وجود ۴۰ میلیارد رکورد اطلاعاتی در بازار سرمایه

وجود ۴۰ میلیارد رکورد اطلاعاتی در بازار سرمایه
خلاصه اخبار

فهرست عناوین مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، از وجود ۴۰ میلیارد رکورد اطلاعاتی در بازار سرمایه خبر داد . به گزارش سیگنال به نقل از سنا، حسین فهیمی روز سه شنبه در ششمین همایش مدیران فناوری اطلاعات گفت: این مقدار رکورد اطلاعاتی را می توان داده کاوی و تحلیل […]

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، از وجود ۴۰ میلیارد رکورد اطلاعاتی در بازار سرمایه خبر داد .

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، حسین فهیمی روز سه شنبه در ششمین همایش مدیران فناوری اطلاعات گفت: این مقدار رکورد اطلاعاتی را می توان داده کاوی و تحلیل مجدد کرد و در اختیار متقاضیان قرار داد.
وی تصریح کرد : در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون کد سهامداری در کشور صادر شده است که حدود ۲ میلیون کد حداقل سالی یکبار و ۸۰۰ هزار کد حداقل ماهی یکبار در بورس ها معامله می کنند.
مدیرعامل سمات اظهار داشت: شرکت سپرده گذاری مرکزی برای نخستین بار بستر الکترونیکی شناسایی سهامداران را به نام سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) راه اندازی کرده است تا همه افراد از یک درگاه واحد وارد باشگاه بزرگ بازار سرمایه شوند و بتوانند از خدمات این بازار استفاده کنند.
فهیمی ادامه داد : شرکت های نرم افزاری در آینده نزدیک می توانند با در اختیار داشتن داده های خام، محصولات قابل فروشی را برای نهادهای مالی و سرمایه گذاران تولید کنند تا خدمات مطلوب تری به فعالان بازار سرمایه ارائه شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : چهره جهان از سال ۲۰۰۶ میلادی با روی کار آمدن امپراطوری های مجازی تغییر چشمگیری یافت به طوری که با روی کار آمدن ماشین های هوشمند و داده های کلان زندگی جوامع مختلف تحت تاثیر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: امپراطوری های مجازی مرزهای جغرافیایی و حقوقی را پشت سر گذاشته اند و هم اکنون میلیون ها شهروند وفادار دارند که بررسی ها نشان می دهد قدرت های بزرگ جهان رقابت نفس گیری را در این حوزه آغاز کرده اند.
مدیرعامل سمات اظهار داشت : ایران نیز با وجود فاصله ۱۰ ساله به اهمیت داده های کلان پی برده و حرکت هایی در این زمینه در کشور آغاز شده است تا با مدیریت هوشمند بتوان اقدامات لازم را برابر امپراطوری های مجازی انجام داد.
وی با بیان اینکه حجم عظیمی از اطلاعات و داده ها در بازار سرمایه وجود دارد، افزود: حدود۴۰ میلیارد رکورد اطلاعاتی در این بازار ذخیره شده است که می توان با استفاده از این داده ها، خدمات ارزش افزوده جدیدی متناسب با علایق و خواسته های سهامداران ارائه کرد تا بازار سرمایه بتواند به جایگاه اصلی خود در اقتصاد ملی دست یابد.