مهم‌ترین اخبار بازارها/ بوی بهبود از اوضاع بورس

مهم‌ترین اخبار بازارها/ بوی بهبود از اوضاع بورس

روند صعودی جدید در دلار

دلار در روز جاری با‌ گپ 550 تومانی نسبت به دیروز بازگشایی شد و هم اکنون در آستانه ورود به کانال 61 هزار تومان قرار گرفته است. همین موضوع سبب شده تا مجددا تقاضای سفته‌بازانه در اندیشه کسب بازدهی و عقب نماندن از قافله افزایش قیمت‌ها، راهی بازارهای دارایی شود و بازار طلا و سکه فعلا در صدر این فهرست قرار دارد. قیمت سکه رفاه در بورس نیز در روز جاری در میانه‌های کانال 41 میلیون تومان قرار گرفت.  کلیه صندوق‌های طلای حاضر در بازار نیز به خاطر افزایش قیمت دلار با افزایش تقاضا و قیمت همراه شدند.

بوی بهبود از اوضاع بورس

معاملات بورس تهران در روز جاری، با سبزپوشی نماگرهای تالار شیشه‌ای همراه بود. در جریان معاملات امروز بورس تهران، شاخص کل بورس با افزایش 0.69 درصدی همراه شد و شاخص هم‌وزن نیز رشد 0.44 درصدی را به ثبت رساند. کلیه صندوق‌های اهرمی بازار نیز در معاملات امروز در سقف قیمتی روزانه کار خود را به اتمام رساندند که می‌تواند سیگنال مثبتی برای ادامه‌دار بودن روند صعودی بورس در روز چهارشنبه باشد. افزایش قیمت دلار در بازار آزاد که در روز گذشته و روز جاری اتفاق افتاد، به همراه تعدیل مثبت سهام پالایشی از مهم‌ترین دلیل تقویت تقاضا در بورس در روز جاری بود.

ادامه کنترل نرخ سود

معاون نظارت بانک مرکزی امروز اعلام کرد که سود 30 درصدی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها هم تخلف است و حتما برخورد می‌شود. وی هم‌چنین تاکید کرد که اصلاح نرخ سود در بانک‌ها شروع شده و اقدامات خیلی خوبی بانک‌ها در یکی دو هفته گذشته داشته‌اند. نرخ‌های سود بالا هم ابطال شده است.

برای اطلاع از تازه‌ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان می‌توانید به لینک روبرو مراجعه کنید.
برچسب‌ها