تحلیل تکنیکال سولانا SOL | شهریور1402

تحلیل تکنیکال سولانا SOL | شهریور1402

ارز دیجیتال سولانا در سال 2023 مورد حمایت سرمایه‌گذاران نهادی قرار گرفت. رشد میم کوین‌ها در این شبکه، ورود گوشی‌های هوشمند و ایردراپ‌های چند ماه گذشته نیز به روند صعودی قیمت این ارز دی

تحلیل سولانا (روزانه) | 9 بهمن 1402

ارز دیجیتال سولانا از ابتدای سال تا کنون بیش از 1000 درصد افزایش قیمت داشته است. اما بر اساس داده‌های کوین شیرز، هنوز سرمایه‌گذاران نهادی از این ارز دیجیتال ناامید نشده‌اند.

تحلیل قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا (SOL)

همانطور که در نمودار روزانه قیمت ارز دیجیتال سولانا مشاهده می‌کنید، ارز دیجیتال سولانا در تلاش است تا از سد سقف کنج نزولی خود به سمت بالا عبور کند. عبور از این ناحیه، افزایش قیمت تا محدوده مقاومتی مهم 120 دلار و سقف کانال نزولی بلند مدت را به دنبال خواهد داشت. اگرچه انتظار می‌رود با رسیدن قیمت به این ناحیه شاهد افزایش عرضه در بازار باشیم.

میانگین‌ نمایی 20 روزه و میانگین 50 روزه قیمت را نیز می‌توانید به عنوان حمایت پیش روی قیمت در نظر بگیرید. از دست رفتن این نواحی، فشار فروش در بازار را افزایش خواهد داد.تحلیل تکنیکال سولانا SOL (4ساعته) | 15 مرداد 1402

تحلیل سولانا

سولانا طبق تحلیل بعد از حرکت شارپ صعودی در یک روند رنج و نزولی قرار گرفت. در ادامه انتظار داریم با رسیدن به سطح حمایتی اردبلاک حوالی قیمت 20 دلار، مجددا وارد روند صعودی شده و تا اهداف قیمتی 35 الی 42 دلار حرکت نماید.

حدضرر این تحلیل نفوذ قیمت زیر 18 دلار می‌باشد.


تحلیل سولانا (روزانه) | 24 تیر 1402

سولانا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

سولانا به اولین هدف رسید . طبق تحلیل با کمی صرف زمان و اصلاح قیمتی محدوده کانال 40 دلار به عنوان هدف دوم در دسترس می‌باشد.


تحلیل تکنیکال سولانا SOL (روزانه) | 17 تیر 1402

تحلیل سولانا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل سولانا که در گذشته صورت گرفته بود، قیمت با حرکت شارپ به روند صعودی ادامه داد.

در ادامه انتظار داریم در ابتدا سقف میان مدتی زده شده و ارز سولانا وارد کانال 30 دلاری شود، در نهایت تارگت نهایی را محدوده مقاومتی مشخص شده می‌دانیم.

از دید امواج الیوت در حال تکمیل شاخه C از موج 4 نزولی بزرگ قرار گرفتیم، هم‌چنان در بلند مدت یک موج 5 نزولی دیگر خواهیم داشت.


تحلیل تکنیکال سولانا SOL (روزانه) | 4 تیر 1402

تحلیل تکنیکال سولانا SOL
       جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال سولانا SOL که در دی ماه سال گذشته انجام شد، قیمت با رسیدن به باکس حمایتی وارد روند صعودی شد. در ادامه انتظار داریم Solana در راستای هدف اول حوالی قیمت 40 دلار حرکت نماید.


تحلیل تکنیکال سولانا SOL (روزانه) | 21 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال سولانا

    جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال سولانا SOL  به سطح مد نظربرای فروش نرسید اما تارگت‌های مدنظر را تاچ کرد و با حفط همین محدوده می‌تواند در جهت اهداف صعودی حرکت نماید. در صورتی که توکن SOL این محدوده را از دست بدهد باید منتظر تک رقمی شدن قیمت آن باشیم.


تحلیل Solana (روزانه) | 9 خرداد 1402


solana analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال سولانا می‌تواند از محدوده فعلی یا کمی بالاتر از حوالی قیمت 24 دلار، اصلاح کرده و به محدوده حمایتی 14 دلار برسد؛ شرط رسیدن به محدوده مقاومتی 24دلار، نفوذ قیمت به بالای 21.5دلار می‌باشد.


تحلیل سولانا SOL به سبک نقدینگی | 21 اسفند 1401

تحلیل تکنیکال SOL
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل قبلی، قیمت برای مدت زیادی در محدوده مقاومتی رنج شد و جایی برای فرار نداشت. با رسیدن قیمت سولانا به محدوده اردربلاک مشخص شده می‌‌توان انتظار صعود این ارز دیجیتال را تا محدوده نقدیگی بعدی داشت.


