پایان خوش بورس‌های اروپایی

پایان خوش بورس‌های اروپایی
خلاصه اخبار

فهرست عناوین در آخرین روز از مبادلات بازارهای سهام اروپا، اکثر شاخص‌های مهم با سبزپوشی به کار خود خاتمه دادند. به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، شاخص ” استاکس ۶۰۰” که در بر دارنده ۶۰۰ نماد بزرگ اروپایی است با ۱.۹ درصد افزایش به کار خود خاتمه داد که بزرگترین جهش این شاخص از […]

در آخرین روز از مبادلات بازارهای سهام اروپا، اکثر شاخص‌های مهم با سبزپوشی به کار خود خاتمه دادند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، شاخص ” استاکس ۶۰۰” که در بر دارنده ۶۰۰ نماد بزرگ اروپایی است با ۱.۹ درصد افزایش به کار خود خاتمه داد که بزرگترین جهش این شاخص از آوریل امسال تاکنون محسوب می‌شود. این شاخص هفته گذشته در پایین‌ترین سطح خود از زمان روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا قرار داشت.
با این حال نگرانی سهام‌داران اروپایی از تداوم تعطیلی دولت آمریکا باعث شد بورس‌های این قاره در هفته گذشته نتوانند به خوبی از رشد کم‌سابقه بورس وال استریت بهره ببرند.
کریس بیل، استراتژیست بازار در موسسه ” ریموند جیمز” گفت: هیچ چیز قطعی نیست اما احساس من این است که اگر شاهد تداوم کاهش ارزش دلار باشیم، ۲۰۱۹ سال خوبی برای بازارهای بورس اروپا خواهد بود.
تحلیل‌گران انتظار دارند در سال ۲۰۱۹ درآمد شرکت‌های بزرگ اروپایی ۸.۴ درصد بیشتر شود که بیشتر از افزایش ۷.۶ درصدی پیش‌بینی شده برای شرکت‌های بزرگ آمریکایی است. در سالی که گذشت کلیه نمادهای بورسی اروپا شاهد رشد بودند که سهم نماد تکنولوژی با رشد ۲.۴ درصدی بیشتر از سایر نمادهای بورسی بود.
نمادهای بانکی نیز با ثبت رشد ۲.۳ درصدی سال ۲۰۱۸ را به پایان رساندند که از اوت ۲۰۱۶ بی سابقه است.