تحلیل شاخص کل | چهارشنبه 24 دی 99

تحلیل شاخص کل | چهارشنبه 24 دی 99

شاخص کل پس از رشدی که تا محدوده 2،100،000 داشت وارد روند اصلاحی شد و اکثر سهام بازار با فشار فروش سنگین، بیش از 50 درصد و در برخی نمادها تا 70 درصد از سقف خود فاصله گرفت.

شاخص کل از محدوده 1،200،000 واحد، با افزایش تقاضا روبرو شد و توانست تا 1،536،000 واحد رشد کند و سپس وارد فاز بعدی الگوی اصلاحی خود شد.

حال این پرسش بوجود می آید که این روند نزولی کجا به پایان می رسد.

سناریو موجی

در بررسی انجام شده، به نظر می رسد در حال حاضر نمودار درون موج y از خود قرار گرفته است و این موج می تواند هر الگوی اصلاحی از مثلث تا زیگزاگ را به خود بگیرد و باید به الگو زمان داد تا بتوان ادامه روند بازار را پیش بینی کرد.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

نزدیک ترین حمایت پیش روی روند نزولی شاخص حوالی 1،200،000 واحد است و پس از آن محدوده های حمایتی 1،070،000-1،085،000 واحد و 987000 واحد و در نهایت 875000 واحد دانست.

محدوده های اول و سوم مهمترین حمایت های شاخص کل هستند.

نکته قابل تامل، شکست حمایت شاخص گروه های شاخص ساز است که می توانند به روند نزولی خود ادامه دهند و شاخص کل نیز متاثر از افت قیمت آن گروه ها، این حمایت را نیز از دست بدهد و با شکست این حمایت، خریداران پا پس بکشند و فشار عرضه بیش از پیش شود.

تکنیکال کلاسیک

شاخص کل پس از گذر از کانال نزولی مشکلی رنگ، متاسفانه مجددا به کانال بازگشت و شاهد افزایش عرضه ها در بازار هستیم.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نکته مثبت شاخص کل، وجود واگرایی مثبت در اندیکاتور MACD است اما باید این مورد را زیر نظر داشت، تا زمانی که میله های اندیکاتور از خط سیگنال عبور نکرده اند، واگرایی تایید نشده است.

جمع بندی:

به نظر می رسد اگر فشار فروش در طول هفته آینده گرفته نشود و کف 1،200،000 واحد حفظ شود، هنوز می توان به برگشت بازار امیدوار بود.

الگوی هارمونیک کف دوقلو به همراه تاییدیه واگرایی می تواند نقطه برگشت روند فعلی باشد. ( افت می تواند تا حوالی 1،173،000 واحد ادامه داشته باشد.)

به سهامداران توصیه میکنیم به حد ضرر سهام خود پایبند باشند و اسیر هیجانات خرید و فروش کاذب نشوند. برای ورود به سهام نیز منتظر آلارم های بازگشتی در سهام بمانید و از خرید در مسیر نزولی (بدون تحلیل) پرهیز کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات  آموزش بورس  به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • حبیب اله یاوری

    سلام لطفا تحلیل ذوب و کاما را بیان نمایید

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
29 شهریور 1400