50 درصد ارز حاصل از صادرات معدنی در سامانه نیما عرضه شد

50 درصد ارز حاصل از صادرات معدنی در سامانه نیما عرضه شد
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بررسی آمارهای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حاکی از فروش بیش از 50 درصد ارز حاصل از صادرات توسط شرکت‌های معدنی در سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) است. به گزارش سیگنال به نقل از فلزات آنلاین ، دریافتی شرکت‌های معدن و صنایع معدنی بزرگ از محل صادرات […]

بررسی آمارهای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حاکی از فروش بیش از 50 درصد ارز حاصل از صادرات توسط شرکت‌های معدنی در سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) است.

به گزارش سیگنال به نقل از فلزات آنلاین ، دریافتی شرکت‌های معدن و صنایع معدنی بزرگ از محل صادرات از آغاز امسال تا تاریخ 10 دی ماه معادل 2 میلیارد و 192 میلیون دلار بود.
شرکت‌های یاد شده تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون دلار (معادل 50.1 درصد) از مجموع صادرات خود را در سامانه نیما به فروش رسانده‌اند. همچنین یک میلیارد و 190 میلیون دلار ارز نیز بطور مستقیم توسط شرکت صادرکننده صرف واردات تجهیزات و مواد اولیه مصرفی شده است.
بررسی آمارهای پیش‌گفته نشان می‌دهد که تا تاریخ یاد شده 230 میلیون دلار از ارز صادراتی در نیما عرضه شده، اما مشتری نداشته است.
این گزارش از عملکرد تجارت خارجی نشان می‌دهد، صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی در دوره 8 ماهه امسال ( منتهی به آبان ) 6 میلیارد و 874 میلیون دلار بود که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 7 درصد رشد نشان می‌دهد.