پیش‌بینی قیمت دلار 16 فروردین 1403 / روند صعودی دلار ادامه دارد؟

پیش‌بینی قیمت دلار 16 فروردین 1403 / روند صعودی دلار ادامه دارد؟
خلاصه اخبار

قیمت دلار با شروع معاملات نقدی در روز چهارشنبه کاهش محدودی را تجربه کرد اما در ادامه افزایشی شد و به کانال بالاتر راه یافت. کارشناسان اقتصادی معتقدند این اسکناس در روند صعودی قرار گرفته و احتمال تغییر کریدور تا پایان فروردین زیاد است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت دلار روز چهارشنبه شروع آرامی داشت و با کاهش 100 تومانی بازگشایی شد؛ اما رشد انتظارات تورمی این اسکناس را گران کرد و با افزایش 550 هزار تومانی به کانال بالاتر صعود کرد.

در آخرین معامله نقدی روز چهارشنبه دلار در پله سوم از کانال سوم کریدور ششم معامله شد.

دلار سقف قیمت را می‌شکند؟

معامله‌گران همچنان به اخبار سیاسی توجه ویژه‌ای دارند و معتقدند با وجود اینکه معاملات نقدی چندان رونق نگرفته اما انتظارات تورمی متاثر از رخدادهای خاورمیانه بالا رفته و همین موضوع منجر به رشد قیمت دلار شده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار در روند صعودی افتاده و احتمال تغییر کریدور این اسکناس تا پایان فروردین بالاست. با این حال، آنها می‌گویند امکان اصلاح قیمت این اسکناس در سقف کریدور وجود دارد.

ارزهای مهم گران شدند

روز چهار‌شنبه 15 فروردین قیمت ارزهای مهم در پی رشد قیمت دلار افزایشی شدند. قیمت درهم در کانال 17 هزار تومانی پیشروی کرد و با قیمت 17 هزار و 150 تومان معامله شد. علاوه بر آن، قیمت تتر روی رقم 63 هزار و 950 تومانی قرار گرفت.

پوند انگلیس با رقم 79 هزار و 800 تومان معامله شد. یورو به قیمت 68 هزار و 300 تومان رسید و 600 تومان گران شد. لیر ترکیه 1985 تومان شد.

مرجع: تجارت نیوز

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *