کاهش بهای طلا همزمان با صعود بازار سهام و افزایش ارزش دلار

کاهش بهای طلا همزمان با صعود بازار سهام و افزایش ارزش دلار
خلاصه اخبار

بهای طلا به پایین‌ترین سطح در بیش از یک هفته رسید و اولین کاهش هفتگی خود را پس از پنج هفته همزمان با صعود بازار سهام و افزایش نرخ دلار ثبت کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه طلا، بهای طلا روز گذشته -جمعه- به پایین ترین سطح در بیش از یک هفته رسید و اولین کاهش هفتگی خود را پس از پنج هفته همزمان با صعود بازار سهام و افزایش نرخ دلار به دنبال افزایش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران با توجه به رشد چشم‌اندازها نسبت به پایان جنگ تجاری آمریکا و چین تجربه کرد.

بهای طلا در معاملات آنی بازار آمریکا با هفت درصد کاهش به هزار و ۲۸۲ دلار و ۱۶ سنت در هر اونس رسید.

معاملات طلا در آمریکا با هشت درصد کاهش به هزار و ۲۸۲ دلار و ۶۰ سنت در هر اونس رسید.

پالادیوم نیز در میان دیگر معادن گرانبها با یک و چهار دهم درصد کاهش به هزار و ۳۷۶ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس رسید. این در حالی است که بهای این فلز گرانبها در جلسه روز پنجشنبه بالاترین سطح خود را معادل هزار و ۴۳۴ دلار و ۵۰ سنت تجربه کرد.

به‌رغم اینکه این فلز در سیستم‌های اگزوز خودرو استفاده می‌شود، چهارمین هفته متوالی کسب سود را ثبت کرد.

پالادیوم بیش از ۶۰ درصد نسبت به پایین‌ترین سطح خود در نیمه آگوست گذشته افزایش یافته و برای نخستین بار پس از ۱۶ سال از بهای طلا عبور کرد.

پلاتین نیز با یک و یک دهم درصد کاهش، ۷۹۶ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس معامله شد. نقره نیز پس از افت به پایین‌ترین سطح از ماه ژانویه با یک و دو دهم درصد کاهش به ۱۵ دلار و ۳۶ سنت در هر اونس رسید.