تحلیل تکنیکال نماد کروی

تحلیل تکنیکال نماد کروی

شرکت توسعه و معادن روی ایران با نماد کروی در گروه استخراج کانه های فلزی قرار دارد و در حوزه اکتشاف، استخراج، بهره‌برداری و تغلیظ مواد معدنی ، تولید و استحصال فلز روی و دیگر فلزات  اساسی از معادن روی و سایر معادن کشور ، و سرمایه‌گذاری و مشارکت در کارخانجات تولید روی و دیگر فلزات اساسی فعالیت می کند.

از شرکت های مهم بورسی این هلدینگ می توان به شرکت فاسمین، فسرب، فرآور اشاره کرد.

در حال حاضر NAV  هر سهم کروی در حدود 4300 تومان و نسبت  P/NAV  آن در حدود 46% قرار دارد.( این نسبت نشان دهنده فاصله قیمتی روز هر سهم با ارزش روز دارایی ها و سرمایه گذاری ها می باشد)

در ادامه به بررسی نمودار قیمتی این نماد از دو نمای دور و نزدیک می پردازیم.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمتی نماد کروی در تایم فریم هفتگی

نمودار
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در تصویر فوق شاهد واکنشهای نمودار به سطوح حمایت و مقاومت داینامیک موجود در تصویر هستین و هم اکنون موقعیت قیمت در نزدیکی حمایت خط چین می باشد و باید دید که آیا این حمایت می تواند مسیر قیمتی نمودار را تغییر دهد یا خیر.

در ادامه با بررسی نمودار در تایم روزانه سعی در کسب اطلاعات بیشتر می نماییم.

نمودار تحلیل تکنیکال قیمتی نماد کروی در تایم فریم روزانه

نمودار قیمتی در نمای روزانه
جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید

در نمای نزدیک می توان حرکت نمودار را در یک کانال نزولی یافت که موقعیت فعلی آن بر روی حمایت خط میانی این نماد می باشد و آنچه که از ظواهر امر پیداست میل فروشندگان به فروش کاهش یافته است در همین راستا نیز اسیلاتور RSI  هم ضعف فروشندگان را به نمایش می گذارد. اما با وجود تمام این شواهد هنوز حرکت نمودار نزولی است و هنوز سقف و کف جدیدی بالاتر از قبل به طور کامل ساخته نشده است.

لذا به شرط حفظ ناحیه حمایتی 1750 الی 1820 تومان می توان انتظار رشد قیمت را در آینده داشت که در این صورت می توان به مقاومت های سقف کانال نزولی و پس از آن مقاومت استاتیک ناحیه 3700 الی 4350 تومان ، به عنوان چالش های پیش روی قیمت اشاره کرد.

از منظر تئوری امواج الیوت نیز به شرط حفظ حمایت 1750 تومان ، احتمالا در شاخه پایانی از یک مثلث انقباضی قرار داریم که در اینصورت حد اقل پسا الگویی آن به شرط حفظ ناحیه حمایتی مذکور  در حوالی 4000 الی 4200  تومان قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که در صورت از دست رفتن حمایت 1750 تومان ، حمایت مهم بعدی در 1350 تومان قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده تحلیل های بیشتر به کانال تلگرام تحلیل با سیگنال به آدرس signal-tahlil  مراجعه فرمایید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *