تحلیل تکنیکال مادیرا | دوشنبه 22 دی 99

تحلیل تکنیکال مادیرا | دوشنبه 22 دی 99

معرفی:

شرکت صنایع ماشین های اداری ایران در بازار دوم فرابورس و گروه “تولید محصولات کامپیوتری الکترونی و نوری” با نماد “مادیرا” مورد معامله قرار می گیرد.

تابلو معاملاتی:

درجریان معاملات امروز، بیش از 24.6 میلیون برگ سهم به ارزش حدودی 33 میلیارد تومان ا قیمت پایانی 13485 ریال ( 0.11%-) داد وستد شد و آخرین معامله در این سهم در دامنه 2.8%- و 13121 ریال به انجام رسید.

امروز حدود 3.4 میلیارد تومان خروج پول حقیقی از سهم داشتیم و قدرت خریدار به فروشنده حقیقی، عدد 1.14 را نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال

این سهم پس از عرضه اولیه در آذر ماه سال 97، تا به امروز بیش از 2327 درصد بازدهی از خود به جای گذاشته است.

درمرداد ماه سال جاری، سهم پس از رشد قیمتی تا حوالی 2500 تومان، با ورود فروشندگان وارد روند نزولی شد و از سقف خود 63 درصد فاصله گرفت تا حوالی 925 تومان افت قیمت پیدا کرد.

دو سناریو برای ادامه روند سهم می توان در نظر گرفت که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پراخت.

سناریو اول:

در سناریو اول، صعود سهم از ابتدای عرضه اولیه تا اواسط مرداد ماه سال جاری را می توان موج 1 از یک روند صعودی در نظر گرفت و در حال حاضر درون ریز موج (b) از 2 قرار گرفته است و می تواند با تکمیل این موج و سپس ریز موج (c) روند صعودی جدیدی را در قالب موج 3 آغاز کند.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

در صورت افزایش عرضه ها و از دست دادن خط روند حمایتی کوتاه مدت، می توان گفت موج a به اتمام رسیده است و سهم وارد ریز موج b از (b) شده است. محدوده برگشتی موج b را می توان 1085-1200 تومان و یا 925-827 تومان در نظر گرفت که پس از آن وارد موج افزایشی c خواهیم شد.

اهداف آن در صورت حمایت سهم، 1670 تومان و سپس سقف حوالی 2400-2500 خواهد بود.

سناریو دوم (بدبینانه)

این سناریو در صورتی قابل تایید است که سهم کف 925 تومان خود را با قدرت از دست دهد و زیر آن تثبیت شود، در این صورت، اینکه کل صعود به صورت یک زیگزاگ باشد و ما اکنون درون موج B آن قرار گرفته باشیم محتمل خواهد بود. در صورت تایید این سناریو، نقاط بازگشتی سهم می تواند در مرحله اول، 570 تومان و سپس 363 تومان و 230 تومان باشد.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

جمع بندی:

تا زمانی که اصلاح سهم از نظر قیمتی و زمانی تکمیل نشود، نمیتوان الگوی اصلاحی مشخصی برای سهم پیش بینی کرد. سناریو اول محتمل ترین سناریو در شرایط فعلی سیاسی و بنیادی است که انتظار داریم محدوده حمایتی 925 تومان حفظ شود و کف سهم بسته شود.

در صورت ادامه عرضه ها در سهم، حمایت بعدی 570 تومان خواهد بود.

مورد بعد اینکه نباید انتظار شروع یک موج صعودی جدید از سهم بدون اتمام اصلاح زمانی از سهم را داشت، به نظر می رسد اصلاح سهم هنوز از نظر زمانی ادامه خواهد داشت.

شما می توانید جهت رصد معاملات در تایم بازار و اخبار بازار سرمایه، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.
تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
26 فروردین 1400