بنر اندیشه صبا در مقالات

تحلیل تکنیکال سولانا

تحلیل تکنیکال سولانا

تحلیل تکنیکال سولانا (D1) | 9 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال سولانا
solana analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال سولانا می‌تواند از محدوده فعلی یا کمی بالاتر از حوالی قیمت 24 دلار، اصلاح کرده و به محدوده حمایتی 14 دلار برسد؛ شرط رسیدن به محدوده مقاومتی 24دلار، نفوذ قیمت به بالای 21.5دلار می‌باشد.

بررسی تحلیلی های درخواستی در کانال تلگرام

تحلیل سولانا SOL به سبک نقدینگی | 21 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل قبلی، قیمت برای مدت زیادی در محدوده مقاومتی رنج شد و جایی برای فرار نداشت. با رسیدن قیمت سولانا به محدوده اردربلاک مشخص شده می‌‌توان انتظار صعود این ارز دیجیتال را تا محدوده نقدیگی بعدی داشت.


تحلیل تکنیکال سولانا (D1) | 24 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

سولانا بعد از یک استراحت کوتاه تا محدوده 14 الی 12 دلار، می‌تواند مجددا وارد فاز صعودی تا محدوده خط روند مشخص شده گردد. محدوده قیمتی 25 دلار می‌تواند به عنوان یک سد مقاومتی قدرتمند عمل نماید.


تحلیل سولانا SOL به سبک نقدینگی | آپدیت 24 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار محدوده نقدینگی که در تحلیل 23 آذر به آن اشاره کرده بودیم، لیکویید شد. اکنون ورود به معامله لانگ ریسک بالایی دارد، احتمالا توکن SOL تا محدوده مشخص شده در تحلیل اصلاح کرده و بعد از آن مجددا وارد فاز صعودی گردد.


تحلیل سولانا SOL به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از هانت منطقه نقدینگی در کف قیمتی و ایجاد واگرایی در اوسیلاتور RSI، قیمت شروع به ریکاوری کرد و فعلا در حال حرکت به سمت منطقه نقدینگی مشخص شده می‌باشد؛ انتظار ریزش و اصلاح سنگین بعد از هانت منطقه نقدینگی را داریم. در حال حاضر حتی با علم به بالارفتن قیمت، داشتن معامله لانگ، کاری پر ریسک و اشتباه است، چرا که ما در یک روند نزولی پرقدرت قرار داریم و نمی‌توان از تمام نوسانات بازار منتفع شد.


تحلیل سولانا SOL به سبک نقدینگی | 22 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با اینکه انتظار هانت شدن منطقه نقدینگی در بالاتر را داشتیم اما در روز 16 آبان تاییدیه لازم برای ورود به معامله فروش در سولانا با ساخت یک اردربلاک روزانه داده شده بود. در همین راستا می‌توانستیم در همان روز با ورود به موقعیت فروش، از ریزش ایجاد شده سود ببریم.

در حال حاضر دو منطقه نقدینگی ساخته شده که انتظار داریم قبل از تاچ شدن منطقه نقدینگی پایین‌تر، ابتدا منطقه بالایی هانت شده و بعد از آن با ریزش توکن SOL و رسیدن آن به باکس حمایتی سبز، در صورت دادن تاییدیه های لازم منتظر فرصت خریدهای مناسب در مارکت باشیم.

اما به چه دلیلی منطقه نقدینگی بالاتر (خط‌چین) هانت نشد و مارکت قبل از جمع‌آوری استاپ‌ها، شروع به ریزش کرد؟

اگر به تحلیل‌های سبک نقدینگی که در گذشته انجام شد نگاهی داشته باشیم، منطقه خط چین با رنگ آبی مشخص شده؛ دلیل این موضوع هم این بود که، این منطقه قبلا استاپ‌های فروشندگان را جمع‌آوری کرده بود و احتمال اینکه مجددا مورد حمله و هانت قرار بگیرد، بسیار کم بود.