تحلیل سولانا SOL (روزانه) | 24 دی 1401

تحلیل سولانا SOL
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

سولانا بعد از یک استراحت کوتاه تا محدوده 14 الی 12 دلار، می‌تواند مجددا وارد فاز صعودی تا محدوده خط روند مشخص شده گردد. محدوده قیمتی 25 دلار می‌تواند به عنوان یک سد مقاومتی قدرتمند عمل نماید.


تحلیل به سبک نقدینگی | آپدیت 24 دی 1401

تحلیل سولانا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار محدوده نقدینگی که در تحلیل 23 آذر به آن اشاره کرده بودیم، لیکویید شد. اکنون ورود به معامله لانگ ریسک بالایی دارد، احتمالا توکن SOL تا محدوده مشخص شده در تحلیل اصلاح کرده و بعد از آن مجددا وارد فاز صعودی گردد.


سولانا SOL به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

SOL Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از هانت منطقه نقدینگی در کف قیمتی و ایجاد واگرایی در اوسیلاتور RSI، قیمت شروع به ریکاوری کرد و فعلا در حال حرکت به سمت منطقه نقدینگی مشخص شده می‌باشد؛ انتظار ریزش و اصلاح سنگین بعد از هانت منطقه نقدینگی را داریم. در حال حاضر حتی با علم به بالارفتن قیمت، داشتن معامله لانگ، کاری پر ریسک و اشتباه است، چرا که ما در یک روند نزولی پرقدرت قرار داریم و نمی‌توان از تمام نوسانات بازار منتفع شد.


تحلیل SOL به سبک نقدینگی | 22 آبان 1401

تحلیل تکنیکال سولانا SOL
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با اینکه انتظار هانت شدن منطقه نقدینگی در بالاتر را داشتیم اما در روز 16 آبان تاییدیه لازم برای ورود به معامله فروش در سولانا با ساخت یک اردربلاک روزانه داده شده بود. در همین راستا می‌توانستیم در همان روز با ورود به موقعیت فروش، از ریزش ایجاد شده سود ببریم.

در حال حاضر دو منطقه نقدینگی ساخته شده که انتظار داریم قبل از تاچ شدن منطقه نقدینگی پایین‌تر، ابتدا منطقه بالایی هانت شده و بعد از آن با ریزش توکن SOL و رسیدن آن به باکس حمایتی سبز، در صورت دادن تاییدیه های لازم منتظر فرصت خریدهای مناسب در مارکت باشیم.

اما به چه دلیلی منطقه نقدینگی بالاتر (خط‌چین) هانت نشد و مارکت قبل از جمع‌آوری استاپ‌ها، شروع به ریزش کرد؟

اگر به تحلیل‌های سبک نقدینگی که در گذشته انجام شد نگاهی داشته باشیم، منطقه خط چین با رنگ آبی مشخص شده؛ دلیل این موضوع هم این بود که، این منطقه قبلا استاپ‌های فروشندگان را جمع‌آوری کرده بود و احتمال اینکه مجددا مورد حمله و هانت قرار بگیرد، بسیار کم بود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 15 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار منطقه نقدینگی مورد نظر هانت شد و استاپ فروشندگان زده شد اما فعلا تاییدیه‌ای برای ورود به معامله فروش داده نشده و باید تا زمان بازگشایی بازارهای جهانی منتظر ماند. احتمال تاچ شدن منطقه نقدینگی بالاتر در سولانا بسیار زیاد می‌باشد.


تحلیل سولانا به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

SOLANA
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

درست طبق پیش‌بینی با شکست کف قیمتی، حرکت صعودی سولانا آغاز شد؛ اکنون انتظار می‌رود سولانا اولین منطقه نقدینگی سر راه خود را شکار نماید.


برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام تشکر میکنم از شما بابت، زحمات بی دریغ شما، در جهت ارائه اطلاعات تحلیلی سنجیده
  برایتان آرزوی موفقیت داریم

  • سلام و عرض ادب
   خیر، انتظاری که از سطح نقدینگی داشتیم برآورده شده و منطقه نقدینگی پایین از بین رفت؛ ادامه این تحلیل به زودی آپدیت خواهد شد

 • سلام عزیزان سیگنال
  با این تحلیل یعنی شما می‌فرمایید که جدا از روند بیتکوین سولانا رشد میکنه؟؟ یا یه رشد قیمت هم برای بیتکوین پیشبینی میکنید؟؟

  • با سلام ممنون از همراهی شما
   تحلیل به وضوح به یک پولبک در دل یک روند نزولی بند مدت اشاره دارد.