تحلیل شاخص نفتی برنت دریای شمال (UKOIL) | تاریخ 5 آذر 99
سیگنال
قیمت نفت در بازارهای جهانی پس از آنکه مدتی در محدوده مشخصی نوسان می کرد به یکباره بخاطر خبر حمله به تاسیسات نفتی آرامکو جهش 5 درصدی را شاهد بود.
تحلیل قیمت نفت خام وست تگزاس (WTI) | تاریخ 5 آذر ماه 1399
سیگنال
امیدها به واکسن کرونا، حمله یمن به آرامکو عربستان و احتمال تمدید توافق کاهش تولید اوپک (OPEC) قیمت نفت را در بازارهای جهانی افزایش داد.
تحلیل تکنیکال اونس نقره جهانی (XAGUSD) | تاریخ 4 آذرماه 1399
سیگنال
با ریزش های شدید و ناگهانی اونس طلا در بازارهای جهانی، شاهد ریزش در اونس نقره نیز بودیم اما درباره اونس نقره از دیدگاه تحلیل تکنیکال تفاوت مهمی وجود دارد. از دید تکنیکال اونس نقره همانطور که در نمودار زیر مشاهده میکنید سطح حمایتی مهم و قدرتمندی وجود دارد که در صورت از دست رفتن […]
سیاست منطقی برای صادرات محصولات فولادی چیست؟ | 3 آذر ماه 1399
سیگنال
تلاش معاونت معدنی وزارت صمت برای قیمت‌گذاری دستوری از مسیر مجلس به جایی نرسید چراکه قیمت‌گذاری دستوری فولاد در بورس کالا از سوی مجلس لغو شد.
چرا فولاد ایران در بازارهای جهانی ارزان تر بفروش میرسد؟ | 3 آذر ماه 1399
سیگنال
با وجود شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی، در ایران شاهد افزایش مصرف داخلی محصولات فولادی در 7 ماهه اول امسال بودیم.
کاهش موجودی سنگ آهن و فولاد در چین | 2 آذر ماه 1399
سیگنال
بر اساس تحلیل Mysteel، موجودی فولاد محصولات نهایی کارخانه های چینی در طول دوره دوازدهم تا هجدهم نوامبر در کمترین سطح 10 ماهه اخیر یعنی 5 میلیون تن قرار گرفت.
قیمت جهانی واکسن کرونا و رشد حیرت انگیز قیمت سهام کمپانی های تولید کننده واکسن
سیگنال
در هفته های اخیر با خبرهای خوب از جانب تولید کننده های واکسن کرونا شاهد تحولات شدیدی در حوزه بازارهای مالی و علی الخصوص سهام کمپانی های دارویی بودیم.
توقف ریزش های متوالی ارزش لیر | 2 آذر ماه 1399
سیگنال
اتمام بحران کرونا در جهان میتواند بزرگترین موهبت برای کشور ترکیه باشد زیر بخش عظیمی از درآمد این کشور از طریق توریسم و گردشگری تامین میگردد.
واکنش شاخص یورو استاکس (EURO STOXX 600) به وقایع اخیر | تاریخ 29 آبان ماه 1399
سیگنال
پس از برگشتن ورق انتخابات به سمت آقای بایدن و همزمانی کشف واکسن کرونا در جهان شاهد رشد دوباره شاخص یورو استاکس به میزان 16 درصد از کف قبلی خود بودیم.
تاثیر واکسن کرونا بر آینده بازار سنگ آهن | 29 آبان ماه 1399
سیگنال
بازار جهانی سنگ آهن از زمان شروع پاندمی کرونا با تحولات زیادی از جمله افت شدید تقاضا برای این فلز در پی کاهش تولید صنایع و افت صنعت خودرو سازی مواجه شد.