پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی تسهیلات ازدواج بانک ملی ایران

پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی تسهیلات ازدواج بانک ملی ایران
خلاصه اخبار

بانک ملی ایران در دولت یازدهم و دوازدهم با هدف کمک به ازدواج جوانان، بیش از یک میلیون و ۳۸۸ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبِنا، این بانک همواره در راستای سیاست های دولت و در جهت کمک به ازدواج و معیشت جوانان گام برداشته و از ابتدای سال ۹۲ تا پایان آذرماه سال جاری بالغ بر ۱۰۰ هزار و ۱۵۳ میلیارد و ۱۴۸ میلیون ریال تسهیلات ازدواج پرداخت کرده است.
بر همین اساس طی مدت مذکور، یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۹۷۸ نفر با تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک ملی ایران به خانه بخت رفته اند. بانک ملی ایران همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۲۱۶ هزار و ۳۴۶ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ارزش ۳۳ هزار و ۸۴۴ میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال تخصیص داده است.
لازم به ذکر است، به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد و متقاضیان به مدت دو سال (۲۴ ماه) از تاریخ عقد، می توانند برای دریافت تسهیلات مذکور اقدام کنند.
در سال ۹۷ به منظور حمایت از ازدواج جوانان و بر اساس ابلاغ بانک مرکزی، سقف تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ۱۵ میلیون تومان برای هر یک از زوجین و دوره بازپرداخت آن به ۶۰ ماه با همان نرخ چهار درصد کارمزد افزایش یافت که پرداخت این تسهیلات بلافاصله در تمامی شعب بانک ملی ایران نیز کلید خورد.