پیشنهاد وزیر صمت: مردم برق حاصل از صرفه‌جویی خودشان را به صنعت بفروشند

پیشنهاد وزیر صمت: مردم برق حاصل از صرفه‌جویی خودشان را به صنعت بفروشند
خلاصه اخبار

اکوایران: جلسه امروز شورای عالی بورس با حضور وزیر صمت، وزیر اقتصاد، رییس بانک مرکزی، رییس سازمان بورس و سایر اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش اکوایران به نقل از «پایگاه اطلاع‌رسانی دولت»، در این جلسه علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش تولید میزان برق گفت: ظرفیت جدید برق کشور به 2144 مگاوات افزایش پیدا کرده که از این میزان 1144 مگاوات آن را بخش صنعت تامین کرده است.

وی با اشاره به پیشنهادهای مطرح شده درباره اقدامات بخش صنعت برای صرفه‌جویی در مصرف برق بیان کرد: بخش صنعت، می‌تواند برق حاصل از صرفه‌جویی بخش خانگی را از مردم به قیمت برق صنعتی خریداری کند تا به عنوان یکی از مشوق‌های صرفه جویی در مصرف برق مورد نظر قرار بگیرد.

وزیر صمت ادامه داد: از سوی دیگر تلاش شده تعداد زیادی از موتورهای کولرهای خانگی جایگزین موتورهای جدید شود که در صورت تحقق آن می‌توان شاهد صرفه جویی حدود 30 درصدی برق در بخش خانگی بود.

علت کاهش تولید خودرو

او همچنین درباره ظرفیت تولید خودرو در کشور نیز توضیح داد: با توجه به محدودیت‌های ارزی موجود در بخش خودرو، ضمن تلاش برای تشدید کنترل‌ها دراین بخش، سیستم نظارتی پیش اظهاری نیز مستقر شده که براین اساس، شرکت‌های خودروساز برای دریافت ارز مورد نیاز باید برنامه‌های خود را مشخصا به وزارت صمت ارسال کنند.

علی‌آبادی با تاکید بر این که این اقدام باعث کاهش تولید در دوره‌ای نسبت به دوره مشابه سال گذشته شد تا شرکت‌ها بتوانند خودشان را با این موضوع تطبیق دهند، یادآور شد: امید می‌رود در ماه‌های تیر و مرداد توان تولید افزایش یابد و تا پایان سال با رشد تولید، از یک میلیون و سیصد و سی و پنج خودرو به یک میلیون هفتصد هزار خودرو دست یابیم.

وی در پایان گفت: وزارت صمت همچنین تمایل دارد صندلی‌های مدیریت دولت در خودروسازی‌ها را با رعایت صرفه و صلاح دولت و شرکت‌ها واگذار کند.

مرجع: اکو ایران

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *