پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 6 تیر 1403 / سکه خط مقاومت را شکست

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 6 تیر 1403 /  سکه خط مقاومت را شکست
خلاصه اخبار

قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته با افزایش ارزش بازگشایی شد. روند صعودی بازار ارز به بازار طلا آرایش صعودی داد و تمام قطعات سکه را در کانال بالاتر نشاند. سیگنال‌هایی که روز سه‌شنبه سیاست‌گذار برای مهار قیمت دلار روانه بازارهای مالی کرد حاکی از تلاش برای شکل‌گیری روند کاهشی است. باید دید آیا در بازگشایی بازارها در روز چهارشنبه دلار کاهشی می‌شود و بر بازار طلا اثر می‌گذارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا و سکه در روزهای یکشنبه و دوشنبه پیوسته آرایش افزایشی داشت. ریتم صعودی بازار طلا متاثر از رشد قیمت دلار رقم خورد و سکه امامی را بیش از یک میلیون تومان گران کرد.

Screenshot 2024-06-25 at 4.38.26 PM

پیش بینی قیمت طلا و سکه

معامله‌گران بازار فلز زرد علاوه بر تاثیر افزایش قیمت دلار، رشد تقاضا را دلیل افزایش قیمت در بازار طلا می‌دانند. آنها با اشاره به روند رنج اونس جهانی طلا در روزهای اخیر، تاثیر بازارهای جهانی بر بازار داخلی را چندان جدی نمی‌دانند.

گفتنی است با وجود افزایش قیمت در بازار فلز زرد، اما معامله‌گران می‌گویند همیشه برای ورود به بازار طلا و خرید مناسب است؛ به شرطی که خواب سرمایه در این بازار حداقل یک ساله باشد.

قیمت طلای جهای روز سه‌شنبه افزایش کمتر از یک دلاری داشت و روی رقم 2333 دلاری معامله شد. اونس جهانی نقره با قیمت 29 دلار و 57 سنتی معامله شد و تغییر قیمت قابل توجهی نداشت. قیمت هر گرم نقره در بازار داخلی روز دوشنبه در سطح 57 هزار و 600 تومانی معامله شد.

تمام سکه‌ها به کانال بالاتر صعود کردند

سکه امامی روز دوشنبه روی رقم 41 میلیون و 500 هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار در کانال 37 میلیونی پیشروی کرد و روی قیمت 37 میلیون و 695 هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه و ربع سکه به ترتیب روی رقم 23 میلیون و 300 هزار تومانی و 15 میلیون و 300 هزار تومانی بسته شد. این قطعات در روند صعودی بازار یک پله صعود را تجربه کردند. سکه گرمی پس از 12 روز ثبات قیمت، روز یکشنبه 100 هزار تومان گران شد و به کانال هفت میلیون تومانی صعود کرد و روز دوشنبه با رشد 200 هزار تومانی با قیمت هفت میلیون و 200 هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا در سومین روز هفته با افزایش دلار همراه شد. هر مثقال طلای 18 عیار با رقم 14 میلیون و 989 هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار روی رقم سه میلیون و 460 هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و 414 هزار تومانی معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

 

مرجع: تجارت نیوز