ورود ژاپنی‌ها به عرصه صدور ارز مجازی

ورود ژاپنی‌ها به عرصه صدور ارز مجازی
خلاصه اخبار

فهرست عناوین گروه مالی «میزوهو» ژاپن اعلام کرد بانک متعلق به این گروه، ارز دیجیتال خود را در ماه مارس سال آینده رونمایی خواهد کرد. به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، هدف بانک میزوهو از این اقدام، کمک به توسعه فناوری پرداخت غیرنقدی است و هزینه کارمزد دریافتی از فروشگاه‌هایی که از این ارز […]

گروه مالی «میزوهو» ژاپن اعلام کرد بانک متعلق به این گروه، ارز دیجیتال خود را در ماه مارس سال آینده رونمایی خواهد کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، هدف بانک میزوهو از این اقدام، کمک به توسعه فناوری پرداخت غیرنقدی است و هزینه کارمزد دریافتی از فروشگاه‌هایی که از این ارز استفاده کنند، بسیارکمتر از کارمزد دریافتی از کارت‌خوان‌ها خواهد بود. همچنین انتقال وجه بین کیف پول دیجیتال و حساب بانکی فروشندگان و نیز انتقال وجه به حساب دیگران رایگان خواهد بود.

تاکنون با ۶۰ بانک منطقه‌ای برای پذیرش این ارز مجازی رایزنی شده است و برخی از آن‌ها برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم اعلام آمادگی کرده‌اند. ارزش هر واحد از این ارز مجازی که هنوز نام آن افشا نشده است برابر ۱ ین خواهد بود.

لازم به ذکر است که گروه مالی میزوهو که سال گذشته ۱۳ میلیارد دلار درآمد داشت، از سپتامبر سال ۲۰۱۷، کار توسعه ارز مجازی ژاپنی را آغاز کرده است. پیشتر در اوایل سال میلادی جاری، پایگاه خبری کوین تلگراف گزارش داده بود بانک میتسوبیشی نیز به عنوان دیگر بانک ژاپنی در حال کار بر روی صدور یک ارز مجازی است.

آژانس خدمات مالی ژاپن پیش از این قوانینی را در حوزه ارزهای مجازی تصویب کرده است و ارزهای مجازی را در طبقه دارایی‌های مجازی قرار داده است.