پالایشی‌ها بورس را شارژ کردند / حال ناخوش خودرویی‌ها در بورس

پالایشی‌ها بورس را شارژ کردند / حال ناخوش خودرویی‌ها در بورس
خلاصه اخبار

شاخص کل بورس بالاخره از مقاومت 165 هزار واحدی عبور کرد. معاملات امروز در گروه پالایشی‌ها مثبت بود که به نظر می‌رسد ناشی از نرخ فروش است. اگر قیمت نفت بین 60 تا 70 دلار باشد می‌توان چشم‌انداز بهتری را برای این گروه متصور بود.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، پس از رشد کند دیروز شاخص کل بورس تهران، امروز ۲۵ دی ماه سال ۱۳۹۷، شاخص با رشد ۷۴۹ واحدی با قدرت بیشتری در سطح ۱۶۵ هزار و ۴۴۵ واحدی قرار گرفت.

در طول جریان معاملات امروز بیش از ۱۸۵ هزار معامله به ارزش ۷۲۸ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام به ۶۲۶ هزار و ۸۹۶ میلیارد تومان رسید.

میزان حجم معاملات امروز قابل توجه بوده است.

همانطور که در نظرسنجی تجارت‌نیوز از کارشناسان و معامله‌گران بازار سرمایه درباره پیش‌بینی هفته جاری بورس به رشد نمادهای پتروشیمی و پالایشی اشاره شده بود، این نمادها توانستند امروز با رشد قیمت مواجه شوند.

برترین گروه‌های صنعتی امروز باز هم خودرویی و بانکی‌ها بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند.

امروز باز هم بانکی‌ها توانستند بیشترین ارزش معاملات را در اختیار داشته باشند. گروه بانکی با معاملاتی به ارزش ۱۲۶ میلیارد تومان از دیگر گروه‌ها سبقت گرفت.

پربازده‌ ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس محصولات کاغذی، چوبی و ذغال سنگ و زیاده‌ ترین آن‌ها وسایل ارتباطی و اطلاعات و ارتباطات بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای شپنا، فولاد، شبندر، شبریز و شتران و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای وبملت، جم، کچاد و خساپا بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۱۴٫۵ میلیارد تومان متعلق به نماد وپست و بیشترین عرضه نیز با ۱٫۹ میلیارد تومان مربوط به نماد خمهر بود.

روز رشد پالایشی‌ها

معاملات امروز در گروه پالایشی‌ها مثبت بود که به نظر می‌رسد ناشی از نرخ فروش است. اگر قیمت نفت بین ۶۰ تا ۷۰ دلار باشد می‌توان چشم‌انداز بهتری را برای این گروه متصور بود.

نمادهای خودرویی که بیشتر متاثر از شایعات مربوط به افزایش قیمت خودرو رشد کرده بود، با به حقیقت پیوستن این شایعات قیمت سهام خودرویی را با افت مواجه کرد.

وضعیت در گروه بانکی‌ها به‌نسبت بهتر بود و خبرهایی مبنی بر افزایش سرمایه بانک تجارت نیز به گوش می‌رسد.

بازار برای تثبیت نوسانات در انتظار انتشار گزارش‌های ۹ماهه بوده و از دید تکنیکالی نیز روزهای آینده برای برای ادامه مسیر رشد شاخص کل، روزهای مهمی است.

توقف نمادها

در پایان معاملات امروز ثاخت، غگل، قشکر، وتوس، شگل، بالبر جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه به‌منظور تصویب صورت‌های مالی، وساخت جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه به‌منظور تصویب صورت‌های مالی-عمومی فوق‌العاده به‌منظور اصلاح اساسنامه متوقف خواهند شد.

همچنین شاخص کل بازار فرابورس با رشد ۲۸ واحدی در سطح ۱۹۷۷ واحدی قرار گرفت که نمادهای هرمز و میدکو بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای ذوب بیشترین تاثیر منفی را بر روی ارزش این بازار داشته‌اند.