پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 24 بهمن 1402 / تغییرات حباب به بازار سکه خط داد

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه 24 بهمن 1402 / تغییرات حباب به بازار سکه خط داد
خلاصه اخبار

قیمت طلا و سکه، سومین روز هفته در روند افزایشی قرار گرفت و تنها، سکه امامی راه خود را از بازار طلا جدا کرد. دلار با افزایش ۲۰۰ تومانی، لیدر اصلی این بازار بود. روز دوشنبه روند قیمت حباب، همگرایی بالایی با قیمت قطعات سکه داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته با قیمت دلار همراه شد و در روند صعودی قرار گرفت. در این افزایش، قیمت سکه بهار پرچمدار رشد قیمت در بازار سکه شد و با رشد بیش از نیم میلیون تومانی به کانال 30 میلیون تومانی ورود کرد. سکه امامی از این افزایش قیمت، جا ماند و کاهش محدودی داشت.

Screenshot 2024-02-12 at 5.14.44 PM

به اعتقاد برخی معامله‌گران بازار فلز زرد موضوع مسدودی حساب برخی فعالان صنف طلا و عدم امکان مبادلات توسط این عده، رکود موجود در بازار طلا را بیشتر کرده است. در همین راستا رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر اینکه با وجود این فشارها باید در مغازه‌ها را ببندیم خاطرنشان کرد: «بیشتر از این نمی‌توانیم درگیر متضرر شدن از جانب مسدودی حساب‌ها شویم و درگیری فیزیکی هم زیاد شده است. این در حالی است که وقتی بازار را تعطیل می‌کنیم یا واکنشی نسبت به مساله‌ای نشان می‌دهیم،‌ مسئولان به سرعت واکنش نشان می‌دهند. در حالی که در چنین شرایطی که مساله مهمی است و وضعیت بحرانی به وجود آمده مسئولان پاسخگو نیستند. تعدادی هم که پاسخگو هستند کار عملیاتی انجام نداده‌اند.»

گفتنی است معامله‌گران روند قیمت در بازار طلا را وابسته به قیمت دلار می‌دانند و معتقدند فعلا با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی چشم‌انداز روشنی برای اسکناس آمریکایی مشخص نیست.

گفتنی است قیمت انس جهانی طلا نوسان خاصی ندارد و با قیمت 2024 دلاری در حال معامله است.

سکه بهار به کانال 30 میلیونی صعود کرد

قیمت سکه در سومین روز هفته در بیشتر قطعات افزایش داشت و تنها سکه امامی از این رشد قیمت جا ماند. سکه امامی روز دوشنبه با نوسانات کاهشی 88 هزار تومانی همراه شد و در نهایت با قیمت 32 میلیون و 498 هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار رشد 520 هزار تومانی داشت و با قیمت 30 میلیون و 320 هزار تومانی معامله شد.

نیم‌سکه افزایش 150 هزار تومانی داشت و در کانال 18 میلیونی پیشروی کرد. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 18 میلیون و 100 هزار تومان در حال معامله است. ربع سکه با افزایش 100 هزار تومانی با قیمت 11 میلیون و 150 هزار تومانی معامله می‌شود. سکه گرمی رشد 70 هزار تومانی دارد و با رقم پنج میلیون و 900 هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امامی کاهشی شد

قیمت طلا ، روز دوشنبه 26 بهمن افزایش داشت. هر مثقال طلای 18 عیار با رشد 65 هزار تومانی با رقم 11 میلیون 992 هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار 15 هزار تومان، افزایش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و 768 هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و 731 هزار تومان رسید.

روز دوشنبه حباب در خانواده سکه‌ها در تمام قطعات، غیر از سکه امامی افزایش قابل توجهی داشت. حباب سکه بهار 314 هزار تومان، نیم‌سکه 59 هزار تومان، ربع‌سکه 55 هزار تومان و سکه‌ گرمی 48 هزار تومان رشد داشت. حباب سکه امامی 281 هزار تومان کاهش داشت.

مرجع: تجارت نیوز