کوچک های بورس در کانون توجه سهامداران

کوچک های بورس در کانون توجه سهامداران
خلاصه اخبار

فهرست عناوین آرامش حاکم بر معاملات بورس تهران منجر به نوسان محدود شاخص کل شد. بر این اساس شاخص هم وزن با روند پرشتاب تری نسبت به شاخص کل ، از هدایت نقدینگی به سمت صنایع کوچک بزرگی خبر داد. امروز همچنین مالکیت بازار با حقوقی ها بود و این گروه عمدتا به جمع آوری […]

آرامش حاکم بر معاملات بورس تهران منجر به نوسان محدود شاخص کل شد. بر این اساس شاخص هم وزن با روند پرشتاب تری نسبت به شاخص کل ، از هدایت نقدینگی به سمت صنایع کوچک بزرگی خبر داد. امروز همچنین مالکیت بازار با حقوقی ها بود و این گروه عمدتا به جمع آوری صفوف عرضه روی آوردند.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، تالار شیشه ای امروز شاهد روند تعادلی در معاملات بورس بود. بر همین اساس امروز شاخص هم وزن گوی سبقت را از شاخص کل ربود تا بار دیگر بازار سهام شاهد رشد نمادهای کوچک نسبت به بزرگترهای بورسی باشد.
بر همین اساس امروز شاخص کل با رشد ۹۵ واحدی در میانه های کانال ۱۶۱ هزار واحد باقی ماند. شاخص هم وزن اما، با رشد ۱۸۳ واحدی به سطح ۲۷هزار و ۷۶۷ واحد رسید.
ارزش معاملات امروز بازار سهام حدود ۵۴۸ میلیارد تومان رقم خورد، تا نسبت به روز کاری گذشته افت ۳۳ درصدی را به ثبت رسانده باشد. حجم معاملات نیز با افت ۲۴ درصدی نسبت به روز کاری گذشته یک میلیارد و ۹۱۷ میلیون سهم رقم خورد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو یبا ۷۴ واحد و گروه سایپا با ۶۰ واحد و پتروشیمی جم با ۵۸ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی جم با ۸۰ واحد، فولاد مبارکه با ۷۸ واحد و بانک ملت با ۳۹ واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
از نکات حائز اهمیت معاملات امروز بورس تهران چرخش تغییر مالکیت بازار بعد از مدت ها به نفع حقوقی ها بود. خالص تغییر مالکیت روزانه بورس تهران در حالی به ارزش ۲۱ میلیارد تومان رسید که حاصل دست به دست شدن سهام از سوی حقیقی به حقوقی بود.
بر همین اساس حقوقی ها امروز بیشترین خرید را از نمادهای فلزات اساسی داشتند، خودرو و محصولات شیمیایی دو گروه دیگری بودند که حقوقی ها اقدام به جمع آوری صفوف عرضه آن ها کردند.
در آن سمت حقیقی ها امروز نقدینگی خود را به سمت صنایع کوچک هدایت کردند. نماد های سیمانی امروز در حالی مورد توجه بازیگران خرد قرار گرفتند، که لاستیک و پلاستیک و قند و شکر در رده های بعدی بیشترین تقاضای بازیگران خرد قرار گرفتند.
امروز معاملاگران بورسی در حالی اقدام به عرضه سهام در نمادهای بانکی کردند که خودرویی ها بار دیگر مورد توجه بورسی ها قرار گرفتند، به طوریکه بیشترین ارزش معاملات در میان صنایع به این گروه تعلق گرفت.
براساس این گزارش امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۳۰ میلیون سهم گروه کارخانجات صنعتی تبرک به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان با معاملات انتقالی همراه شد.
در شرکت ملی صنایع مس ایران امروز ۱۷ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان کد به کد شد، همین وضعیت در صنایع پتروشیمی خلیج فارس با کد به کد شدن ۱۱ میلیون سهم به ارزش ۵ میلیارد تومان، ۱۰ میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان، ۱۰ میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش بیش از ۱.۵ میلیارد تومان و ۱۰ میلیون سهم فولاد مبارکه به ارزش کمتر از ۵ میلیارد تومان تکرار شد.