پیش بینی نفت ۷۰ دلاری در سال ۲۰۱۹

پیش بینی نفت ۷۰ دلاری در سال ۲۰۱۹
خلاصه اخبار

بانک و موسسه مالی بین المللی بارکلیز پیش بینی خود را از قیمت نفت در ۲۰۱۹ پایین آورد و اعلام کرد تولید بالای آمریکا احتمالا اختلال های کوتاه مدت در تولید ونزوئلا را به خاطر تحریم‌های آمریکا جبران می کند .

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم، بانک و موسسه مالی معتبر بین المللی بارکلیز پیش بینی خود را از قیمت نفت در 2019 پایین آورد و اعلام کرد تولید بالای آمریکا احتمالا اختلال های کوتاه مدت در تولید ونزوئلا را به خاطر تحریم‌های آمریکا جبران می کند .
بارکلیز پیش بینی خود را برای سال 2019 تا 70 دلار در هر بشکه از 72 دلار قبلی پایین آورد. این بانک پیش بینی خود را برای سه ماهه اول سال از 71 دلار تا 65 دلار و برای سه ماهه دوم سال از 75 دلار تا 73 دلار در هر بشکه کاهش داد .
قیمت نفت خام در روز پنجشنبه 1 درصد بالا رفت و به خاطر تهدید به تحریم ونزوئلا توسط آمریکا تقویت شد ولی این افزایش قیمت تحت تاثیر موجودی بالای بنزین و افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام در آمریکا قرار گرفت. قیمت نفت خام در معاملات آینده هم تا 61 دلار در هر بشکه پایین آمد .
بانک بارکلیز در یک یادداشت تحقیقاتی اعلام کرد:« به نظر ما ریسک پایین آمدن قیمت نفت به خاطر مسائل مربوط به تقاضا و عملکرد آمریکا در مورد تولید نفت بیشتر از خوش‌بینی مربوط به کاهش شدید عرضه اوپک است ».
آمریکا پس از رسیدن به رکورد تولید نفت در سال گذشته تبدیل به بزرگترین تولید کننده نفت جهان شد و کاهش تولید اوپک را برای تنظیم قیمت‌ها جبران کرد .
واشنگتن احتمالا تحریم‌های سختی علیه صادرات نفت خام ونزوئلا وضع می‌کند. این کشور بیش از پیش درگیر آشوب های سیاسی و اقتصادی شده است .
بارکلیز اعلام کرد گرچه واضح است اختلالات اصلی در جریان نفت ونزوئلا در پیش است ولی احتمالاً تأثیر خاصی بر بازار نفت در کوتاه مدت ندارد.