کویت به توافق اخیر اوپک و غیر اوپک متعهد است

کویت به توافق اخیر اوپک و غیر اوپک متعهد است
خلاصه اخبار

فهرست عناوین وزیر نفت جدید کویت گفت که کشورش از تمام تلاش‌هایی که هدفشان متعادل کردن بازار نفت است، حمایت می‌کند. به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، خالد الفاضل وزیر نفت جدید کویت گفت که کشورش از تمام تلاش هایی که هدفشان متعادل کردن بازار نفت باشد حمایت می‌کند. فاضل گفت:« کویت به توافق […]

وزیر نفت جدید کویت گفت که کشورش از تمام تلاش‌هایی که هدفشان متعادل کردن بازار نفت است، حمایت می‌کند.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، خالد الفاضل وزیر نفت جدید کویت گفت که کشورش از تمام تلاش هایی که هدفشان متعادل کردن بازار نفت باشد حمایت می‌کند.
فاضل گفت:« کویت به توافق اخیر اوپک و غیر اوپک که در ماه جاری امضا شد پایبند است. طبق این قرارداد، تولید نفت 1.2 میلیون بشکه در روز به مدت شش ماه از اول ژانویه سال آینده میلادی کاهش پیدا می کند».
دبیرکل اوپک پیشتر از تمام کشورهای امضا کننده این توافق خواسته بود تعهد کشورشان را نسبت به اجرای تصمیمات اتخاذ شده اعلام کنند.
وی تأکید کرده بود که این کار برای تقویت اعتماد نسبت به تصمیمات اوپک و حفاظت از آن در برابر افرادی که نسبت به متعهد بودن اعضای اوپک تردید دارند، ضروری است.
وزرای نفت کشورهای عضو اوپک انتظار دارند با اجرایی شدن این توافق، کاهش قیمت نفت در اوایل سال آینده میلادی متوقف و بازار دوباره متعادل شود.