واکنش همتی به افزایش اخیر قیمت ارز

واکنش همتی به افزایش اخیر قیمت ارز
خلاصه اخبار

فهرست عناوین عبدالناصر همتی در جدیدترین پست ایستاگرامی خود درباره افزایش قیمت دلار در روزهای اخیرا توضیحاتی داده است. به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی در جدیدترین پست ایستاگرامی خود با اشاره به افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر، گفت: همانگونه که پیش‌بینی شده بود، در روزهای اخیر به دلیل فرصت زمانی […]

عبدالناصر همتی در جدیدترین پست ایستاگرامی خود درباره افزایش قیمت دلار در روزهای اخیرا توضیحاتی داده است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی در جدیدترین پست ایستاگرامی خود با اشاره به افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر، گفت: همانگونه که پیش‌بینی شده بود، در روزهای اخیر به دلیل فرصت زمانی باقی‌مانده از سال جاری میلادی برای تسویه حساب بنگاه‌ها و تجار با طرف حساب‌های خارجی، تقاضای واقعی ارز به طور طبیعی تا حد زیادی افزایش پیدا کرد.
وی افزود: متاسفانه این بار نیز فرصت‌جویان و نوسان‌گیران با سوار شدن بر این موج و با کمک گرفتن از جو روانی در فضای مجازی، سبب افزایش کوتاه مدت قیمت ارز شدند.
رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه براساس پیش‌بینی انجام شده، در این مقطع نیز بانک مرکزی با برنامه و تدبیر، نیاز تجار و سایر متقاضیان ارز را تأمین کرد، اظهار کرد: با اقدامات لازم، ثبات را به بازار ارز برگرداندیم و آن را در مسیر تعادلی بر پایه بنیادهای بازار و البته مدیریت بانک مرکزی قرار دادیم.
همتی یادآور شد: قبلا نیز تاکید کردم که ذخایر اسکناس کشور در وضعیت بسیار مطلوبی بوده و تسلط و احاطه بانک مرکزی پرقدرت‌تر از همیشه است.
وی در پاسخ به اظهار نگرانی برخی از صاحب‌نظران درخصوص معضلات پیش انباشته نظام بانکی، تصریح کرد: برنامه‌ها و اقدامات بانک مرکزی در بخش ارزی همراستا با اقدامات اساسی ولی دقیق این بانک در اصلاح و بازسازی نظام بانکی بوده و همچنان هردو سیاست با قوت ادامه خواهد یافت.