کارمند سابق بیت‌تورنت: ترون توانایی مدیریت تراکنش‌های بیت‌تورنت را نخواهد داشت

کارمند سابق بیت‌تورنت: ترون توانایی مدیریت تراکنش‌های بیت‌تورنت را نخواهد داشت
خلاصه اخبار

فهرست عناوین براساس گفته‌های سایمون موریس، مدیر ارشد استراتژی سابق در بیت‌تورنت، ترون قادر نخواهد بود حجم تراکنش‌های لازم برای توکنیزه کردن بیت‌تورنت را مدیریت کند. سایت خبری حوزه بلاک چین برکرمگ (BreakerMag) در مصاحبه‌ای که با موریس در ۱۱ ژانویه (۲۱دی) انجام داد، این خبر را منتشر کرده است. به گزارش سیگنال به نقل […]

براساس گفته‌های سایمون موریس، مدیر ارشد استراتژی سابق در بیت‌تورنت، ترون قادر نخواهد بود حجم تراکنش‌های لازم برای توکنیزه کردن بیت‌تورنت را مدیریت کند. سایت خبری حوزه بلاک چین برکرمگ (BreakerMag) در مصاحبه‌ای که با موریس در ۱۱ ژانویه (۲۱دی) انجام داد، این خبر را منتشر کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، موریس با اشاره به زمانی که در بیت‌تورنت کار می‌کرد اظهار داشت که او و تیمش به این نکته دست یافتند که آوردن توکن به شبکه با مزایده خودکار آن که صف دانلودها را اولویت‌بندی ‌می‌کند، ‌می‌تواند به افزایش ۴۰ درصدی سرعت شبکه منجر شود.
با این حال موریس اذعان داشت که بلاک چین ترون امکان ندارد بتواند از پس مدیریت حجم تراکنش‌هایی که نیازمند سیستم قدرتمندتری است، برآید. براساس گفته‌های او، تیم سابقش تنها برای شروع نیازمند ۱۰۰ تراکنش برثانیه بودند.
او در این باره افزود:
شما صحبت‌های بیهوده زیادی در این فضا می‌شنوید، این سیستم می‌تواند تا ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه پردازش کند. این‌ها تماماً مزخرف است. ما در صورتی که بر روی ترون اجرا شویم، آن را ذوب خواهیم کرد. درواقع کاملاً نابودش می‌کنیم.

در ادامه گزارش سایت برکرمگ، طبق گفته‌های موریس دلایل اندکی برای باور ادعاهایی که درباره توکن بیت تورنت (BTT) مبتنی بر ترون شده، وجود دارد. از قرار معلوم موریس ترون را اینگونه توصیف می‌کند:
این اساساً یک ماشین بازاریابی است که برروی لایه بسیار نازکی از فناوری سوار شده است.
او در توضیح این دیدگاهش اظهار داشت که جاستین سان در بازاریابی توانایی بسیار بالایی دارد اما از استخوان‌بندی فنی در بدنه‌اش بی‌بهره است. در ادامه موریس اضافه کرد:
اما رویکرد او که من را اذیت می‌کرد، همان رویکرد ترامپ‌گونه‌اش بود؛ اگر در دروغی گیر افتادی، باید پشت آن دروغ ببندی و بر دروغت اصرار کنی. دروغ‌های پی‌درپی و تمام‌نشدنی او بود که باعث شد فکر کنم یک جای کار می‌لنگد و این قرار نیست سیستم مناسبی باشد.
موریس جولای سال گذشته پس از رسیدن به این موضوع که نمی‌تواند با مدیران اجرایی ترون همکاری کند، از بیت‌تورنت خارج شد.

طبق گزارش برکرمگ زمانی که موریس با واکنش سان درباره وایت پیپر و کدهای برنامه‌نویسی ظاهراً کپی شده از پروژه دیگری روبرو شد، سان پاسخ داد:
ما به اجماع رسیدیم که این اتفاق هرگز نیافتاده است و باید از آن عبور کنیم.
در گزارش آمده است که موریس به مدیریت تراکنش‌های بیت‌تورنت بر روی یک سرور مرکزی و وانمود به اجرای آن بر روی سیستم مبتنی بر ترون، مشکوک است.
براساس سایت خبری برکرمگ، موریس انتظار دارد که بهره‌وری بیت‌تورنت طبق پیش‌بینی‌ها افزایش پیدا کند، اما به عقیده او این افزایش از یک سیستم مبتنی بر ترون ناشی نخواهد شد. با این حال او اشاره داشت که این متمرکزسازی از اعتبار سیستم می‌کاهد.
یک سخنگو از جانب بنیاد ترون در نظرات خصوصی با کوین‌تلگراف مطرح کرد که موریس پس از جدایی‌اش به نظر می‌رسد دید محدودی نسبت به نقشه‌های عملیاتی بیت‌تورنت داشته باشد.
او در ادامه افزود:
حرکت‌ها و اقدامات اجرایی صدای رساتری نسبت به کلمات یک کارمند سابق ناراضی خواهند داشت.
براساس گزارش قبلی کوین‌تلگراف، بیت‌تورنت توکن بومی خود را که BTT نام دارد بر روی پروتکل ترون اجرا می‌کند.
از طرفی اخبار جدیدی به دست رسیده که نشان می‌دهد ترون یکی از وکلای ناظر سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را به عنوان مدیر ارشد حسابرسی استخدام کرده است.