۳.۵ میلیارد دلار از ارز کشور گم شد

۳.۵ میلیارد دلار از ارز کشور گم شد
خلاصه اخبار

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سرنوشت ۳.۵ میلیارد دلار از ارزهایی که از ابتدای امسال بابت واردات کالا تخصیص یافته مشخص نیست، گفت: منتظر گزارش وزارت صمت در این رابطه هستیم.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز ، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به سرنوشت ۳.۵ میلیارد دلار از ارزهای تخصیص یافته گفت: برآوردهای ما نشان می‌دهد که ۳.۵ میلیارد دلار از ارزهای تخصیص یافته کشور در هیچ یک از فرآیندهای نقل و انتقالات در بانک‌ها، گمرک و نهادهای این چنینی به ثبت نرسیده است.

پورابراهیمی افزود: تا به امروز این میزان ارز ثبت نشده و البته وزیر صنعت معتقد است که بخشی از آن در فرآیند نقل و انتقالات در خارج از کشور و یا حمل کالا بوده و به دلیل زمان‌بر بودن پروسه حمل‌ونقل یا ترخیص از گمرکات کالای مرتبط با آن به کشور نیامده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: به هر حال تکلیف ۳.۵ میلیارد دلار مشخص نیست و ما منتظر پاسخگویی وزیر صنعت هستیم که گزارش کاملی ارائه دهد تا اگر مشکلی در مورد استفاده از این رقم وجود ندارد اعلام نمایند. به هر حال ما در مورد وضعیت کنونی این مبالغ اظهارنظر نمی‌کنیم تا گزارش کارشناسی دریافت شود.