیت خود را از سر گرفت، درخواست خود را ارائه کنیم.
به نظر می رسد انتشار این خبر توسط SEC و به تعویق افتادن احتمالی ETF بیت کوین تاثیری بر روی بازار داشته است و بازار را با روند نزولی و خرسی مواجه کرده است.