پیش بینی باور نکردنی: بیت کوین ۳۳۳۰۰۰ دلار می شود!

پیش بینی باور نکردنی: بیت کوین ۳۳۳۰۰۰ دلار می شود!
خلاصه اخبار

مشتاق ترین افراد کریپتو برای پیش بینی قیمت بیت کوین مورد تمسخر واقع شده اند. جان مک آفی میلیونر عجیب موسس شرکت امنیت سایبری، بیان کرده است که قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۲۰ از یک میلیون دلار عبور می‌کند و مدعی است که اگر ابن اتفاق نیافتد یکی از اعضای بدنش را قطع کرده و می‌خورد. ادعای غیرمنطقی او هیچگونه پشتیبان تحلیل فنی یا بنیادین ندارد و وی را در شرایط بدی قرار داده است.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، در عین حال، تحلیلگرانی وجود دارند که سعی بر منطقی نشان دادن پیش بینی های خود دارند. یکی از این افراد در توییتر نظرات خود را بیان کرده است.


پیش بینی قیمت ۳۳۳ هزار دلاری بیت کوین

طبق گزارش NewsBTC، یکی از معامله کنندگان کریپتو با نام فیلب (Filb Filb) که به دلیل پیش بینی های عجیب خود شناخته شده است، در توییتر یک نمودار همراه با پیام ارسال کرد. در این پیام نوشته بود: این بار متفاوت خواهد بود. این نمودار که کل تاریخ بیت کوین را به عنوان دارایی سیال معرفی کرده است، چرخه چند ساله این دارایی را از زمان صدور نشان می‌دهد. دارایی های سیال دارایی هایی هستند که نقد می شوند.
این کاربر با استناد بر نمودار خود در خصوص تحلیل تاریخی بیت کوین، خطی رسم کرد که نشان می‌داد بیت کوین طی ۱۲ ماه آتی به کف قیمت ۲۵۰۰ الی ۳۱۰۰ دلار می‌رسد. هم چنین ذکر شده است اگر شرایط به درستی پیش رود، قیمت این ارز دیجیتال از اواخر سال ۲۰۱۷ برای اولین بار از ۱۰ هزار دلار عبور می‌کند و روند خود را برای رسیدن به ۳۳۳ هزار دلار شروع خواهد کرد.


پیش بینی منطقی تحلیلگر کریپتو

اگرچه قیمت بیت کوین در طول تاریخ خود با این پیش بینی ها همراه بوده است، اما هیچگونه توضیح منطقی برای این پیش بینی ها وجود ندارد. در عین حال، حدود ۴ هفته بعد، فیلب در یک توییت ۱۴ قسمتی توضیح داد که چرا رسیدن به قیمت ۳۳۳ هزار دلار از دیدگاه بنیادین، منطقی است. فیلب تعدادی ورودی بنیادین شامل موجودی بیت کوین و نرخ پذیرش، مجموع تراکنش مالی جهانی و بدهی جهانی را عنوان کرد.
وی پس از ترکیب مجموعه داده ها مشخص کرد که موجودی جدید بیت کوین رابطه مستقیمی با قیمت آن دارد. وی افزود که بیت کوین حداقل ۰.۰۳ درصد تمام تراکنش های جهان و در روز حدود یک میلیارد دلار پردازش می کند.
فیلب با انجام برخی محاسبات ریاضی، مجموع بدهی جهانی را ۲۷۴ تریلیون دلار تخمین زد و آن را با سطح پذیرش فعلی بیت کوین ترکیب کرد و از این طریق ارزش منصفانه بیت کوین را ۷۴ هزار میلیارد دلار تعیین کرد. وی با ادعای اینکه ۴ میلیون بیت کوین در جهان گم و مفقود شده است محاسبه کرد که هر واحد بیت کوین با ۵۵۰۰ دلار باشد و این بدان معناست که بیت کوین ۳۷ درصد زیر قیمت است.
با این حال می‌توان گفت که بیت کوین تا چند سال آتی نمی‌تواند به پتانسیل خود برسد. این موضوع از نگاه دقیق فیلب پنهان نماند و این شرایط را در نمودار “شکل گیری ارزش در بلندمدت” بیان کرد که تمام عوامل ذکر شده و متغیرها را مد نظر قرار می‌دهد.

وی اذعان کرد اگر تمام شرایط مناسب باشد، بیت کوین می‌تواند بالاخره وارد سطح یک‌ میلیون دلاری شود. در عین حال، فیلب با خوش بینی محتاطانه ای خاطر نشان کرد که مدل وی نقص هایی دارد و محدوده هایی وجود دارد که شکاف های بزرگی دارد.
علی رغم این موضوع، وی صراحتا بیان کرد که بازار ارز دیجیتال به روند بسیار خوب خود ادامه خواهد داد، حتی اگر مدل او به کار برده نشود. وی بیان کرد هنگامی که شرایط سخت شد ناامید نشوید.