آیا اونس نقره همگام با طلا رشد خواهد کرد؟

آیا اونس نقره همگام با طلا رشد خواهد کرد؟

همانطور که طی مقالات گذشته اشاره کرده بودیم نقره وابستگی تنگاتنگی با قیمت های جهانی طلا دارد و به جهت میزان نوسان در بازار گزینه ای مطلوب تر از اونس طلا بشمار میرود.

میدانیم که در حال حاضر نمودار اونس طلا از الگوی نزولی خود خارج شده و اهداف بالایی را زیر سر دارد اما این بار به لحاظ همبستگی رفتاری قیمت درباره نقره داستان کمی فرق دارد.

پس از اینکه در نمودار هفتگی اونس نقره قیمت به سطح میانی کانال صعودی بلند مدت در حوالی قیمتی 29 دلار و 85 سنت رسید، این سطح به عنوان مقاومت مستحکمی بر سر راه صعود قیمت قرار گرفته و مانع از افزایش بیشتر قیمت های جهانی نقره گردید.

از طرفی در این مدت درجا زدن نمودار نقره، قیمت های جهانی طلا داخل یک کانال نزولی نوسان میکرد. اما حال با خروج قیمت های اونس طلا از کانال نزولی آیا شاهد همگام شدن نقره با طلا خواهیم بود؟

در زیر تحلیل تکنیکال اونس نقره را آوردیم و به بررسی ابعاد تکنیکالی ماجرا پرداختیم.

تحلیل تکنیکال قیمت جهانی نقره:

در نمودار هفتگی زیر شاهد متوقف شدن رشد قیمت زیر سطح میانی کانال بلند مدت هستیم و به نظر میرسد این سطح برای شکسته شدن به مومنتم یا همان شتاب صعودی قویتری نیاز دارد. سطوح داینامیک (سطح حمایتی مورب) قرمز رنگ نیز مدافع قیمت در ریزش ها خواهد بود و باتوجه به اینکه شتاب صعودی قوی در بازار مشاهد نمیشود ممکن است همگام با اونس طلا در کوتاه مدت اصلاح کوچکی روی نمودار نقره نیز داشته باشیم که در صورت وقوع ریزش قیمت، این سطوح در اعداد 29.60 و 23.85 فعال خواهند شد.

تاکنون نمودار قیمت نقره دو مرتبه سطح مقاومتی 29 دلار و 85 سنتی را لمس کرده و در تلاش است برای بار سوم به این سطح برسد که در صورت رسیدن قیمت به این نقطه باید منتظر بود تا مشخص شود واکنش قیمت به این سطح چگونه خواهد بود. در صورت غلبه خریداران در بازار و شکست این سطح و تثبیت بالای آن میتوان به دستیابی قیمت به اهداف مقاومتی بعدی در اعداد 32.10 و 34.96 دلاری امیدوار بود.

در نمودار روزانه نیز از نمای نزدیک مشخص است قیمت در حال تشکیل یک الگوی مثلث با سقف افقی است و در صورت شکست از سقف و یا کف به ترتیب سطوح مقاومتی و یا حمایتی فعال خواهند شد. از طرفی اندیکاتور راهنمای شاخص قدرت نسبی یا همان RSI نشان از شکست سطح مقاومتی پیش رویش دارد که نشان خوبی برای صعود بیشتر قیمت ها خواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت نقره (هفتگی)

برای مشاهده نمودرا با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید

نمودار تحلیل تکنیکال قیمت نقره (روزانه)

برای مشاهده نمودرا با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
26 خرداد 1400