تحلیل سولانا SOL به سبک نقدینگی | 15 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار منطقه نقدینگی مورد نظر هانت شد و استاپ فروشندگان زده شد اما فعلا تاییدیه‌ای برای ورود به معامله فروش داده نشده و باید تا زمان بازگشایی بازارهای جهانی منتظر ماند. احتمال تاچ شدن منطقه نقدینگی بالاتر در سولانا بسیار زیاد می‌باشد.


تحلیل سولانا SOL به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

SOLANA
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

درست طبق پیش‌بینی با شکست کف قیمتی، حرکت صعودی سولانا آغاز شد؛ اکنون انتظار می‌رود سولانا اولین منطقه نقدینگی سر راه خود را شکار نماید.


آموزشی | تحلیل سولانا بر اساس جریان نقدینگی

از دیدگاه فاندامنتال و بلند مدت، داده‌های اقتصادی منتشر شده در ماه‌های اخیر و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، هم‌چنان باعث بالا رفتن شاخص دلار خواهد شد، از همین رو جهت روند بلند مدت تمام ارزهای مقابل دلار از جمله سولانا نزولی خواهد بود.

تحلیل سولانا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در این بین با توجه به دیدگاه بلند مدت نزولی، شکست خط روند صعودی و ساخت کف و سقف‌های پایین‌تر در نمودار، بسیاری از افراد پوزیشن‌ های Short (فروش) در سولانا اتخاذ کردند.

سولانا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اکثر افرادی که معامله فروش باز می‌کنند، استاپ‌لاس خود را بالای قله‌های مشخص شده قرار می‌دهند و با توجه به انتظاری که از روند بلند مدت و عوامل فاندامنتال دارند، منتظر شکست کف‌های پایین تر می‌مانند.

SOL
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

محدوده‌های استاپ لاس را به عنوان مناطق لیکوییدیتی یا نقدینگی در سولانا مشخص کردیم. درست بعد از اینکه اطمینان کافی در فروشنده‌ها برای ادامه روند نزولی به‌وجود آمد و اقدام به فروش گسترده در سولانا کردند، نهنگ‌ها برای شکار این فروشنده‌ها وارد عمل می‌شوند.

اگر با دقت به چارت نگاه کنید یکی از این مناطق شکار شده و دقیقا بعد از این رخداد که به هانت معروف است، حرکت نزولی با قدرت بالایی اتفاق افتاده است.

متمایز بودن منطقه لیکوییدتی آبی رنگ به این دلیل است که این محل خود قبلا جایی را هانت کرده و معمولا حرکاتی که در بازار بعد از هانت کردن یک منطقه صورت می‌گیرند، خود مجددا هانت یا شکار نمی‌شوند؛ به همین دلیل شاید نتوانیم فعلا انتظار نفوذ در این محدوده به خصوص را داشته باشیم.

SOLANA
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با مواردی که در بالا گفته شد و بر اساس تجربه، فعلا می‌توانیم انتظار نفوذ در منطقه لیکوییدتی مشخص شده در کف را داشته باشیم. بعد از آن می‌توان از سولانا انتظار صعود داشت.


رد پای نقدنیگی در مارکت

ICT

در واقع کلیه توضیحات داده شده در بالا بر اساس سبک نقدینگی، دیدگاه نهنگ‌ها را در مارکت نشان می‌دهد و به نوعی مهندس معکوس حرکات آینده نهنگ‌هاست. اینگونه نگاه کردن به مارکت می‌تواند به شما کمک کند که برای هر حرکتی دلیل و برهان مشخصی داشته باشید و علاوه برآن کمی از دیدگاه تحلیل دورشده و به دیدگاه تریدری نزدیک‌تر شوید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام و عرض ادب
   خیر، انتظاری که از سطح نقدینگی داشتیم برآورده شده و منطقه نقدینگی پایین از بین رفت؛ ادامه این تحلیل به زودی آپدیت خواهد شد

 • سلام عزیزان سیگنال
  با این تحلیل یعنی شما می‌فرمایید که جدا از روند بیتکوین سولانا رشد میکنه؟؟ یا یه رشد قیمت هم برای بیتکوین پیشبینی میکنید؟؟

  • با سلام ممنون از همراهی شما
   تحلیل به وضوح به یک پولبک در دل یک روند نزولی بند مدت اشاره دارد.