کم‌رنگ‌شدن نقش بیت‌مین/ استخراج بیت کوین غیرمتمرکزتر از قبل انجام می‌شود

کم‌رنگ‌شدن نقش بیت‌مین/ استخراج بیت کوین غیرمتمرکزتر از قبل انجام می‌شود
خلاصه اخبار

استخراج بیت کوین تا حدی غیرمتمرکز شده است که ۶ مرحله تایید تراکنش هم اکنون در برابر حمله دو بار خرج کردن، «حفاظت کامل» را ارائه می‌دهند.

کاهش تدریجی انحصار ماینینگ

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، از تاریخ ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) تا روز گذشته، هیچ استخر استخراجی در شبکه مشاهده نشده بود که کنترل بیشتر از ۱۱.۴ درصد تمام شبکه قدرت هش را در اختیار داشته باشد. بر اساس نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل کارشناسان شبکه اجتماعی در خصوص صنعت استخراج ارز دیجیتال، این مساله نشان می دهد که انحصار ماینینگ رو به کاهش است.
مسئولین وب سایت Bitaps.com، بنابر داده های به دست آمده از بررسی شبکه بیت کوین در توییتر اعلام کردند:
توزیع قدرت استخراج در شبکه بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر نشان می دهد که سهم هیچ ماینری بیشتر از ۱۰ درصد نیست و به این ترتیب ۶ مرحله تایید در شبکه، امنیت کامل را در برابر حمله دو بار خرج کردن فراهم می‌کنند.


تثبیت نرخ هش پس از بازه‌ی آزمایش

با تغییر وضعیت استخر بزرگ استخراج انت‌پول (Antpool)، گرایش های در حال تغییر قابل ملاحضه است.

طبق اعلام بیت کوینیست، جامعه ماینرهای بیت کوین با کاهش قدرت هش و اصلاح الگوریتم سختی هش در ماه دسامبر، ۶ ماه آشفته را به خود دیده است.
در نیمه دوم ماه نوامبر، قیمت بیت کوین یک کاهش ۳۵ درصدی ناگهانی را تجربه کرد و این منجر به نگرانی ماینرها شد، چراکه همزمان با پایین آمدن قدرت هش و سختی در شبکه، سطح امنیت نیز کاهش پیدا می کند.
با این حال، به عنوان مثالی از توانایی بیت کوین برای حفظ ارزش خود می توان به تداوم روند نزولی تا پیش از بهبود سودآوری استخراج در شبکه بیت کوین اشاره کرد که به دلیل کاهش سختی و قدرت هش چند هفته به طول انجامید.
در هفته جاری، تاثیر سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ تا حد زیادی کاهش یافته و خوشبینی نسبت به شبکه بیشتر شده است. همچنین متخصصان به افزایش رقابت پایدار میان استخر اسلاش‌پول (SlushPool) و استخر استخراج شرکت بزرگ بیت مین یعنی انت‌پول اشاره کردند.

سایر افراد نیز نسبت به داده های توزیع قدرت استخراج بدبین بودند و این نکته را متذکر شدند که انت‌پول و BTC.com، به عنوان یک شرکت کننده قدرتمندتر، ظاهرا تحت کنترل یک سازمان بودند.
براساس اطلاعات Bitaps در تاریخ ۲۸ دی، سهم انت‌پول به ۴.۵ درصد کاهش و سهم BTC.com به ۱۳.۶ درصد از کل قدرت هش شبکه رسیده است. اسلاش‌پول که قدیمی‌ترین استخر صنعت استخراج بیت کوین است، در آن زمان با در دست داشتن ۱۸.۲ درصد، بیشترین میزان قدرت هش در شبکه را در اختیار داشته است.